Носівське відділення Чернігівського земляцтва в Києві

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 00:57, 9 листопада 2020, створена Perohanych (обговорення | внесок) (Імпортовано 1 версія)

Носівське відділення Чернігівського земляцтва в Києві

Люди

Попередні керівники

Активні учасники

Робота в 2019 році

Концерти і літературні вечори за участю членів відділення:

  • Концерт ансамблю «Родина», художній керівник [А. Стратілат] (1948—2019), до до Дня 8 Березня, концерт у селі Пустотіне до Дня Перемоги.
  • Концерт кобзаря Василя Нечепи в селі Лосинівка, в селищі Лихачів, у Старо-Басанській школі-інтернаті, творча зустріч Василя Нечепи із школярами Плугатарської школи Талалаївського району, які досліджують кобзарське мистецтво України, концерт-урок «Від Мезину до Майдану» Василя Нечепи і фронтовиків у селі Іванівка Семенівського району.
  • Літературний вечір, присвячений 70-річчю письменнику Миколі Скрипцю.

Виставки картин голови відділення художника Г. Шкребеля: на святкуванні Дня села Володькова Дівиця, у Мотронівці, у Сокиринцях, до Дня Носівки, у Борзні. Подарунки картин Г. Шкребеля Носівській територіальній громаді, бібліотеці школи села Володькова Дівиця.

Участь членів відділення у заходах в населених пунктах району: у мітингу-реквієму у партизанському селі Сулак, у святкуванні Дня Носівки, Днів сіл: Володькова Дівиця, Софіївка, Макіївка.

Поїздка до Національного історико-культурного заповідника «Ганнина Пустинь» на святкування 200-річчя Пантелеймона Куліша, участь у відзначенні 200-річчя Григорія Галагана, у фестивалі «Його величність Ніжинський Огірок».

Вітання і вручення подарунків ветеранам ВВ війни, вітання ветеранів ІІ Світової війни з визволенням Чернігівщини, вітання ювілярів-земляків з їхнім днем народження.

Підготовлена до друку книга Миколи Скрипця «День у неповторності єдиний», видана книга Петра Медведя «12 листів до Італії».

Проведені звітні збори Носівського відділення (у листопаді 2019).

Висвітлення роботи відділення в газетах «Носівські вісті» та «Отчий поріг», організація передплати на «Отчий поріг».

Товариство «чернігівське земляцтво». Носівське відділення.

Нарис у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Вже понад півтора десятиліття тому, в складному для новонародженої держави 1996 році, розпочалася історія Товариства «Чернігівське земляцтво» в Києві. Об'єдналися в єдине товариство небайдужі люди, патріоти рідного краю, які проживаючи в столиці України не забули своєї малої батьківщини, свого коріння і своїх витоків. Любов до рідного краю, до свого Полісся, Сіверщини, зріднила тисячі вихідців Чернігівщини, дала їм сили творити в ім’я рідного краю, звеличувати його в Україні і в світі.

Зібравшись вперше у невеликому колі, біля багаття, в Голосіївському лісі, носівчани вирішили створити районне відділення Чернігівського земляцтва. Якщо на початку свого існування усе Товариство налічувало лише кілька десятків справжніх патріотів рідного краю, то нині лише носівчан у земляцтві понад сто осіб.

Заснований в 2001 році Носівський осередок довірили очолити відомому фотожурналісту і видавцю Миколі Ляшенку, заступниками обрали заслуженого журналіста України Петра Медведя і Валерія Дубовика.

На рахунку учасників Товариства багато добрих справ: за ініціативи і участі Носівського осередку була споруджена асфальтівка між Козарами і Козельцем, яка скоротила шлях із Носівки до Києва на тридцять кілометрів, збудована у 2004 р. православна капличка св. Миколая біля нової дороги. Її спорудили біля залишків поселення древніх слов'ян (VI-IV ст. до н.е.), відкритого при спорудженні дороги. Тут же встановили пам'ятний знак.

Земляки-кияни не раз поповнювали бібліотеки і школи району книжками з історії України, Чернігівщини, допомагали навчальним обладнанням, ліками, організовували культурні та просвітницькі заходи для жителів Носівщини.

Народний артист України Василь Нечепа, заслужений журналіст України Петро Медвідь, лікар і письменник Євген Товстуха, поети Станіслав Реп'ях та Микола Скрипець, видатні художники Микола Стратілат та Андрій Пархоменко, десятки інших спілчан активно працюють, творять і примножують сучасну славу Носівщини.

Нині Носівський осередок Чернігівського земляцтва очолює Віктор Павлович Черненко, колишній моряк, уродженець Сулака. Багато його статей про діяльність земляцтва, про рідний край, про людей Носівщини можна прочитати на сторінках газети Товариства «Отчий поріг», в «Деснянській правді», в «Носівських вістях».

Посилання