Ніжинський районний сектор пробації
Ніжинський районний сектор №1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області — представляє систему пробації в Носівській територіальній громаді.
Люди
Станом на лютий 2022 у складі якого працюють:
- очільник сектору, майор внутрішньої служби Андрій Макеєнко,
- провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць,
- фахівець сектору Любов Тесла.
Пробація України — можливості для змін!
- Джерело: Пробація України — можливості для змін!, Носівська міська рада, 3 лютого 2022
З уведенням 5 лютого 2015 року у дію Закону України «Про пробацію» в Україні запрацювала система наглядових і соціально-виховних заходів.
Ця система передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства, при цьому запобігаючи вчиненню ними нових злочинів. Пробація застосовується до осіб, які засуджені до покарання не пов'язане з позбавленням волі, це стосується правопорушників, яким позбавлення волі замінено на громадські, виправні роботи та іспитовий термін. Також служба пробації забезпечує суд інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
У нашій громаді систему пробації представляє Ніжинський районний сектор №1 філії Державної Установи «Центр пробації» в Чернігівській області, у складі якого працює — провідний інспектор сектору пробації Віта Коломієць, фахівець сектору Любов Тесла, а очолює сектор майор внутрішньої служби Андрій Макеєнко.
Саме на плечі цих фахівців покладено завдання спільно з державними органами, волонтерами пробації та органами місцевого самоврядування допомогти людям, які одного разу оступилися, переступивши закон.
Сектор пробації на значному рівні налагодив роботу із центром зайнятості, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Носівської міської ради; Ніжинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги; та органами місцевого самоврядування. Укладено чотири договори про співпрацю із волонтерами пробації, які працюють на добровільній основі.
Основними завданнями співпраці є: виховні заходи, надання психологічних, трудових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних та юридичних послуг. Даний комплекс заходів сприяє зниженню рівня рецидиву злочинів та якнайшвидшому поверненню людей до соціально-прийнятних умов життєдіяльності на благо держави та громади.