КВЕПС

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Учасники гурту КВЕПС. Зверху — бас-гітарист і соліст Олександр Сова, посередині соло-гітарист і соліст Євген Дуброва, внизу клавішник Сергій Шелестюк

КВЕПС — музична група в Носівці, створена в 1997 школярами Носівської першої школи. Існувала до 2000.

КВЕПС — несподіване дитя Сюрпризу[ред. | ред. код]

Нарис із серії «З історії носівської популярної музики», Валерій ФурсаНосівка Nosivka Носовка, Facebook, 2 вересня 2020

В 1997 році четвірка школярів Носівської першої школи створила свою музичну групу. Назву придумали таку, яка їм сподобалася, а от перекладу цього слова не придумали і до цього часу.

Хлопці почали свої музичні заняття в шкільній радіорубці щойно збудованого нового корпусу школи, який пізніше став приміщенням районної гімназії. Хлопці також проводили свої репетиції вдома у Сергія Шелестюка, потім - в кімнатці ДЮСШ.

На соло-гітарі грав Євген Дуброва, на бас-гітарі Олександр Сова. Також на гітарі грав Володимир Кратко, який незабаром після створення ВІА, залишив ансамбль. А на синтезаторі грав Сергій Шелестюк, син Михайла Шелестюка, музиканта-клавішника Носівського ВІА Сюрприз. Ударника в групі не було, тому що музична електронна техніка на той час вже здійснила стрімкий ривок вперед і компактна японська «Ямаха» цілком заміняла ударну установку.

Хлопці звернулися за допомогою до тогочасного депутата Олександра Волкова, який допоміг їм з придбанням апаратури.

Голова Носівської райдержадміністрації Анатолій Красносільський також посприяв школярам – і з апаратурою і з приміщенням. Тепер ВІА зміг грати в клубі колишнього колгоспу ім.Енгельса.

Три однокласники – Сергій, Олександр та Євген, разом з іншими школярами, займалися в музичному ансамблі при Будинку школярів. Заняття з ними проводив талановитий музикант і наставник, незабутній Станіслав Гринь. Він навчив грі на різних музичних інструментах багатьох носівчан. На жаль його життя рано обірвалося в Сочі, куди він виїхав на постійне місце проживання.

Також з учнями займався інший відомий носівський музикант – Ігор Тригуб. Так що у хлопців були добрі наставники, які самі, свого часу, грали у ВІА та професійно виступали на сцені.

Перший свій публічний концерт КВЕПС зіграв взимку в клубі у Кіровці (нині Платонівка), який ще навіть не встигли відремонтувати як слід. А вже потім були виступи на весіллях та дискотеках в Носівці, Мрині, Лихачеві та інших селах району. ВІА КВЕПС проіснував лише три роки.

В 1999 році Євген Дуброва був призваний на строкову службу до армії. Олександр Сова поступив на навчання. Так завершилася історія цього ВІА.

Своїми спогадами та електронними копіями фотографій ВІА поділився Сергій Михайлович Шелестюк.