23 травня

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

23 травня

Події:

  • 1905 — сотні селян Володькової Дівиці з'явилися на подвір'я економії поміщиці Долгорукової. Вони розгромили панський будинок, горілчаний завод, розібрали корів, коней, господарський реманент. Захопили і розподілили між собою понад 500 десятин землі. Організаторами цього виступу були, ті ж бідняки, що виступали у травні 1904 року.

Народилися:

Феодосія Супрун.jpg
  • 1920 — в Носівці народилася Супрун Феодосія Минівна, партизанка в роки Німецько-радянської війни. Станом на 2021—2022 — найстаріша мешканка Носівської громади.

Померли:

Валерій Давиденко.jpg
  • 2020 — помер (знайдений застреленим у Києві) уродженець Носівки Давиденко Валерій Миколайович (1973—2020), підприємець і політик. Народний депутат України VIII і IX скликань. Працював заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

Свята:

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної сотні та сучасної російсько-української війни.


22 травня24 травня