Ємець Віталій Олексійович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Віталій Ємець

Віталій Олексійович Ємець (народився 28 липня 1959) — музикант, керівник народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського будинку культури, автор посібника «Грає оркестр! Друзі, це свято..».

Життєпис[ред. | ред. код]

Випускник Ніжинського культурно-освітнього училища 1985 року.[1]

Ємець Віталій кваліфікований спеціаліст, досконало знає свою справу, володіє технікою і методикою викладання духових інструментів, з 1978 року активний учасник художньої самодіяльності.

З 1982 р. став директором Носівського Цукрозаводського будинку культури та паралельно керівником аматорського духового оркестру.

З 1986 р. - працівник Носівського районного будинку культури.

Досвід роботи у сфері музичного жанру дає плідні результати в роботі з духовими колективами та сольній роботі, а саме професійна гра на саксофоні, трубі, флейті ударних, акордеоні та інших інструментах.

Віталій Ємець має досвід роботи не тільки з Носівським духовим оркестром, а й практичний досвід з народним аматорським духовим оркестром Бобровицького МБК, духовим оркестром курсантів Київського інституту КВС України, є керівником естрадного колективу «Носівський Брас», працює акомпаніатором народного аматорського фольклорного колективу «Молодички», має досвід роботи зі зведеними оркестрами.

З приходом Ємця Віталія на посаду керівника до Носівського МБК, духовий оркестр отримав звання «Народний аматорський духовий оркестр», став відомим далеко за межами Носівки.

«Грає оркестр! Друзі, це свято..»[ред. | ред. код]

До збірника увійшло сімнадцять п'єс патріотичної, естрадної та дитячої тематики власне написані або в інструментовці автора, розрахованого для аматорських духових оркестрів.[2]

Відзнаки[ред. | ред. код]

  • Почесна грамота Носівської районної ради (2018, з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва).
  • Орден "Патріот Чернігівщини", Почесна грамота Чернігівської обласної ради "За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання Чернігівщини, сумлінну працю, високий професіоналізм та незламний патріотизм", книга пошани "Чернігівщина. Імена та здобутки" (2021).[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Н. І. Шаган,: Презентація збірки п'єс «Грає оркестр! Друзі, це свято…» В. Ємця », Ніжинський коледж культури і мистецтв, переглянуто 25 лютого 2020
  2. «Грає оркестр! Друзі, це свято..», Носівська міська рада, 28 вересня 2018, переглянуто 25 лютого 2020
  3. Дарина Кратко: 20 серпня 2021 року в місті Київ в Будинку офіційних прийомів відбулася урочиста церемонія відзначення почесними нагородами кращих представників Чернігівщини, Носівський міський будинок культури, 26 серпня 2021

Посилання[ред. | ред. код]