Носівська школа мистецтв

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Носівська школа мистецтв

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Носівська школа мистецтв Носівської міської ради Чернігівської області»

Місто Носівка, вулиця Ніжинський шлях, будинок 2, тел. (04642) 2 1792, 067 870 9420

nosivka_music_school@ukr.net

За 55 річну історію школи (2020) з її стін вийшло 721 випускник.

В 2020/2021 навчальному році — 263 учні. Кількість працівників - 22. [1]

Люди[ред. | ред. код]

Колишні керівники:

Промоційне відео[ред. | ред. код]

2023, автор Наталія Халімон.

Відділ фортепіано та класу скрипки[ред. | ред. код]

Керівник відділу Наталія Лук'яненко

Вихованці фортепіанного відділу станом на 2020:[2]

  • Кіра Красножона (молодша вікова категорія),
  • Марія Хіняєва (середня вікова категорія),
  • Олена Турик (старша вікова категорія)
  • Олександра Литвиненко (категорія «Дебют»)
  • Марія Мальцева (категорія «Дебют»)

Відділ народних інструментів[ред. | ред. код]

Керівник відділу Криволап Ірина Андріївна,

Звітний концерт відділу народних інструментів, 17 березня 2021

Хореографічний відділ[ред. | ред. код]

Завідувач хореографічним відділом Світлана Сеник.

Хореографічні колективи:

Відділ музично-теоретичних дисциплін і клас сольного співу[ред. | ред. код]

Керівник відділу – Бойко Людмила

Ансамблі[ред. | ред. код]

Носівській міській школі мистецтв - 55[ред. | ред. код]

Джерело: Носівській міській школі мистецтв -55!, Носівська міська рада, 1 жовтня 2020

Ювілей - це, перш за все, підсумок зробленого попередниками і сучасниками, певний рубіж, за яким починається нова сторінка, нові досягнення, нові ідеї, починання, нова історія і шлях до наступного, щедрішого ювілею.

Шлях у 55 років від музичної школи до школи мистецтв був тернистим і довгим, проте сповнений творчих злетів, десятків імен, які творили історію закладу від її першої сторінки.

На підставі наказу обласного управління культури №38 від 15 липня 1965 року було призначено першого директора новоствореної Носівської дитячої музичної школи - Бориса Федоровича Поду. Разом з ним в школу прийшли працювати такі викладачі, чиї імена й тепер у пам’яті колег і вдячних учнів: Красницький Леонід Петрович, Васюк Анатолій Максимович, О. В. Смоляк, З. М. Лоліна. В першому наборі було всього 70 учнів на три види інструментів: духові, баян та фортепіано. Згодом відкриваються класи бандури, домри, скрипки та віолончелі.

Наступну сторінку історії школи писав вже інший керівник і оновлений колектив. З 1967 року заклад очолював Л. П. Красницький. Школа зростала не лише чисельно, а й передусім професійно. Є чимало випускників минулих років, які пов'язали своє життя з музикою: І. О. Сушко, О. Саповський, І. Гурбич, Н. І. Підгаєцька, брати Ващенки, Кіхтенки, інші.

На той час у школі працювали 14 викладачів і навчалися 150 дітей. Проте життя не стоїть на місці, школа отримала в користування не лише нове приміщення, але й постійно збільшувала кількість інструментів, їх різноманітність. Відкрилися нові відділи — хореографії, естрадного співу. Це стало підставою для реорганізації закладу в школу мистецтв. І такий наказ від 3 вересня 2003 р. був підписаний тодішнім начальником відділу культури М. П. Карабцем.

2020 рік видався надзвичайно непростим і для закладу, і для його колективу. Довелося вчитися працювати по-новому з вихованцями – дистанційно, так само брати участь у конкурсах, а ще багато фахових заходів просто скасували через пандемію.

Найбільшою ж втратою цього ювілейного для школи року стала передчасна смерть її незмінного майже сорок років директора – Віктора Куклюка. Його серце зупинилось 26 червня…

Внесок цього чоловіка, музиканта, педагога у розвиток музичного мистецтва – колосальний. Саме завдяки його неспокою і щоденній праці заклад не просто досягнув свого розквіту, а й реорганізувався у школу мистецтв. Школа була для нього сенсом життя і він прожив його на повен зріст.

Життя продовжується. Новий навчальний рік у школі розпочався з новим директором, донедавна викладачем школи мистецтв по класу баяна Віталієм Куцим.

Напередодні Міжнародного дня музики поспілкувалися з Віталієм Юрієвичем про сьогодення і майбутнє мистецького закладу.

– У школі працює молодий, дружний і талановитий колектив з 20 дипломованих викладачів, більшість з них — випускники Носівської школи різних років. Кожен з них справжній професіонал, залюблений у свою професію, яка стала результатом їхнього захоплення прекрасним і бажанням прищепити любов до мистецтва своїм учням.

Носівська школа мистецтв мас філію при Носівській загальноосвітній школі №2, де працює клас хореографії, баяна та бандури.

За 55 річну історію школи з її стін вийшло 721 випускник.

На сьогодні 263 учні навчаються на таких відділах та класах: фортепіано та класу скрипки очолює Наталія Лук’яненко, народних інструментів – Ірина Гринь, хореографічний – Світлана Сеник, музично-теоретичних дисциплін і клас сольного співу – Людмила Бойко.

У нас сформувалися і успішно діють як дитячі мистецькі колективи, так і викладацькі. Це, зокрема, ансамблі: баяністів і оркестр народних інструментів під керівництвом Тамари Куклюк, скрипалів ( керівник Марина Карась), гітаристів (керівник Микола Пивовар)дует баяністів Миколи Костюка та Віталія Куцого, викладацький ансамбль народних інструментів, два хореографічні колективи: зразковий танцювальний колектив «Світлячок» (керівник Світлана Сеник) і «Веселі краплинки» (Людмила Бондаренко).

Попри те, що цього року дуже обмежена участь у конкурсах, наші учні й викладачі все ж зуміли підготувати прекрасні номери, які високо оцінили. Вихованки Володимира Харчука Крістіна Чернова (1 місце в міжнародному конкурсі фестивалі Das Fest у м. Чернігів), Дениса Кумка Кіра Красножона, Анна Лисенко стали лауреатами конкурсу «Первоцвіт-2020» Викладач Денис Кумко й сам брав дистанційну участь у міжнародному конкурсі – фестивалі мистецтв "TALANTS of the WORLD", що проходив у Болгарії, в номінації інструментальне мистецтво (фортепіано). Виборов гран – прі. В цьому ж конкурсі з низкою перемог виступили й наші юні танцюристи. Зрозуміло, якби не карантинні обмеження, і учасників різних конкурсів, і переможців серед наших вихованців та викладачів було б значно більше. Втім, ми сприйняли це як додаткову можливість відшліфувати майстерність.

Хотів би згадати і подякувати нашим шановним колегам: А.К.Руденко, В.Ю. Зінько, Н.Д.Яцун, Р.В.Бровко,які вже на заслуженому відпочинку, за їхню працю, майстерність і педагогічний талант.

Разом з тим, є ряд проблем, над якими будемо працювати разом. Передусім - потреба у молодих кадрах. Зокрема, це стосується класу баяна, вокального співу та духових інструментів, є потреба в оновленні інструментів. Але разом, переконаний, все у нас вийде. До того ж колектив відчуває істотну підтримку від засновника, міської ради. Завдяки виділеним коштам з місцевого бюджету, вдалося замінити всі 42 вікна школи на енергоощадні, встановити нові сучасні вхідні двері. Безперечно, це вагома підтримка, за що ми щиро вдячні. Відчуваємо підтримку і від директора НВКЦ «Прес» Григорія Волошина. Велостоянка і переносні лавки для сидіння - це його подарунок для закладу. Врешті, ми й самі намагаємося осучаснювати приміщення закладу. Зробили ремонт та придбали сучасне обладнання для класу музично-теоретичних дисциплін, відремонтували учительську. Маємо чимало нових ідей та планів на майбутнє. Адже нам є на кого рівнятися і маємо цілу когорту талановитих учнів, які прагнуть пізнавати музичне та хореографічне мистецтво у всіх його проявах.

Щиро вітаю всю нашу велику мистецьку родину зі святами: 55-річчям Носівської школи мистецтв та Міжнародним днем музики. Здоров'я, натхнення і невичерпної енергії всім нам, а закладу – ювіляру – яскравих сторінок, талановитих учнів на шляху до нових ювілеїв!

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Позашкільні заклади, Носівська міська рада, переглянуто 29 червня 2020
  2. 2,0 2,1 Вісім перемог на одному конкурсі, Носівська міська рада, 10 лютого 2020

Посилання[ред. | ред. код]