Бондаренко Олександр Федорович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Бондаренко, 1955

Олександр Федорович Бондаренко (народився 1913 — помер ?) — педагог, учасник Німецько-радянської війни, вчитель географії і історії Носівської школи № 1

Учасник партизанського підпілля. В 1943 призваний до Червоної армії. Після демобілізації короткий час в 1946 був директором Носівської школи № 1.

Працював учителем історії в 5-7 класах цієї школи.

Бондаренко Олександр Федорович[ред. | ред. код]

Джерело: спогади старійшини педагогів Носівщини Шовкун Марії Кирилівни, вміщені як фрагмент розділу «Вчителі Носівщини» у книзі Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки. — Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М. , 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

Олександр Федорович Бондаренко – вчитель географії Носівської середньої школи №1, (викладав також історію), ззовні виглядав дуже серйозним, мовчазним і без міри вимогливим. Та насправді Олександр Федорович був доброзичливою людиною з гарним почуттям гумору. Учні любили вчителя за відмінне знання свого предмету і вміння захоплююче розповідати на уроках програмовий матеріал. Його високо цінували й адміністрація школи і районні та обласні інспектори, які відвідували уроки.

Олександр Федорович був дуже вимогливим до учнів, коли справа доходила до знання географічних карт і не терпів безвідповідального ставлення до навчання.

Олександр Федорович був скромною людиною і ніколи не хизувався своїми знаннями, а щедро ділився ними із своїми молодшими колегами. Також він дуже добре знав історію, викладав її в старших класах і його уроки, лекції, політінформації з цікавістю слухали і старшокласники і колеги.