Носівський будинок культури

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Носівський міський будинок культури

Носівський міський будинок культури Носівської міської ради (Носівський МБК) — розташований в м. Носівка по вулиці Центральній, 8

Історія[ред. | ред. код]

1960 року в Носівці був збудований Будинок культури. І це стало справжньою подією для жителів міста.

Першим директором Будинку культури був Мольченко Микола Миколайович, наступники: Кузьменко Микола Леонтійович, Бурнос Василь Іванович (1989-1992), Антонович Людмила Іванівна, Левченко Володимир Миколайович, Чорненький Леонід Гаврилович, Бокотько Андрій Анатолійович, Ігнатенко Ольга Феодосіївна.

Теперішній директор – Ворошилов Вячеслав Миколайович.

21 жовтня 2012 року відбулося урочисте відкриття, на той час, районного будинку культури після реконструкції. На відкритті були присутні почесні гості: голова обласної державної адміністрації В. М. Хоменко, народний депутат України І. І. Куровський, голова Носівської райдержадміністрації А. Г. Красносільський, голова районної ради М. В .Васюк, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації С. І. Мойсієнко.

Керівники-метри, які працювали в будинку культури:

З 22 липня 2021 у будинку культури працює Центр вакцинації проти COVID-19.

Творчі колективи[ред. | ред. код]

Народний аматорський хор[ред. | ред. код]

Детальніше: Народний аматорський хор Носівського міського будинку культури

Ансамбль пісні «Полісяни»[ред. | ред. код]

Детальніше Ансамбль пісні «Полісяни»

Ансамбль танцю «Носівчанка»[ред. | ред. код]

Танцювальний ансамбль «Носівчанка», листопад 2017

Ансамбль танцю «Носівчанка» «народився» у листопаді 1977 року, ініціатива його створення належить Людмилі Антонович, яка приїхала працювати у Носівський будинок культури ще будучи студенткою останнього курсу Ніжинського культурно - освітнього училища.

20 років плідної праці дали свій результат, і в 1997 році колективу «Носівчанка» було присвоєне почесне звання «народний аматорський».

З листопада 2016 року керівником народного Аматорського ансамблю танцю «Носівчанка» є молодий, але досвідчений хореограф Юлія Ігнатенко.

У дружній танцювальній сім’ї виховується понад 80 артистів у основній, молодшій та підготовчих групах.

Втілення найсміливіших творчих мрій і сподівань керівника та вихованців сприяє перемогам у різноманітних фестивалях та конкурсах.

Оркестр духових інструментів[ред. | ред. код]

Носівський духовий оркестр, 2019
Детальніше: Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури

Оркестр був створений у 2004 році. Керівник — Яна Іщук. У 2014 оркестру надане почесне звання «народний аматорський».

Станом на травень 2019 колектив об'єднував 22 музикантів.

Кіностудія «Колос»[ред. | ред. код]

Народна аматорська кіностудія «Колос» створена у 1966 році. За активну пропаганду самодіяльного кіно-аматорського мистецтва та участь у Всесоюзних, Республіканських та обласних фестивалях і конкурсах 27 квітня 1973 року кіностудії було присвоєно звання «народна самодіяльна». І донині студія систематично підтверджує це високе звання.

З 2015 року кіностудію «Колос» очолює Наталія Халімон.

Колектив кіностудії працює над створенням кіно-відеофільмів та фото-робіт державних та народних свят, концертних програм та виступів колективів художньої самодіяльності.

Інші колективи[ред. | ред. код]

Також при будинку культури працюють (станом на червень 2019):

Галерея відео[ред. | ред. код]

Вітання Носівського міського будинку культури з Різдвом Христовим, січень 2021.

Колядки виконують (зліва-направо): Микола Лазаренко, Ярина Чухліб, Надія Приходько, Алла Боженко, В'ячеслав Ворошилов.

Архітектурна перлина Носівки[ред. | ред. код]

Матеріал надав Вячеслав Ворошилов, травень 2023

Носівський Будинок Культури — це одна із перлин архітектури нашого міста. Був побудований у 1960 роках минулого століття у стилі Ампір.

Стиль ампір є завершальним етапом класицизму, що виник у першій третині XIX століття. У Франції епохи Наполеона Бонапарта відбулося переродження класицизму в насаджений зверху, офіційний імперський стиль, сутність якого знайшла свій відбиток у його назві (від фр. empire — «імперія»).

Відродження ампіру в перероджених формах відбулося за радянських часів, у період від середини 1930-х до середини 1950-х років.

Чаша в стилі ампір

Ампір відноситься до так званих «королівських стилів», які можна характеризувати театральністю в оформленні архітектурних будівель та інтер'єрів. Особливість архітектурного ампіру полягає в обов'язковому наявності колон, пілястрів, ліпних карнизів та інших класичних елементів, а також мотивів, що репродукують практично без змін античні зразки скульптури, подібні до грифонів, сфінксів, левових лап, великих чаш і тому подібних скульптурних конструкцій.

Цікаво те, що Носівський Будинок культури — єдина споруда в області, де був майже цілком збережений архітектурний парадний ансамбль із великих чаш на постаментах з фальш колонами, які віншують вхід до алеї, що веде до фасаду будівлі.

Пам'ятна дошка «Алея миру і єднання»

Алея проходить через дендрологічні насадження з лип, кінського каштана, грабів, берез та дубів. Раніше вздовж алеї була висаджена горобина, яка згодом дуже розрослася і дерева були викорчувані.

З 2015 по 2019 рік Носівський Районний, а далі Міський будинок культури посів провідне місце серед будинків культури області, саме тому до Носівського МБК у 2019 році приїздила делегація директорів Центрів народної творчості з усієї України для перейняття досвіду. І тоді була заснована перша в Україні «Алея миру та єднання», яку висадили очільники культурних центрів всіх областей України.

Батьки ГО «Сила матері» з дітьми

І в той саме рік, долучившись до спільної творчої діяльності, батьки ГО «Сила матері» виявили бажання доповнити «Алею єднання та миру» та висадили 30 кущів троянд.

Таким чином, Носівський будинок культури впровадив одне із завдань культури: збереження архітектурного надбання та поширення культурної спадщини.

Архітектурний ансамбль із чашами Носівського МБК — це невіддільна перлина архітектури нашого міста, і дякуємо всім, хто допоміг зберегти цю візитівку нашого міста до сьогоднішнього дня та для майбутніх поколінь.

Схожими архітектурними ансамблями є Воронцовський палац у Криму, палаци у Качанівці і Сокиринцях Чернігівської області.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]