Відмінності між версіями «Носівська гімназія № 2»
Рядок 146: | Рядок 146: | ||
== Див. також == | == Див. також == | ||
* [[Заклади освіти в Носівській ОТГ]] | * [[Заклади освіти в Носівській ОТГ]] | ||
− | + | Розділи книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2: | |
+ | * «[[Носівська ЗОШ I-III ступенів № 2 імені І. А. Кочерги]]» | ||
+ | * «[[Спогади вчительки Ткаченко Паші Григорівни]]» | ||
== Примітки == | == Примітки == |
Версія за 18:15, 14 липня 2021
Носівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 Носівської міської ради Чернігівської області.
Історія школи
Носівська загальноосвітня школа I-III ступенів №2 знаходиться на південно-західній околиці Носівки поруч із залізничною магістраллю Москва-Київ. 17 жовтня 1893 році було проведено освячення пристосованого приміщення початкової школи для дітей з робітничих родин цукрозаводчан. У чотирьох її класних приміщеннях спершу навчалося 135 учнів, які вивчали російську, українську мови, арифметику, Закон Божий, географію, історію світу і Російської імперії. Меценатом і спонсором школи став власник цукрового заводу граф Мусін-Пушкін.
Вели заняття випускники Ніжинської педагогічної гімназії. Завідувачем школи наказом Інспектора народної освіти був призначений носівчанин О.В. Буняк. В школі також співпрацював настоятель місцевої церкви протоієрей отець Іоанн. Вже у 1900 році кількість учнів зросла до 248, адже школу почали відвідувати й діти селян з довколишніх сіл. Навчали їх 9 вчителів. Навіть у грізні 1914-1920 роки навчальний заклад не припиняв роботу, хоча кількість учнів скоротилася майже вчетверо. З 1914 по кінець 1916 року в школі викладалась військово-стройова підготовка, де хлопці 13-16 років засвоювали початкові військові знання та навички рукопашного бою.
У вересні 1923 року постановою Чернігівського губкомісаріату народної освіти школа була реформована в Носівську цукрозаводську семирічну школу. При ній працювали вечірні класи, де навчалися робітники цукрозаводу і кооперативу буряківників, селяни з ближніх сіл.
У передвоєнні роки школярі наполегливо займаються дослідницькою роботою на навчально-дослідних ділянках, що дає свої добрі результати. Так у жовтні 1940 року члени навчально-виробничої бригади юнатів стали призерами ВДНГ СРСР за вирощений врожай цукрових буряків. І цього ж року школа стала середньою.
Із вересня 1941 по листопад 1943 року заняття в школі фактично не проводились. Хоча фашистська влада й відкрила при цукрозаводі один клас, де навчалися діти керівних працівників підприємства. Їм викладали лише такі предмети, як арифметика, українська та німецька мови. Школа відновила свою роботу в листопаді 1943 року, коли за парти сіли 420 учнів.
У роки війни багато вчителів школи пішли на фронт чи поповнили партизанські загони. З них четверо віддали своє життя за свободу і незалежність Вітчизни: Павло Васильович Кривенко, Петро Олексійович Бахмач, Анастасія Миколаївна Решітько, Петро Іванович Курих.
У перші післявоєнні роки школа одержує статус середньої. Очолює Носівську цукрозаводську середню школу в цей час фронтовик Михайленко Я.Д.
Протягом 1952 – 1956 років колектив школи очолює Гвоздик Василь Якович. У 1956 році посаду керівника школи зайняв Мусій Григорович Буняк, який директорував протягом 13 років. Було здійснено добудову школи (нині в цих будівлях знахордиться Носівський МНВК). У чотирьох навчальних приміщеннях розташовувалися 14 класів, спортзал, виробничі майстерні, класи тракторної та автомобільної справи.
4а клас Носівської ЗОШ № 2, 1959 рік.
Другий ряд, 5 справа – О. І. Житецька,
останній ряд, другий праворуч – Федір Бровко
З 1960 р. цукрозаводська школа одержує статус середньої загальноосвітньої трудової політехнічної (із введенням в навчальний план трудового навчання, професійної підготовки). Назва навчального закладу змінюється на Носівську середню школу № 2.
Потреби у навчанні молоді перевищували наявні можливості і тому в 1963 році Носівський цукрокомбінат за власні кошти розпочав спорудження двоповерхового приміщення школи за типовим проектом.
Першого вересня 1964 року НСШ №2 одержала в подарунок від своїх шефів-цукроварів двоповерхову шкільну будівлю. За парти сіло майже 800 учнів.
Великий внесок у будівництво й оснащення школи вніс тодішній її директор Мусій Григорович Буняк. Немало попрацювали на спорудженні школи старшокласники.
Усі подальші роки школа наполегливо трудилася над згуртуванням цілеспрямованого в досягненні своїх професійних завдань та новаторському пошуку педагогічного колективу, що в значній мірі зробив директор Іван Федорович Тарасенко (1969-1988 – роки директорства). І нині педагоги Носівської середньої школи №2 відзначаються відповідальністю, творчим підходом до організації навчального процесу, розумінням суспільної ваги освітянської справи.
У 1981 році Постановою Президії Верховної Ради України школі було присвоєно звання славного земляка видатного українського письменника Івана Антоновича Кочерги [1].
В 1984 році в школі навчалося 425 учнів, працювало 38 педпрацівників.
З 1988 до 1993 року школою керує Григорій Іванович Музиченко. Його зусиллями змінюється зовнішній вигляд шкільного подвір’я та приміщення: з’являється металева огорожа, школа обкладається плиткою.
З 1993 року школою керували Кошовий Іван Іванович та Пасічник Наталія Іванівна.
За 110 років існування (1893-2003) школу закінчили понад 6 тисяч випускників, а з них із золотою та срібною медаллю – 167 учнів.
Серед тих кому школа дала путівку в життя, багато людей, які прославили Носівщину і стали знаменитими. Це – голова Бобровицької райдержадміністрації П.Шейко, знатна ланкова бригади по вирощуванню цукрових буряків, Герой Соціалістичної Праці Є.М. Федорцова, письменник Г.З. Власенко і багато інших.
Нині навчально-виховний процес забезпечують 26 вчителів, 3 із них мають високі звання „Старший вчитель”, вищу категорію мають 16 педпрацівників, 2 вчителі нагороджені знаком „Відмінник освіти України”.
Учні школи здобувають ґрунтовні знання, вміння та навички, про що свідчать результати районних та обласних предметних олімпіад, неодноразово учні були учасниками і призерами республіканських та міжнародних конкурсів. Більше 16 років поспіль учні школи перемагали у районній учнівській Спартакіаді.
В навчальному закладі працюють шаховий, волейбольний та шашковий гуртки, спортивні секції, навчання гри на бандурі. Учні школи у складі хореографічного колективу «Веселі краплинки» (керівник – Л. В. Бондаренко) є переможцями обласних і всеукраїнських конкурсів.
Педагогічний колектив
Адміністрація
- Бондарчук Євген Григорович — директор, вчитель історії.
- Шепета Тетяна Володимирівна — заступник директора з навчально-виховної роботи
- Сергійчик Наталія Миколаївна — заступник директора з виховної роботи
Вчителі
- Бойко Ірина Миколаївна
- Буцан Світлана Павлівна
- Вишинська Олеся Іванівна
- Гавриленко Ігор Борисович (1962—2020)
- Гурбич Валентина Володимирівна
- Заєць Світлана Михайлівна
- Золотар Світлана Григорівна
- Козаченко Ольга Віталіївна
- Ляшенко Альона Василівна
- Наполова Тетяна Олексіївна
- Опанасенко Ірина Миколаївна
- Панченко Оксана Миколаївна
- Рогова Тетяна Леонідівна
- Пасічник Наталія Іванівна
- Полулях Василь Володимирович
- Ретізник Олексій Юрійович
- Сергійчик Наталія Миколаївна
- Скрипчинська Людмила Миколаївна
- Супрун Марія В'ячеславівна
- Труш Тетяна Володимирівна
- Харченко Оксана Віталіївна
- Чингало Катерина Костянтинівна
- Чухрай Ніна Володимирівна
- Шепета Тетяна Володимирівна
- Штанько Лариса Миколаївна
Директори
- Гвоздик Василь Якович (1952–1956)
- Буняк Мусій Григорович (1956-1969)
- Тарасенко Іван Федорович (1969-1988)
- Музиченко Григорій Іванович (1988-1993)
- Кошовий Іван Іванович (1993-2005, 2009-2011)
- Бондарчук Євген Григорович (з 2013)
Видатні учні
- 1955–1966 — Бровко Федір Михайлович (н. 1948) — науковець, відмінник лісового господарства України, дійсний член Лісівничої академії наук України, доктор сільськогосподарських наук, професор. Його першою вчителькою була Олександра Іванівна Житецька, класним керівником – Олександр Михайлович Пекаліцький, а вчителькою біології Олександра Василівна Діденко.
- Газюра Анатолій Андрійович (н. 1964) – легкоатлет (десятиборство). Майстер спорту міжнародного класу (1989). Навчався в школі з 1 до 7 класу, потім поїхав вчитися в Республіканську спортивну школу інтернат в Києві.
Адреса
Носівка, вул. Привітна, 1а
Телефон: (046 42) 3 1274
Територія обслуговування
Перелік вулиць мікрорайону, які належать до території обслуговування школи:[1]
- Вулиця Автоколонна
- Вулиця Гребінки
- Вулиця Дружби
- Вулиця Заболотного
- Вулиця Заводська
- Вулиця Залізнична
- Вулиця Зелена з провулком
- Вулиця Кармелюка
- Вулиця Коцюбинського з провулком
- Вулиця Крилова
- Вулиця Малоносівська
- Вулиця Матійко
- Вулиця Матросова
- Вулиця Панфілова з провулком
- Вулиця Південна
- Вулиця Привітна
- Вулиця Проїжджа
- Вулиця Рєпіна
- Вулиця Ставицька
- Вулиця Стадіонна
- Вулиця Степанівська
- Вулиця Цукрозаводська
- Вулиця Чайковського
- Провулок Весняний
- Проїзд Космічний
Див. також
Розділи книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2:
Примітки
- ↑ Рішення 71 сесії Носівської міської ради від 14 серпня 2020 року № 2/71/VII