Відмінності між версіями «Іщук Яна Сергіївна»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
 
(Не показано 14 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:Яна Іщук.jpg|міні|Яна Іщук.jpg]]
 
[[Файл:Яна Іщук.jpg|міні|Яна Іщук.jpg]]
  
'''Яна Іщук''' — керівник народного аматорського оркестру духових інструментів [[Носівський будинок культури|Носівського будинку культури]].
+
'''Яна Іщук''' (народилася в Носівці [[18 березня]] [[2004]]) музикант, керівник [[Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури|народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського будинку культури]].
 +
 
 +
== Життєпис ==
 +
Навчалася в [[Носівська ЗОШ I-III ступенів № 1|Носівській школі № 1]], після закінчення 9 класу пішла навчатися до фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, за спеціальністю "Менеджмент соціокультурної діяльності", спеціалізація — організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, керівник аматорського інструментального колективу.
 +
 
 +
З [[19 жовтня]] [[2023]] — керівник [[Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури|народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського будинку культури]].
 +
 
 +
== Яна Іщук: свята до танцю і музики – любов ==
 +
:''Джерело: фрагмент публікації {{Cite web | url = http://che.cn.ua/index.php/culture/item/9334-dukhovyi-orkestr-hraie-dukh-i-nastrii-pidiimaie | title = Духовий оркестр грає – дух і настрій підіймає| publisher = che.cn.ua| author = Миколи Кохана | date = березень 2024}}''
 +
 
 +
Захоплення грою на духових музичних інструментах передалось 11-річній Яні від сестри Марини, яка вже грала в оркестрі. А ще 5-річною танцювала в «[[Ексклюзив]]і» (художній керівник [[Багіна Ірина Сергіївна|Ірина Багіна]]) що був у Будинку школяра (тепер – [[Центр дитячої та юнацької творчості]]). Коли Марина навчалася в Ніжинському фаховому коледжі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької на духовому відділі, вже працювала в [[Носівський міський будинок культури|Носівському МБК]]. У Яни схожий творчий шлях. Отримала таку ж фахову освіту і тепер – художній керівник народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського МБК. А ще вона веде танцювальні колективи «Ексклюзив» та «Імпульс» у Козацькому будинку фольклору та Кобижчанській школі, що на Бобровиччині. Потяг до духової музики від тьоті Яни передається Арині, донечці Марини, якій лише 2,5 рочки.
 +
 
 +
Щороку духовий оркестр бере активну участь у мистецьких заходах до державних та релігійних свят, постійний учасник марш-парадів. Народний аматорський оркестр духових інструментів нагороджений дипломами за високу виконавську майстерність у творчому звіті «Квітчаймо талантами Чернігівщину рідну», у 10 та 12 ювілейному Міжнародному культурному фестивалі національних культур «Поліське коло», за збереження і популяризацію національних традицій у 12 обласному фольклорному фестивалі ім. Василя Полевика, Міжнародному двохтуровому благодійному фестивалі-конкурсі «Різдвяна симфонія», що відбувся у м. Кошице (Словаччина). Блискуче виконавши твір «Новорічний марш», оркестр став лауреатом 1 премії, що засвідчила престижна нагорода.
 +
 
 +
Як і Подяка за участь у поховальних церемоніалах загиблих військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур у 2023 році та співпрацю з колективом від начальника 4 відділу Ніжинського РТЦК та СП, майора [[Ковальов Олексій|Олексія Ковальова]].
 +
 
 +
[[Файл:Олексій Ковальов вручає подяку Яні Іщук.jpg]]
 +
 
 +
:''[[Ковальов Олексій|Олексій Ковальов]] вручає подяку [[Іщук Яна Сергіївна|Яні Іщук]]''
 +
 
 +
Духовий оркестр демонструє високу виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність. Колектив відроджує і збагачує національне мистецтво. У його репертуарі – українські народні твори, стрілецькі та козацькі пісні і марші. Зокрема у обробці [[Ємець Віталій Олексійович|Віталія Ємця]] «Марш патріотів» і «Славні запорожці», «Гусарський марш», «Їхав козак», «За широким за Дніпром», «Зеленеє жито» та «Край». А також «Слава Героям», «Україна», «Запорізький марш», «Козацькому роду», «Ой, у лузі», «Гарний, козак гарний», «Два кольори», «Козацькому роду», «Моя рідня», «Смерека». Репертуар – національний, патріотичний, систематично поповнюється творами зарубіжних класиків, інструментальними обробками Віталія Ємця.
 +
 
 +
Є твори які виконують солісти у супроводі духового оркестру: [[Ворошилов Вячеслав Миколайович|Вячеслав Ворошилов]] («Гуцулка Ксеня» та «Ніч яка місячна»), [[Сафонкіна Надія|Надія Сафонкіна]] («Гей, соколи», «Перемога, свята перемога»), Надія Сафонкіна та [[Чухліб Ярина Олексіївна|Ярина Чухліб]] («Червона рута»). «Ой, у лузі червона калина» – зведений номер з народним аматорським ансамблем пісні «[[Полісяни]]» (художній керівник [[Семенець Анастасія|Анастасія Семенець]]), народним аматорським ансамблем української пісні «[[Горлиця]]» (художній керівник [[Баклан Лариса Степанівна|Лариса Баклан]]), народним аматорським танцювальним колективом «[[Носівчанка]]» (художні керівники [[Ігнатенко Юлія Володимирівна|Юлія Ігнатенко]] та [[Ткаліч Анастасія|Анастасія Ткаліч]]), з якою в дуеті і не тільки танцює Яна Іщук.
 +
 
 +
Яке прекрасне, святкове дійство. Багато учасників, висока манера виконання, чудовий музичний супровід. Яке задоволення, яку віддушину одержує глядач, побувавши на таких концертах. Зокрема, і на останньому благодійному, які стали традиційними для збору коштів на потреби воїнів ЗСУ.
 +
 
 +
Яна Іщук – член громадської організації «[[Носівська активна молодь]]», яка своїми силами облаштувала танцювальний майданчик, діяльно займається волонтерством. Заготовляє продукти, одяг, інші побутові речі. Їх доставляють воїнам водії Віктор Любенко, Володимир Мельник та Анатолій Товстуха. А Петро Новик вже несе військову службу. Її колега по громадській роботі [[Багіна Ірина Сергіївна|Ірина Багіна]] залучає молодь до свого танцювального колективу «[[Ексклюзив]]». Саме в ньому розпочинала творчий шлях Яна Іщук, котрий став для неї плодотворним.
  
 
== Відзнаки ==
 
== Відзнаки ==
Рядок 12: Рядок 38:
 
* [https://www.facebook.com/profile.php?id=100008283977883 Профіль у Facebook]
 
* [https://www.facebook.com/profile.php?id=100008283977883 Профіль у Facebook]
  
[[Категорія:Музиканти]]
+
[[Категорія:Уродженці Носівки]]
 +
[[Категорія:Випускники Носівської школи № 1]]
 +
[[Категорія:Керівники Оркестру духових інструментів Носівського будинку культури]]
 
[[Категорія:Працівники Носівського будинку культури]]
 
[[Категорія:Працівники Носівського будинку культури]]
 
[[Категорія:Люди І]]
 
[[Категорія:Люди І]]

Поточна версія на 16:35, 25 квітня 2024

Яна Іщук.jpg

Яна Іщук (народилася в Носівці 18 березня 2004) — музикант, керівник народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського будинку культури.

Життєпис[ред. | ред. код]

Навчалася в Носівській школі № 1, після закінчення 9 класу пішла навчатися до фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, за спеціальністю "Менеджмент соціокультурної діяльності", спеціалізація — організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, керівник аматорського інструментального колективу.

З 19 жовтня 2023 — керівник народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського будинку культури.

Яна Іщук: свята до танцю і музики – любов[ред. | ред. код]

Джерело: фрагмент публікації Миколи Кохана: Духовий оркестр грає – дух і настрій підіймає, che.cn.ua, березень 2024

Захоплення грою на духових музичних інструментах передалось 11-річній Яні від сестри Марини, яка вже грала в оркестрі. А ще 5-річною танцювала в «Ексклюзиві» (художній керівник Ірина Багіна) що був у Будинку школяра (тепер – Центр дитячої та юнацької творчості). Коли Марина навчалася в Ніжинському фаховому коледжі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької на духовому відділі, вже працювала в Носівському МБК. У Яни схожий творчий шлях. Отримала таку ж фахову освіту і тепер – художній керівник народного аматорського оркестру духових інструментів Носівського МБК. А ще вона веде танцювальні колективи «Ексклюзив» та «Імпульс» у Козацькому будинку фольклору та Кобижчанській школі, що на Бобровиччині. Потяг до духової музики від тьоті Яни передається Арині, донечці Марини, якій лише 2,5 рочки.

Щороку духовий оркестр бере активну участь у мистецьких заходах до державних та релігійних свят, постійний учасник марш-парадів. Народний аматорський оркестр духових інструментів нагороджений дипломами за високу виконавську майстерність у творчому звіті «Квітчаймо талантами Чернігівщину рідну», у 10 та 12 ювілейному Міжнародному культурному фестивалі національних культур «Поліське коло», за збереження і популяризацію національних традицій у 12 обласному фольклорному фестивалі ім. Василя Полевика, Міжнародному двохтуровому благодійному фестивалі-конкурсі «Різдвяна симфонія», що відбувся у м. Кошице (Словаччина). Блискуче виконавши твір «Новорічний марш», оркестр став лауреатом 1 премії, що засвідчила престижна нагорода.

Як і Подяка за участь у поховальних церемоніалах загиблих військовослужбовців Збройних Сил України та інших силових структур у 2023 році та співпрацю з колективом від начальника 4 відділу Ніжинського РТЦК та СП, майора Олексія Ковальова.

Олексій Ковальов вручає подяку Яні Іщук.jpg

Олексій Ковальов вручає подяку Яні Іщук

Духовий оркестр демонструє високу виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність. Колектив відроджує і збагачує національне мистецтво. У його репертуарі – українські народні твори, стрілецькі та козацькі пісні і марші. Зокрема у обробці Віталія Ємця «Марш патріотів» і «Славні запорожці», «Гусарський марш», «Їхав козак», «За широким за Дніпром», «Зеленеє жито» та «Край». А також «Слава Героям», «Україна», «Запорізький марш», «Козацькому роду», «Ой, у лузі», «Гарний, козак гарний», «Два кольори», «Козацькому роду», «Моя рідня», «Смерека». Репертуар – національний, патріотичний, систематично поповнюється творами зарубіжних класиків, інструментальними обробками Віталія Ємця.

Є твори які виконують солісти у супроводі духового оркестру: Вячеслав Ворошилов («Гуцулка Ксеня» та «Ніч яка місячна»), Надія Сафонкіна («Гей, соколи», «Перемога, свята перемога»), Надія Сафонкіна та Ярина Чухліб («Червона рута»). «Ой, у лузі червона калина» – зведений номер з народним аматорським ансамблем пісні «Полісяни» (художній керівник Анастасія Семенець), народним аматорським ансамблем української пісні «Горлиця» (художній керівник Лариса Баклан), народним аматорським танцювальним колективом «Носівчанка» (художні керівники Юлія Ігнатенко та Анастасія Ткаліч), з якою в дуеті і не тільки танцює Яна Іщук.

Яке прекрасне, святкове дійство. Багато учасників, висока манера виконання, чудовий музичний супровід. Яке задоволення, яку віддушину одержує глядач, побувавши на таких концертах. Зокрема, і на останньому благодійному, які стали традиційними для збору коштів на потреби воїнів ЗСУ.

Яна Іщук – член громадської організації «Носівська активна молодь», яка своїми силами облаштувала танцювальний майданчик, діяльно займається волонтерством. Заготовляє продукти, одяг, інші побутові речі. Їх доставляють воїнам водії Віктор Любенко, Володимир Мельник та Анатолій Товстуха. А Петро Новик вже несе військову службу. Її колега по громадській роботі Ірина Багіна залучає молодь до свого танцювального колективу «Ексклюзив». Саме в ньому розпочинала творчий шлях Яна Іщук, котрий став для неї плодотворним.

Відзнаки[ред. | ред. код]

  • Лауреат Першої премії Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв MIKULAŠSKÉ HVĚZDY 2023 (за сольне виконання гри на ксилофоні "Тіко-тіко").[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Юлія Ігнатенко: Відбувся дистанційний Міжнародний багатожанровий фестиваль, Носівський міський будинок культури, 13 грудня 2023

Посилання[ред. | ред. код]