Лихачів

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Лихачів — село в Носівському районі. Населення становить 1052 осіб. Орган місцевого самоврядування — Мринська сільська громада.

На захід від села розташований ботанічний заказник «Німцево» та гідрологічний заказник «Хрещатинське».

Люди[ред. | ред. код]

Лихачів[ред. | ред. код]

Стаття «Лихачів, Носівський район, Чернігівська область» у виданні «Історія міст і сіл Української РСР», 1972[1].

Лихачів — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і за 2 км від автошляху Київ—Москва. Дворів — 562. Населення — 1995 чоловік. Сільраді підпорядковане село Хотинівка.

На території села розміщений колгосп «Маяк», за яким закріплено 4500 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2507 га орної землі. Виробничий напрям господарства — рільництво та тваринництво. За трудові успіхи 137 чоловік нагороджено орденами й медалями.

У Лихачеві є середня школа, налічується 424 учні й 25 учителів, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.

Село виникло на початку XVII століття.

Радянську владу проголошено в січні 1918 року. Комсомольська організація створена 1927 року, партійна — у 1930 році.

У Великій Вітчизняній війні брало участь понад 400 жителів села, з них 147 — нагороджено орденами й медалями, а М. А. Ісаєнку, за виявлений героїзм у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 295 чоловік загинули смертю хоробрих. 1958 року встановлено пам’ятник воїнам, які загинули за визволення села від гітлерівських окупантів.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]