Кредо

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Кредо, листопад 2019

Кредо — носівський вокально-інструментальний гурт.

Люди[ред. | ред. код]

Станом на вересень 2021:

Концерти[ред. | ред. код]

Концерт 10 червня 2022

“Кредо” давав концерти і на сцені РБК, і на міській площі, під час святкувань Днів міста, грав на новорічних святах, на байкерському моторфесті в Кобижчі, на фестивалі “Самоцвіти” у Львові, також грали у багатьох селах Носівського району.

Окремі концерти:

  • Благодійна акція-концерт на підтримку воїнів Збройних Сил України на центральній площі Носівки, зібрано 19 379 грн, 10 червня 2022[1]
  • Виступ на святкування дня міста в Носівці, 12 вересня 2021
  • Виступ на святкування Дня Незалежності в м. Носівка, 24 серпня 2021
  • Виступ до Нового року в Носівському будинку культури, 28 грудня 2019

Єдина сім'я[ред. | ред. код]

Автор тексту Андрій Петренко. Липень 2022

Колектив із назвою “Кредо” з'явився у лютому 2015-го року коли декілька молодих людей шукали можливості для реалізації свого творчого потенціалу. Так Володимир Кратко, Андрій Петренко та Олександр Лук'яненко створили новий носівський ВІА.

Назва “Кредо” з'явилась майже перед першим виходом на сцену Носівського будинку культури. Дебютний виступ і перші акорди “Кредо” прозвучали на сцені 26-го червня 2015 на День Молоді.

Ударником та художнім керівником став Олександр Андрійович Лук'яненко. Соло-гітаристом – Андрій Петренко. Ритм гітаристом гурту – Володимир Кратко (згодом перекваліфікувався і вже декілька років є бас гітаристом гурту).

Склад гурту переживав за свій час декілька змін, поки не прийшов до нинішньої міцної та вмотивованої команди. Учасники гурту називають себе однією сім'єю, яка завжди приходить на допомогу один одному.

Варто відмітити екс-учасників, які зробили великий внесок в розвиток гурту. Музикантами першого складу були: Анатолій Штанько (бас гітара); Аліна Петренко (клавіші); Максим Жигун (вокал); Анна Куциба (вокал); Олександр Ігнатов (ударні); Микола Лазаренко (вокал); Алла Боженко (вокал).

Також в гурту є надійна підтримка із сесійних музикантів та людей які допомагають на концертах.

Богдан Бойко грає на гітарі та трубі, Віталій Ліпаєв теж гітарист і моральна підтримка гурту, і звісно Євгеній Шелест який був в ролі звукорежисера, а потім став незамінним ведучим виступів. Він пише сценарії до концертів, вигадує жарти та, маючи за спиною багато прослуханого музичного матеріалу різних жанрів, дає поради для формування звуку та пошуків репертуару.

Майже відразу після першого виступу до гурту приєдналась Ганна Криволап, яка з того часу залишається незмінною вокалісткою гурту.

“Кредо” давав концерти і на сцені РБК, і на міській площі, під час святкувань Днів міста, грав на новорічних святах, на байкерському моторфесті в Кобижчі, на фестивалі “Самоцвіти” у Львові, також грали у багатьох селах Носівського району.

Виступи ВІА стали бажаними для молоді і носівчани завжди чекають концерти з нетерпінням.

Коли Аліна Петренко вийшла заміж і стала мамою – на її місце до ВІА запросили Ірину Гринь, викладача Носівської школи мистецтв. Ірина, крім гри на синтезаторі майстерно грає на бандурі. Музична палітра ансамблю стала ще самобутнішою та багатшою.

Згодом до гурту приєдналась талановита Анастасія Гузь, з сильним та професійним вокалом і вперше заспівала разом з гуртом на день міста Носівки у 2021-му році.

Так і з'явився сталий склад гурту.

Володимир Кратко замінив другу гітару в колективі на бас, і майстерно опанував усі техніки гри на цьому музичному інструменті. Лук'яненко Олександр Андрійович допомагає всім розібратись в тонкощах музичної грамоти та майстерно грає на ударних. Петренко Андрій став єдиною гітарою в колективі, але це ніколи не заважало йому грати складні гітарні партії, співати і відриватись на кожному концерті. Своїми жартами він не дає засумувати гурту на репетиціях, і викладається на концертах по повній.

Ірина Гринь – душа колективу, яка дала можливість виконувати ліричні пісні під бандуру, тим самим окутуючи глядачів в теплі обійми своєї майстерної гри. А також вона встигає вчити  та виконувати складні та мелодійні партії на клавішах.

Ганна Криволап – не тільки так щиро і ніжно виконує лірику, а ще й може підкинути вуглів у полум’я на швидких та рок-н-рольних піснях. Вона займається оголошеннями, повідомленнями і висвітлюванням життя гурту протягом його існування. Людина яка сповнена енергії, сил, нових ідей та жаги до розвитку.»

Творча діяльність гурту “Кредо” у воєнний час спочатку ставилась під питання, бо кожен був зайнятий своїми проблемами, також дуже вплинув стрес і шок від того, що на жаль відбувається зараз у нашій рідній Україні. Кожен з учасників допомагав і волонтерив як міг, Ганна Криволап займалась доставкою безплатних ліків для носівчан, Анастасія Гузь готувала їжу для наших захисників, хлопці допомагали з продуктами та одягом та передавали для потреб воїнів і переселенців.

Згодом керівник гурту, Олександр Андрійович, почав збирати всіх на репетиції не дивлячись на складну ситуацію. Кожен учасник отримував психологічно розрядку займаючись тим, що в нього виходить найкраще. Потім дівчата побачили в інстаграмі що по всій Україні деякі вуличні музиканти виконують свої пісні для збору коштів на армію. Довгих роздумів не було, обговоривши всі деталі, гурт “Кредо” протягом декількох днів вивчив та поставив на рейки нову концертну програму, в яку увійшли народні та нові патріотичні пісні. Вирішили зробити це в акустичному варіанті з мінімальним складом гурту використавши бандуру, гітару та бонг. Грати на барабані взяли молодого і талановитого хлопця Кононенка Данила який дуже хотів стати учасником благодійного збору для ЗСУ.

В переддень концерту, який планувався на площі міста, після оголошення, люди почали просити номер картки та переказувати перші кошти. Так було зібрано 5 600 гривень навіть ще не виконавши жодної пісні.

В день концерту було зібрано готівкою 10 200 грн. Навіть після виступу, який тривав 3 години, кошти продовжували надходити ще 2 дні. Повна сума склала 19 000 гривень, за які гурт замовив для одного підрозділу приціл, планку під нього, тактичні рукавички 20 пар. Також Ганна Криволап знайшла волонтерів які безплатно надали балаклави у кількості 20 шт. Звітність можна знайти на офіційній сторінці гурту в інстаграмі @kredo_group.

Острів серед океану караоке[ред. | ред. код]

Кредо
Джерело: Валерій Фурса: З історії носівської популярної музики. Кредо — острів серед океану караоке, Носівка Nosivka Носовка, 24 жовтня 2020

З історії носівської популярної музики.

В лютому 2014 року мій друг та однокласник Олександр Лук'яненко, колишній ударник носівських ВІА Серпантин, День рожденья та інших ВІА, згуртував молодих носівчан, які бажали реалізувати свій творчий музичний запал, у ансамбль. Назвали його - Кредо.

Соло-гітаристом Кредо став Андрій Петренко, син нашого знаного гітариста Олександра Петренка, який п'ять років тому відійшов у Вічність. Бас-гітаристом гурту був Володимир Кратко. На гітарах грали також Віталій Ліпаєв та Богдан Бойко. Богдан ще, до того ж, грав і на трубі. Ударником та художнім керівником став сам Олександр Андрійович Лук'яненко. Звукорежисером ВІА був Євген Шелест.

ВІА спочатку не мав свого клавішника. Тож музиканти звернулися до молодої вчительки музики з Носівської першої школи Аліни Петренко, яка красиво грала на фортепіано і до того ж ще й сама писала музику.

Дівчина погодилася співпрацювати з новим ансамблем, хоча їй довелося витратити певний час на опанування тонкощів гри на синтезаторі. Вокалістами в групі в різний час були Максим Жигун (недовго), Аня Криволап, а потім - Микола Лазаренко, Алла Боженко, Анастасія Гузь.

Ансамбль проводив репетиції і вдома у самих музикантів, в районному Будинку культури, в Музичній школі мистецтв.

Кредо давав концерти і на сцені РБК і на міській площі, під час святкувань Днів міста, грав на новорічних святах, на байкерському моторфесті в Кобижчі.

Виступи цього ВІА стали бажаними для молоді Носівки і його концерти завжди очікували з нетерпінням.

Згодом Аліна Петренко вийшла заміж, стала мамою і на її місце до ВІА запросили Ірину Гринь, викладача Носівської школи мистецтв. Ірина, крім гри на синтезаторі, ще й майстерно грала на бандурі.

Музична палітра ансамблю стала ще самобутнішою та багатшою.

На жаль, наскільки мені відомо від компетентних людей, останнім часом, цей єдиний у нашому місті ВІА не отримує належної підтримки від районного Будинку культури. Тому, маючи нагоду, звертаюся до нашого керівництва культури в ОТГ та керівництва РБК з проханням дієво підтримати Кредо, аби не втратити такий талановитий ансамбль.

На День Незалежності у 2019 році Кредо, вважайте, врятував святкування від провалу, відігравши вечірній сольний концерт на міській площі за власною ініціативою.

Ентузіазм добра штука, але музикантів потрібно підтримувати не лише на словах, а й створювати їм належні умови для репетицій та виступів. Це не настільки й багато, порівнюючи із тим значним ефектом, який дає їхня творчість.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Носівчани! Ви неймовірні!, Кредо, 10 червня 2022