Носівська школа мистецтв

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Перенаправлено з Носівська музична школа)
Носівська школа мистецтв

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Носівська школа мистецтв Носівської міської ради Чернігівської області»

Місто Носівка, вулиця Ніжинський шлях, будинок 2 (1?), тел. (04642) 2 17 92

За 55 річну історію школи (2020) з її стін вийшло 721 випускник.

В 2020/2021 навчальному році — 263 учні. Кількість працівників - 22. [1]

Люди[ред. | ред. код]

Колишні керівники:

Промоційне відео[ред. | ред. код]

2023, автор Наталія Халімон.

Відділ фортепіано та класу скрипки[ред. | ред. код]

Керівник відділу Наталія Лук'яненко

Вихованці фортепіанного відділу станом на 2020:[2]

 • Кіра Красножона (молодша вікова категорія),
 • Марія Хіняєва (середня вікова категорія),
 • Олена Турик (старша вікова категорія)
 • Олександра Литвиненко (категорія «Дебют»)
 • Марія Мальцева (категорія «Дебют»)

Відділ народних інструментів[ред. | ред. код]

Керівник відділу Гринь Ірина Андріївна,

Хореографічний відділ[ред. | ред. код]

Завідувач хореографічним відділом Світлана Сеник.

Хореографічні колективи:

Відділ музично-теоретичних дисциплін і клас сольного співу[ред. | ред. код]

Керівник відділу – Бойко Людмила

Ансамблі[ред. | ред. код]

Звіт за 2019[ред. | ред. код]

Фрагмент зі Звіту про виконання Плану (програми) соціально- економічного розвитку Носівської міської ради за 2019 рік

У КПНЗ «Носівська школа мистецтв Носівської міської ради» контингент на 1 січня 2020 року становить 263 учні. Випускників у 2019 н. р. було 23 учні, з них учнів класу хореографії – 11, класу фортепіано – 5, класу скрипки – 2; класу баян – 1; класу бандури - 4. Закінчили навчання з відзнакою – 9.

Функціонує 4 відділи: фортепіанний, вокально-теоретичний, хореографічний та відділ народних інструментів.

Методична робота – проведено 6 засідань педагогічної ради школи, 20 засідань відділів, відбулися 4 відкриті уроки по класу баяну (викладач Куций В. Ю.), по класу скрипки (викладач Карась М. Б.), по класу хореографії (викладач Сеник С. О.), по класу теорії музики (викладач Кафтанова С. В.).

Розроблені та зачитані на засіданнях відділів 4 методичні розробки: по класу хореографії (викладач Бондаренко Л. В.), по класу баяну (викладач Білоус О. М.), по класу фортепіано (викладач Гринь Н. В.), по класу теорії музики (викладач Бойко Л. П.). «Зразковий» хореографічний колектив «Світлячок» (керівник Сеник С. О.) підтвердив звання.

Проведено згідно плану роботи академічні концерти, відкриті академічні концерти, контрольні уроки, заліки, випускні іспити згідно графіку.

Проведено 11 концертів, в тому числі на сцені міського Будинку культури проведений звітний концерт за рік.

Учні беруть активну участь у фестивалях та конкурсах.

Фінанси та поповнення матеріально технічної бази

Отримано доходів до спеціального фонду за 2019 р. - 111,5 тис. грн.

За кошти спеціального фонду придбано

 • принтер вартістю 4,5тис. грн.,
 • ноутбук для класу теоретичних дисциплін вартістю 10,0 тис. грн.,
 • ноутбук ASUS для хореографічного відділу на суму 8,4 тис. грн.,
 • проектор з екраном для класу теоретичних дисциплін вартістю 14,7 тис. грн.,
 • медалі для учасників конкурсів на суму 1,5 тис. грн.,
 • акустична колонка для хореографічного класу вартістю 1,5 тис.грн.,
 • костюми для танцювального колективу «Веселі краплинки» на суму 14,0 тис. грн.,
 • тканина та пошиття костюмів для хореографічного колективу «Світлячок» на суму 13,8 тис. грн.,
 • статуетки та свідоцтва для випускників на суму 5,2 тис. грн.,
 • гітари на суму 23,7 тис. грн.,
 • баян вартістю 33,2 тис. грн.,
 • кишені з фото для стенду на суму 2,4тис.грн.,
 • блок-флейта вартістю 0,2 тис. грн.,
 • лавочки та щити дерев'яні на суму 2,6 тис. грн.,
 • костюми танцювальні на суму 11,9 тис. грн.,
 • новорічні подарунки для учасників театралізованої вистави на суму 2,6 тис. грн.,
 • підписка періодичних видань на 2020 рік на суму 4,4 тис. грн.,
 • транспортні послуги з перевезення учасників зразкового хореографічного колективу «Світлячок» на конкурс на суму 4,7 тис. грн.,
 • ролети для танцювальної зали на суму 6,4 тис. грн.

Крім того, виплачена щорічна винагорода викладачам на суму 34,1тис. грн.

Носівській міській школі мистецтв - 55[ред. | ред. код]

Джерело: Носівській міській школі мистецтв -55!, Носівська міська рада, 1 жовтня 2020

Ювілей - це, перш за все, підсумок зробленого попередниками і сучасниками, певний рубіж, за яким починається нова сторінка, нові досягнення, нові ідеї, починання, нова історія і шлях до наступного, щедрішого ювілею.

Шлях у 55 років від музичної школи до школи мистецтв був тернистим і довгим, проте сповнений творчих злетів, десятків імен, які творили історію закладу від її першої сторінки.

На підставі наказу обласного управління культури №38 від 15 липня 1965 року було призначено першого директора новоствореної Носівської дитячої музичної школи - Бориса Федоровича Поду. Разом з ним в школу прийшли працювати такі викладачі, чиї імена й тепер у пам’яті колег і вдячних учнів: Красницький Леонід Петрович, Васюк Анатолій Максимович, О. В. Смоляк, З. М. Лоліна. В першому наборі було всього 70 учнів на три види інструментів: духові, баян та фортепіано. Згодом відкриваються класи бандури, домри, скрипки та віолончелі.

Наступну сторінку історії школи писав вже інший керівник і оновлений колектив. З 1967 року заклад очолював Л. П. Красницький. Школа зростала не лише чисельно, а й передусім професійно. Є чимало випускників минулих років, які пов'язали своє життя з музикою: І. О. Сушко, О. Саповський, І. Гурбич, Н. І. Підгаєцька, брати Ващенки, Кіхтенки, інші.

На той час у школі працювали 14 викладачів і навчалися 150 дітей. Проте життя не стоїть на місці, школа отримала в користування не лише нове приміщення, але й постійно збільшувала кількість інструментів, їх різноманітність. Відкрилися нові відділи — хореографії, естрадного співу. Це стало підставою для реорганізації закладу в школу мистецтв. І такий наказ від 3 вересня 2003 р. був підписаний тодішнім начальником відділу культури М. П. Карабцем.

2020 рік видався надзвичайно непростим і для закладу, і для його колективу. Довелося вчитися працювати по-новому з вихованцями – дистанційно, так само брати участь у конкурсах, а ще багато фахових заходів просто скасували через пандемію.

Найбільшою ж втратою цього ювілейного для школи року стала передчасна смерть її незмінного майже сорок років директора – Віктора Куклюка. Його серце зупинилось 26 червня…

Внесок цього чоловіка, музиканта, педагога у розвиток музичного мистецтва – колосальний. Саме завдяки його неспокою і щоденній праці заклад не просто досягнув свого розквіту, а й реорганізувався у школу мистецтв. Школа була для нього сенсом життя і він прожив його на повен зріст.

Життя продовжується. Новий навчальний рік у школі розпочався з новим директором, донедавна викладачем школи мистецтв по класу баяна Віталієм Куцим.

Напередодні Міжнародного дня музики поспілкувалися з Віталієм Юрієвичем про сьогодення і майбутнє мистецького закладу.

– У школі працює молодий, дружний і талановитий колектив з 20 дипломованих викладачів, більшість з них — випускники Носівської школи різних років. Кожен з них справжній професіонал, залюблений у свою професію, яка стала результатом їхнього захоплення прекрасним і бажанням прищепити любов до мистецтва своїм учням.

Носівська школа мистецтв мас філію при Носівській загальноосвітній школі №2, де працює клас хореографії, баяна та бандури.

За 55 річну історію школи з її стін вийшло 721 випускник.

На сьогодні 263 учні навчаються на таких відділах та класах: фортепіано та класу скрипки очолює Наталія Лук’яненко, народних інструментів – Ірина Гринь, хореографічний – Світлана Сеник, музично-теоретичних дисциплін і клас сольного співу – Людмила Бойко.

У нас сформувалися і успішно діють як дитячі мистецькі колективи, так і викладацькі. Це, зокрема, ансамблі: баяністів і оркестр народних інструментів під керівництвом Тамари Куклюк, скрипалів ( керівник Марина Карась), гітаристів (керівник Микола Пивовар)дует баяністів Миколи Костюка та Віталія Куцого, викладацький ансамбль народних інструментів, два хореографічні колективи: зразковий танцювальний колектив «Світлячок» (керівник Світлана Сеник) і «Веселі краплинки» (Людмила Бондаренко).

Попри те, що цього року дуже обмежена участь у конкурсах, наші учні й викладачі все ж зуміли підготувати прекрасні номери, які високо оцінили. Вихованки Володимира Харчука Крістіна Чернова (1 місце в міжнародному конкурсі фестивалі Das Fest у м. Чернігів), Дениса Кумка Кіра Красножона, Анна Лисенко стали лауреатами конкурсу «Первоцвіт-2020» Викладач Денис Кумко й сам брав дистанційну участь у міжнародному конкурсі – фестивалі мистецтв "TALANTS of the WORLD", що проходив у Болгарії, в номінації інструментальне мистецтво (фортепіано). Виборов гран – прі. В цьому ж конкурсі з низкою перемог виступили й наші юні танцюристи. Зрозуміло, якби не карантинні обмеження, і учасників різних конкурсів, і переможців серед наших вихованців та викладачів було б значно більше. Втім, ми сприйняли це як додаткову можливість відшліфувати майстерність.

Хотів би згадати і подякувати нашим шановним колегам: А.К.Руденко, В.Ю. Зінько, Н.Д.Яцун, Р.В.Бровко,які вже на заслуженому відпочинку, за їхню працю, майстерність і педагогічний талант.

Разом з тим, є ряд проблем, над якими будемо працювати разом. Передусім - потреба у молодих кадрах. Зокрема, це стосується класу баяна, вокального співу та духових інструментів, є потреба в оновленні інструментів. Але разом, переконаний, все у нас вийде. До того ж колектив відчуває істотну підтримку від засновника, міської ради. Завдяки виділеним коштам з місцевого бюджету, вдалося замінити всі 42 вікна школи на енергоощадні, встановити нові сучасні вхідні двері. Безперечно, це вагома підтримка, за що ми щиро вдячні. Відчуваємо підтримку і від директора НВКЦ «Прес» Григорія Волошина. Велостоянка і переносні лавки для сидіння - це його подарунок для закладу. Врешті, ми й самі намагаємося осучаснювати приміщення закладу. Зробили ремонт та придбали сучасне обладнання для класу музично-теоретичних дисциплін, відремонтували учительську. Маємо чимало нових ідей та планів на майбутнє. Адже нам є на кого рівнятися і маємо цілу когорту талановитих учнів, які прагнуть пізнавати музичне та хореографічне мистецтво у всіх його проявах.

Щиро вітаю всю нашу велику мистецьку родину зі святами: 55-річчям Носівської школи мистецтв та Міжнародним днем музики. Здоров'я, натхнення і невичерпної енергії всім нам, а закладу – ювіляру – яскравих сторінок, талановитих учнів на шляху до нових ювілеїв!

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Позашкільні заклади, Носівська міська рада, переглянуто 29 червня 2020
 2. 2,0 2,1 Вісім перемог на одному конкурсі, Носівська міська рада, 10 лютого 2020

Посилання[ред. | ред. код]