23-29 травня в історії Носівщини

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

23 травня

Події:

 • 1905 — сотні селян Володькової Дівиці з'явилися на подвір'я економії поміщиці Долгорукової. Вони розгромили панський будинок, горілчаний завод, розібрали корів, коней, господарський реманент. Захопили і розподілили між собою понад 500 десятин землі. Організаторами цього виступу були, ті ж бідняки, що виступали у травні 1904 року.

Народилися:

Феодосія Супрун.jpg
 • 1920 — в Носівці народилася Супрун Феодосія Минівна, партизанка в роки Німецько-радянської війни. Станом на 2021—2022 — найстаріша мешканка Носівської громади.

Померли:

Валерій Давиденко.jpg
 • 2020 — помер (знайдений застреленим у Києві) уродженець Носівки Давиденко Валерій Миколайович (1973—2020), підприємець і політик. Народний депутат України VIII і IX скликань. Працював заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

Свята:

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.


24 травня

Володимир Сербін.jpg
 • 1944 — помер уродженець Мрина Сербін Володимир Михайлович (1896-1944), генерал-майор Робітничо-селянської Червоної Армії, учасник Громадянської і Німецько-радянської воєн.

Свята:

День слов'янської писемності і культури 25 травня

Народилися:

Ніна Сіренко.jpg
Євгеній Овод.jpg

Померли:

Менахем Шмулевич.jpg
 • 1911 — помер уродженець Носівки Шмулевич Менахем Мендель (1879—1911) — першопроходець, журналіст. Один з героїв другої репатріації євреїв у Палестину.

Свята:

 • День філолога — свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.

26 травня

Події:

Носівський майдан 1991.jpg
 • 1991 — у Носівці на Центральній площі відбувся багатолюдний мітинг, що став кульмінацією Носівського майдану. Мітинг прийняв резолюцію з вимогою відставки керівників району.

Народилися:

 • 1882 — в Носівці народився Гармаш Карпо Григорович (1882—1943), завідувач Носівською аптекою. Репресований радянською владою. Реабілітований.

27 травня

 • 1904 — для придушення селянського повстання у Володькову Дівицю прибули з Києва три сотні козаків та дві роти солдатів-піхотинців. З ними приїхали віце-губернатор і начальник губернського жандармського управління. Селян зігнали «на сходку», оточили військом. Викликаних за списком перед усією громадою роздягали і катували різками. Серед покараних були А. П. Ігнатченко, М. Ф. Бойко, Д. Д. Вовкогон, К. С. Даниш та інші. Усіх їх відправили до ніжинської тюрми.


28 травня

Події:

 • 1905 — уродженець Макіївки Олександрович Сергій Миколайович брав участь у Цусімській битві на броненосці „Дмитрий Донской”, що входив до складу другої Тихоокеанської ескадри Російського імператорського флоту.

Свята:

 • Всеукраїнський день краєзнавства.

29 травня

Міжнародний день миротворців.