Ніжинський районний сектор пробації

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Ніжинський районний сектор №1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області — представляє си­стему пробації в Носівській територіальній громаді.

Люди[ред. | ред. код]

Станом на лютий 2022 у складі якого працюють:

  • очільник сектору, майор внутрішньої служби Ан­дрій Макеєнко,
  • провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць,
  • фахівець сектору Любов Тесла.

Пробація України — можливості для змін![ред. | ред. код]

Джерело: Пробація України — можливості для змін!, Носівська міська рада, 3 лютого 2022

З уведенням 5 лютого 2015 року у дію За­кону України «Про пробацію» в Україні запрацю­вала система нагля­дових і соціально-виховних заходів.

Ця система передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства, при цьому запобігаючи вчиненню ними нових злочинів. Пробація застосовується до осіб, які засуджені до покарання не пов'язане з позбавленням волі, це стосується правопорушників, яким позбавлення волі замінено на громадські, виправні роботи та іспитовий термін. Також служба пробації забезпечує суд інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

У нашій громаді си­стему пробації представляє Ніжинський районний сектор №1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області, у складі якого працює — провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць, фахівець сектору Любов Тесла, а очолює сектор майор внутрішньої служби Ан­дрій Макеєнко.

Саме на плечі цих фахівців покладено завдання спільно з держав­ними органами, волонтерами пробації та органами місцевого самоврядування допомогти людям, які одного разу оступилися, пере­ступивши закон.

Сектор пробації на значному рівні налагодив роботу із центром зайнятості, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Носівської міської ради; Ніжинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги; та органами місцевого самоврядування. Укладено чотири договори про співпрацю із волонтерами пробації, які працюють на добровільній основі.

Основними завданнями співпраці є: виховні заходи, надання психологічних, трудових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та юридичних послуг. Даний комплекс заходів сприяє зниженню рівня рецидиву злочинів та якнайшвидшому поверненню людей до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади.

Див. також[ред. | ред. код]