Миколаївська церква в Носівці

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Миколаївська церква

Свято-Миколаївська церква — храм і релігійна громада (парафія) Української православної церкви (Московського патріархату) в Носівці на Вербові по вулиці Козацькій, 43.

Споруда церкви[ред. | ред. код]

Миколаївську церкву збудували у 1834 році – це типовий класицизм. Наприкінці 19 століття до храму прибудували двоповерховий корпус, зведений у стилі цегляного модерну, типу історизм – схоже на неовізантійські форми, а загалом нагадує монастирі західної України, адже для Лівобережжя абсолютно не характерно прибудовувати такі великі корпуси до храмів. Ймовірно, це була велика церковно-парафіяльна школа, або навіть училище.[1]

В радянський час споруда церкви використовувалася як Лісно-Хутірський клуб. Двоповерховий корпус використовується Школою № 3, яка розташована на одному подвір'ї з церквою. Прибудований також шкільний спортивний зал (найкращий та найбільший у Носівському районі).

Парафія[ред. | ред. код]

В 1890-і роки держава виділяла недостатньо коштів на фінансування церковних шкіл і тому парафіяни самі збирали гроші для навчання. Так у 1898 році парафіяни носівської Миколаївської церкви зібрали для своєї школи 127 рублів.

Релігійна громада Української православної церкви Ніжинської єпархії Свято-Миколаївської парафії м. Носівка Чернігівської області. Код ЄДРПОУ: 36213945, Дата реєстрації 29 жовтня 2009.

Попередня назва: Релігійна організація Релігійна громада Української православної церкви Ніжинської єпархії Миколаївської парафії м. Носівка

Цікавий факт[ред. | ред. код]

У метричній книзі з Миколаївської церкви міста Носівка за 1881 рік є запис про те, що 26 вересня 1881 року в сім’ї надвірного радника Антона Михайловича народився син і назвали його Іваном. Це всім відомий Іван Кочерга, український драматург.

Люди[ред. | ред. код]

Прокоп Михайло Михайлович, священник.

Попередній священник — Стефаній, помер у березні 2021.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Роман Маленков: Що подивитись в Носівці?, Україна інкогніта, переглянуто 28 березня 2021