Кредо

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Кредо, листопад 2019

Кредо — носівський вокально-інструментальний гурт.

Люди[ред. | ред. код]

Станом на вересень 2021:

Концерти[ред. | ред. код]

Концерт 10 червня 2022
  • Благодійна акція-концерт на підтримку воїнів Збройних Сил України на центральній площі Носівки, зібрано 19 379 грн, 10 червня 2022[1]
  • Виступ на святкування дня міста в Носівці, 12 вересня 2021
  • Виступ на святкування Дня Незалежності в м. Носівка, 24 серпня 2021
  • Виступ до Нового року в Носівському будинку культури, 28 грудня 2019

Кредо — острів серед океану караоке[ред. | ред. код]

Кредо
Джерело: Валерій Фурса: З історії носівської популярної музики. Кредо — острів серед океану караоке, Носівка Nosivka Носовка, 24 жовтня 2020

З історії носівської популярної музики.

В лютому 2014 року мій друг та однокласник Олександр Лук'яненко, колишній ударник носівських ВІА Серпантин, День рожденья та інших ВІА, згуртував молодих носівчан, які бажали реалізувати свій творчий музичний запал, у ансамбль. Назвали його - Кредо.

Соло-гітаристом Кредо став Андрій Петренко, син нашого знаного гітариста Олександра Петренка, який п'ять років тому відійшов у Вічність. Бас-гітаристом гурту був Володимир Кратко. На гітарах грали також Віталій Ліпаєв та Богдан Бойко. Богдан ще, до того ж, грав і на трубі. Ударником та художнім керівником став сам Олександр Андрійович Лук'яненко. Звукорежисером ВІА був Євген Шелест.

ВІА спочатку не мав свого клавішника. Тож музиканти звернулися до молодої вчительки музики з Носівської першої школи Аліни Петренко, яка красиво грала на фортепіано і до того ж ще й сама писала музику.

Дівчина погодилася співпрацювати з новим ансамблем, хоча їй довелося витратити певний час на опанування тонкощів гри на синтезаторі. Вокалістами в групі в різний час були Максим Жигун (недовго), Аня Криволап, а потім - Микола Лазаренко, Алла Боженко, Анастасія Гузь.

Ансамбль проводив репетиції і вдома у самих музикантів, в районному Будинку культури, в Музичній школі мистецтв.

Кредо давав концерти і на сцені РБК і на міській площі, під час святкувань Днів міста, грав на новорічних святах, на байкерському моторфесті в Кобижчі.

Виступи цього ВІА стали бажаними для молоді Носівки і його концерти завжди очікували з нетерпінням.

Згодом Аліна Петренко вийшла заміж, стала мамою і на її місце до ВІА запросили Ірину Гринь, викладача Носівської школи мистецтв. Ірина, крім гри на синтезаторі, ще й майстерно грала на бандурі.

Музична палітра ансамблю стала ще самобутнішою та багатшою.

На жаль, наскільки мені відомо від компетентних людей, останнім часом, цей єдиний у нашому місті ВІА не отримує належної підтримки від районного Будинку культури. Тому, маючи нагоду, звертаюся до нашого керівництва культури в ОТГ та керівництва РБК з проханням дієво підтримати Кредо, аби не втратити такий талановитий ансамбль.

На День Незалежності у 2019 році Кредо, вважайте, врятував святкування від провалу, відігравши вечірній сольний концерт на міській площі за власною ініціативою.

Ентузіазм добра штука, але музикантів потрібно підтримувати не лише на словах, а й створювати їм належні умови для репетицій та виступів. Це не настільки й багато, порівнюючи із тим значним ефектом, який дає їхня творчість.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Носівчани! Ви неймовірні!, Кредо, 10 червня 2022