Ніжинський районний сектор пробації № 1

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Ніжинський районний сектор № 1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області — представляє си­стему пробації в Носівській територіальній громаді і розташований у Носівці.

Попередня назва — Носівський районний сектор філії ДУ «Центр пробації».

Контакти[ред. | ред. код]

вул. Центральна, 6, м. Носівка, 17100

(04642)2-81-88, 097 797 9146,

chn15@probation.gov.ua, chn8_probation@pr.kvs.gov.ua

Люди[ред. | ред. код]

Станом на лютий 2022 у складі сектору працюють:

  • очільник сектору, майор внутрішньої служби Ан­дрій Макеєнко,
  • провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць,
  • фахівець сектору Любов Тесла.

Носівська служба пробації: допомагати тим, хто оступився в житті[ред. | ред. код]

Джерело: Носівські вісті № 3, 9-10 лютого 2023, стор. 9

Цими вихідними фахівці Ніжинського районного сектору No1 філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Андрій Макеєнко, Віта Коломієць та Любов Тесла приймали привітання з нагоди чергової річниці створення Державної служби пробації. Служба пробації являє собою систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до засуджених, виконання певних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

– Інститут пробації існує в Україні всього вісім років, однак за цей час вже довело свою ефективність на рівні держави, громади та особи правопорушника, - розповідає начальник сектору Андрій Макеєнко. - Однак за цей порівняно невеликий проміжок часу ми змогли досить швидко трансформуватися з органу виконання покарань на службу комунікації з людьми, котрі хоч і перебувають у конфлікті з законом, але мають велике бажання виправитися. Зрештою, кожна засуджена особа продовжує бути повноправним членом суспільства і якщо держава вже дала шанс довести це, виправитися, перебуваючи не за тюремними ґратами, то ми маємо допомогти їм стати на шлях виправлення, так би мовити, повернути до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя.

Щороку по обліку в секторі пробації проходять різні категорії осіб які переступили закон. Є вони й сьогодні та не зважаючи на непросту ситуацію, в якій перебуває наша країна у зв'язку з військовими діями, ці фахівці продовжують залишатися стійким, злагодженим та професійним колективом.

Пробація України — можливості для змін![ред. | ред. код]

Джерело: Пробація України — можливості для змін!, Носівська міська рада, 3 лютого 2022

З уведенням 5 лютого 2015 року у дію За­кону України «Про пробацію» в Україні запрацю­вала система нагля­дових і соціально-виховних заходів.

Ця система передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства, при цьому запобігаючи вчиненню ними нових злочинів. Пробація застосовується до осіб, які засуджені до покарання не пов'язане з позбавленням волі, це стосується правопорушників, яким позбавлення волі замінено на громадські, виправні роботи та іспитовий термін. Також служба пробації забезпечує суд інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

У нашій громаді си­стему пробації представляє Ніжинський районний сектор №1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області, у складі якого працює — провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць, фахівець сектору Любов Тесла, а очолює сектор майор внутрішньої служби Ан­дрій Макеєнко.

Саме на плечі цих фахівців покладено завдання спільно з держав­ними органами, волонтерами пробації та органами місцевого самоврядування допомогти людям, які одного разу оступилися, пере­ступивши закон.

Сектор пробації на значному рівні налагодив роботу із центром зайнятості, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Носівської міської ради; Ніжинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги; та органами місцевого самоврядування. Укладено чотири договори про співпрацю із волонтерами пробації, які працюють на добровільній основі.

Основними завданнями співпраці є: виховні заходи, надання психологічних, трудових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та юридичних послуг. Даний комплекс заходів сприяє зниженню рівня рецидиву злочинів та якнайшвидшому поверненню людей до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]