Відмінності між версіями «Носівський будинок культури»
Рядок 18: | Рядок 18: | ||
* [[Куклюк Віктор Олександрович]] (1948—2020) | * [[Куклюк Віктор Олександрович]] (1948—2020) | ||
* [[Куклюк Тамара Стефанівна]] | * [[Куклюк Тамара Стефанівна]] | ||
− | * [[Подольський Юрій Іванович]] | + | * [[Подольський Юрій Іванович]] (?—2017) |
* [[Проніна Тетяна Миколаївна]] | * [[Проніна Тетяна Миколаївна]] | ||
* [[Сеник Світлана Олександрівна]] | * [[Сеник Світлана Олександрівна]] |
Версія за 09:29, 30 листопада 2021
Носівський міський будинок культури Носівської міської ради (Носівський МБК) — розташований в м. Носівка по вулиці Центральній, 8
Історія
1960 року в Носівці був збудований Будинок культури. І це стало справжньою подією для жителів міста.
Першим директором Будинку культури був Мольченко Микола Миколайович, наступники: Кузьменко Микола Леонтійович, Бурнос Василь Іванович (1989-1992), Антонович Людмила Іванівна, Левченко Володимир Миколайович, Чорненький Леонід Гаврилович, Бокотько Андрій Анатолійович, Ігнатенко Ольга Феодосіївна.
Теперішній директор – Ворошилов Вячеслав Миколайович.
21 жовтня 2012 року відбулося урочисте відкриття, на той час, районного будинку культури після реконструкції. На відкритті були присутні почесні гості: голова обласної державної адміністрації В. М. Хоменко, народний депутат України І. І. Куровський, голова Носівської райдержадміністрації А. Г .Красносільський, голова районної ради М. В .Васюк, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації С. І. Мойсієнко.
Керівники-метри, які працювали в будинку культури:
- Антонович Людмила Іванівна
- Кирилюк Валерій Михайлович
- Костюк Микола Васильович
- Куклюк Віктор Олександрович (1948—2020)
- Куклюк Тамара Стефанівна
- Подольський Юрій Іванович (?—2017)
- Проніна Тетяна Миколаївна
- Сеник Світлана Олександрівна
- Синиця Ольга Миколаївна
З 22 липня 2021 у будинку культури працює Центр вакцинації проти COVID-19.
Творчі колективи
Народний аматорський хор
Ансамбль пісні «Полісяни»
В унісон б’ються серця учасників ансамблю пісні «Полісяни», закоханих в українську пісню. Творча праця для них – це життєва потреба, ансамбль в цілому - це своєрідне сузір’я енергії й таланту, це однодумці, які доповнюють один одного.
Ансамбль розпочав свою творчу діяльність у листопаді 1992 року. Ініціатором його створення став палкий пропагандист пісенної творчості - Микола Карабець. Очолив колектив кваліфікований фахівець, майстер своєї справи - Микола Костюк.
В репертуарі ансамблю багато пісень місцевих композиторів: Миколи Костюка, Івана Козаченка, Юрія Подольського, а також композиторів Чернігівщини: Миколи Збарацького, Петра Зуба, Анатолія Сухоноса, Анатолія Пашкевича.
Станом на травень 2019 колектив нараховує 9 учасників, переважна більшість яких має відповідну музичну освіту. 1993 року ансамблю було присвоєно почесне звання «народний аматорський».
З 2019 року керівником колективу є випускник Ніжинського коледжу культури та мистецтв ім. М.Заньковецької Віталій Харченко, художній керівник Носівського міського будинку культури.
Ансамбль танцю «Носівчанка»
Ансамбль танцю «Носівчанка» «народився» у листопаді 1977 року, ініціатива його створення належить Людмилі Антонович, яка приїхала працювати у Носівський будинок культури ще будучи студенткою останнього курсу Ніжинського культурно - освітнього училища.
20 років плідної праці дали свій результат, і в 1997 році колективу «Носівчанка» було присвоєне почесне звання «народний аматорський».
З листопада 2016 року керівником народного Аматорського ансамблю танцю «Носівчанка» є молодий, але досвідчений хореограф Юлія Ігнатенко.
У дружній танцювальній сім’ї виховується понад 80 артистів у основній, молодшій та підготовчих групах.
Втілення найсміливіших творчих мрій і сподівань керівника та вихованців сприяє перемогам у різноманітних фестивалях та конкурсах.
Оркестр духових інструментів
Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури (керівник - Віталій Ємець) був створений у 2004 році. Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. За високу виконавську майстерність та художній рівень у 2014 р. духовому оркестру присвоєно почесне звання «народний аматорський».
Станом на травень 2019 колектив об'єднує 22 духовно близькі людини, музикантів, для яких участь в оркестрі є проявом їхнього таланту і творчих потреб.
Кіностудія «Колос»
Народна аматорська кіностудія «Колос» створена у 1966 році. За активну пропаганду самодіяльного кіно-аматорського мистецтва та участь у Всесоюзних, Республіканських та обласних фестивалях і конкурсах 27 квітня 1973 року кіностудії було присвоєно звання «народна самодіяльна». І донині студія систематично підтверджує це високе звання.
З 2015 року кіностудію «Колос» очолює Наталія Халімон.
Колектив кіностудії працює над створенням кіно-відеофільмів та фото-робіт державних та народних свят, концертних програм та виступів колективів художньої самодіяльності.
Інші колективи
Також при будинку культури працюють (станом на червень 2019):
- ансамбль української пісні «Горлиця» (керівник – Лариса Баклан),
- хор ветеранів (керівник – Анатолій Поташов),
- жіноче вокальне тріо «Надія» (керівник – Микола Костюк),
- інструментальний колектив «Носівський брас» (керівник – Віталій Ємець).
Галерея відео
Вітання Носівського міського будинку культури з Різдвом Христовим, січень 2021.
Колядки виконують (зліва-направо): Микола Лазаренко, Ярина Чухліб, Надія Приходько, Алла Боженко, В'ячеслав Ворошилов.
Див. також
- «Зіркова родина» — міський відкритий фестиваль-конкурс родинної художньої творчості. Проводиться кожного року до Дня Незалежності України Носівським міським будинком культури.
- Травневий цвіт 2017
- Носівський міський будинок культури (група в Фейсбуці)
Посилання
- https://www.facebook.com/groups/1858757551029306/ Носівський міський будинок культури