Вербів

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Шаулина могила

Вербів — колишнє село, нині куток (історична назва району) міста Носівки.[1]

Історія[ред. | ред. код]

На Вербові є стародавня могила «Шаулина могила». Назва — від родини Шаул, на чиїх землях розташована могила.

В 1834 на Вербові споруджена цегляна Миколаївська церква.

На клопотання козацьких куренів Вербова в 1878 році тут відкривається Друге Носівське початкове училище (пізніше Носівська середня школа № 3). Воно розмістилося в громадському приміщення і було взяте на утримання земства і громади. Як і попередні училища, воно вважалося земським і мало трирічний строк навчання. Незабаром воно перетворилося на вище початкове училище, а у 1890-х – на второкласну вчительську школу. Це було училище інтернатського типу, яке готувало вчителів для початкових шкіл. До нього приймалися діти після закінчення трьох класів початкової школи. Навчання в ньому тривало чотири роки. 1902 року школа випустила до 30 вчителів для церковноприходських шкіл.

В 1895 на Вербові споруджена і стала до ладу Церковна другокласна школа (тепер Носівський навчально-виховний комплекс № 3).

У 1919–1921 Чернігівське губернське статистичне бюро склало список населених пунктів губернії. За радянської влади у селі розмістилася Ліснохутірська сільська рада. Їй також підпорядковувалися хутори Клепала, Орішне, Петрове, Попове, Турбин і Церковне. До районного центру Носівка, що тоді підпорядковувався Ніжинському округові, вела ґрунтова дорога довжиною 7 верст. Торгові пункти, промислові заклади, телефонні установки і поштово-телеграфні заклади — відсутні. Найближча залізнична станція — Носівка (10 верст).[2]

Лісні Хутори.JPG
Населений пункт Рід Господарств Мешканців Відстань
(у верстах)
до сільради
до райцентру
Вербів село 581 2738 7
Клепала хут. 65 274 6 13
Орішне хут. 48 237 8 15
Петрове хут. 39 199 4 11
Попове хут. 14 63 4 11
Турбин хут. 11 44 7 13
Церковне хут. 23 91 3 10

Вербів за радянської влади називався також «Фрунзе» — за назвою колишнього однойменного колгоспу і «Завод Побідит» — за назвою заводу-філіалу Київського заводу «Меридіан» ім. С. П. Корольова.

Люди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]