Наступного тижня 21

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Наступний тиждень в історії Носівщини (24 — 30 травня)


24 травня

Володимир Сербін.jpg
  • 1944 — помер уродженець Мрина Сербін Володимир Михайлович (1896-1944), генерал-майор Робітничо-селянської Червоної Армії, учасник Громадянської і Німецько-радянської воєн.

Свята:

День слов'янської писемності і культури

25 травня

Народилися:

Ніна Сіренко.jpg
Євгеній Овод.jpg

Померли:

Менахем Шмулевич.jpg
  • 1911 — помер уродженець Носівки Шмулевич Менахем Мендель (1879—1911) — першопроходець, журналіст. Один з героїв другої репатріації євреїв у Палестину.

Свята:

  • День філолога — свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.

26 травня

Події:

Носівський майдан 1991.jpg
  • 1991 — у Носівці на Центральній площі відбувся багатолюдний мітинг, що став кульмінацією Носівського майдану. Мітинг прийняв резолюцію з вимогою відставки керівників району.

Народилися:

  • 1882 — в Носівці народився Гармаш Карпо Григорович (1882—1943), завідувач Носівською аптекою. Репресований радянською владою. Реабілітований.


27 травня

  • 1904 — для придушення селянського повстання у Володькову Дівицю прибули з Києва три сотні козаків та дві роти солдатів-піхотинців. З ними приїхали віце-губернатор і начальник губернського жандармського управління. Селян зігнали «на сходку», оточили військом. Викликаних за списком перед усією громадою роздягали і катували різками. Серед покараних були А. П. Ігнатченко, М. Ф. Бойко, Д. Д. Вовкогон, К. С. Даниш та інші. Усіх їх відправили до ніжинської тюрми.


28 травня

Події:

  • 1905 — уродженець Макіївки Олександрович Сергій Миколайович брав участь у Цусімській битві на броненосці „Дмитрий Донской”, що входив до складу другої Тихоокеанської ескадри Російського імператорського флоту.

Свята:

  • Всеукраїнський день краєзнавства.


29 травня

Міжнародний день миротворців.


30 травня

  • 1876 — російський імператор Олександр II підписав у німецькому місті Емс таємний указ про заборону української мови. Документ доповнював основні положення попереднього антиукраїнського Валуєвського циркуляру. Забороняв друкувати та перекладати українською будь-які книжки, ввозити їх з-за кордону. Також було заборонено ставити українські театральні вистави, влаштовувати концерти та писати рідною мовою тексти для нот. Не дозволялося й викладання українською у початкових школах, що подалі сприяло масовому зросійщенню. Українські книги наказали вилучити з бібліотек. Носівка тоді входила до складу Російської імперії.
Микола Онищик.jpg