Струмочок

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

«Струмочок» — дитячий садок Носівського НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І–ІІІ ступенів № 3.

Спогади Єрьоменкової Наталії Василівни виховательки дитсадка «Струмочок»[ред. | ред. код]

Джерело: «Спогади Єрьоменкової Наталії Василівни виховательки дитсадка «Струмочок» — розділ книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

З 2001 року Носівську середню школу №3 було реорганізовано в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад — дошкільний навчальний заклад» І-ІІІ ступенів №3. Директор школи Горкавенко Катерина Миколаївна, завідуюча райвідділом освіти Юрченко Валентина Михайлівна одними з перших в області відчинили двері подібного закладу.

Першого вересня були проведені батьківські збори, які підтримали ініціативу організаторів.

Наш дитсадок знаходиться на Вербові, в мальовничому мікрорайоні на березі річки Носівочки. Серед батьків та дітей був оголошений конкурс на кращу назву нової дитячої установи. Переможцем конкурсу стала мама Мозгова; її пропозиція сподобалася найбільше і стала назвою нашого «Струмочка».

На той момент в штаті новоствореного садочка була лише помічник вихователя Жук Оксана Іванівна. Третього вересня Ляшенко Шура Олександрівна, методист райвідділу освіти з дошкільного виховання запропонувала мені посаду вихователя дитсадка, і цього ж дня я розпочала свою роботу за фахом після шестирічної перерви.

Сказати, що ми починали з нуля – це нічого не сказати. Але завдяки дружній та самовідданій праці усього колективу школи вже 7 вересня 2001 року на подвір’ї дитсадка були облаштовані спортивні та дитячі споруди, гойдалки, пісочниці, встановлена огорожа. А найголовніше – було влаштоване свято для малят—дошкільнят. На урочистому святі відкриття однієї групи дитсадка при школі був присутній голова міської ради Яременко М. М.

Потім розпочалися трудові будні. Спочатку весь штат дитсадка був таким: два вихователі Буняк Н.О., Єрьоменкова Н.В., помічник вихователя Жук О.І. та музичний керівник Гринь. Група дитсадка знаходилася в школі; там була спальна кімната, їдальня, кімната для ігор та занять, умивальник, теплий туалет. В березні 2002 року вихователем була призначена досвідчена та талановита педагог Пугач Оксана Іванівна. Ми з нею разом цікаво і плідно пропрацювали до 1 вересня 2003 року. Цієї ж осені була відкрита друга група. Вже стало дві ігрові кімнати для кожної групи. Групи стали називатися «Пізнайко» та «Веселка» і нас почали відвідувати діти віком від 3-х до 6-ти років. Розпочали працювати і нові колеги – вихователька Лисенко Марія Миколаївна та помічник вихователя Скирта Ніна Федорівна.

Змінилися директори НВК; після Горкавенко К.М. працював Броварець В.М., а потім стала працювати нинішній директор Хоменко Надія Олександрівна. Вихователькою в наш колектив прийшла працювати досвідчений дошкільний педагог Золова Алла Андріївна. Пугач О.І перейшла працювати до школи вчителькою, а Буняк Н.О. – логопедом.

В 2012 році в двох групах садочка було 40 дітей.

Щороку випускники дитсадка переходили до початкових класів нашої школи. Рівень знань та вмінь наших вихованців дуже помітно відрізнявся в кращий бік від рівня дошкільнят, які виховувалися вдома. Ми постійно відчували вдячність батьків наших дітей та постійну допомогу та підтримку їми нашого закладу.

Батьки старалися зробити все можливе аби їхні діти почувалися затишно в садочку: були встановлені пластикові сучасні вікна, зроблені ремонти приміщень, поміняна підлога, встановлений бойлер. За благодійні внески батьків придбаний посуд, меблі для їдальні, різноманітний інвентар, фарба… усього не перелічити. Батьки виявляли ініціативу, допомагали в усьому і намагалися забезпечити нормальне функціонування дитячого садка, за що ми їм дуже вдячні. Велику підтримку наш дитсадок отримував від кожного міського голови: Яременка М.М., Балінця О.М., Пугача І.І., депутатів обласної ради Гордіна О.В. та Баришовця С.В., підприємства «Наташа-Агро».

Колектив нашого дитсадка «Струмочок: вихователі – Єрьоменкова Наталія Василівна, Лисенко Марія Миколаївна, Золова Алла Андріївна, музичний керівник Куций Віталій Юрійович, помічники вихователів – Жук Оксана Іванівна та Скирта Ніна Федорівна, кухар Частухіна Тетяна дуже вдячні за підтримку і допомогу у вихованні та навчанні наших дош кільнят. В даний час в дитсадку виховується 40 дошкільників. А за весь час існування «Струмочка» вже понад 300 наших вихованців стали учнями школи.