Цифровий навчальний центр

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Цифровий навчальний центр.jpg

Цифровий навчальний центр Носівської громади

Ласкаво просимо[ред. | ред. код]

Джерело: Ганна Кратко: Ми відкрились, Носівська початкова школа, 20 червня 2023

Ласкаво просимо до Цифрового навчального центру Носівської громади!

Це комфортний, безпечний та зручно облаштований простір, який має все, щоб стати новим центром гармонійного розвитку наших юних мешканців. Зручні меблі,сучасна техніка( ноутбуки, планшети, проєктор), бібліотека сучасної цікавої літератури, дидактичні та настільні ігри створюють умови для забезпечення якісного доступу дітей до дистанційної освіти та активного дозвілля.

До обіду діти займаються формальною освітою, тобто будуть надолужувати освітні втрати, читають, а в другій половині дня проводимо активності.

У Центрі можна:

  • Під'єднатися до дистанційного навчання
  • Зробити домашнє завдання
  • Долучитись до занять гуртків та майстер-класів
  • Поспілкуватись з друзями та отримати емоційне розвантаження

Це місце, де можна корисно провести свій вільний час із друзями та знайти нових, пограти в настільні ігри, переглянути разом фільми та мультики, взяти участь у пізнанні навколишнього світу і продемонструвати свої знання і вміння.

Центр знаходиться за адресою: вул. Центральна, 19, приміщення Центру дитячої та юнацької творчості, 2 поверх

Наші контакти:

Інформація про розклад роботи Центру — в Telegram - каналі https://t.me/dlsNosivka2023

Графік роботи: З понеділка по п'ятницю з 9:00 до 17:00 (13:00-14:00 обідня перерва)

Двері DLC відкриті для всіх дітей віком від 6 до 18 років безплатно.

Запрацював цифровий навчальний центр[ред. | ред. код]

Джерело: У Носівській громаді запрацював цифровий навчальний центр, Носівська міська рада, 20 червня 2023

У межах проєкту «Безпечне повернення до навчання в Україні» фінська міжнародна неурядова організація Finn Church Aid (FCA) відкрила у Носівці сучасний цифровий навчальний центр. Школярі громади тепер матимуть простір для занять за програмами МОН та якісного розвивального дозвілля. Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

У нашій громаді такий центр облаштовано у приміщенні Центру дитячої та юнацької творчості. FCA також взяли на себе обов’язки з якісного та сучасного ремонту наданих приміщень.

Finn Church Aid забезпечує роботу фахівців, закупівлю меблів, електронного обладнання, настільних ігор, навчальних матеріалів, що відповідають вимогам і стандартам МОН, аби надати можливість дівчатам і хлопцям шкільного віку реалізувати право на освіту навіть у часи війни – у ЦНЦ є всі умови, аби надолужити пропущені теми чи предмети за програмою, здобути нові знання і навички, зокрема й цифрові, читати книги, відвідувати сесії для покращення психологічного стану, творчі розвивальні заняття тощо.

Завдяки партнерській підтримці міжнародної організації Save the Children у 5 цифрових навчальних центрів передаються ноутбуки і спеціальні комплекти гаджетів SPARK KIT – так звані цифрові класні кімнати, що дає можливість викладачам і працівникам центру проводити заняття з доступом до усіх необхідних освітніх платформ.

Відвідування цифрових навчальних центрів безкоштовне, вони доступні для усіх дітей шкільного віку.

Центр працюватиме за відповідним графіком і розкладом занять та активностей за компонентом формальної освіти – передбачені за стандартами МОН, та неформальної освіти – соціально-емоційне навчання, творчі гуртки тощо.

Finn Church Aid (FCA) – найбільша у Фінляндії міжнародна неурядова організація, яка має понад 70 років досвіду гуманітарної діяльності у багатьох країнах світу, надає допомогу людям у надзвичайних ситуаціях незалежно від їхніх релігійних переконань, етнічного походження чи політичних поглядів. Має підтверджену експертизу у впровадженні проєктів міжнародного розвитку, консультування в освітній галузі, один із основних напрямів діяльності – підтримка забезпечення безперервного доступу до освіти. Проєкти, спрямовані на відновлення доступу до шкільного навчання в Україні почала впроваджувати у 2022 році за фінансової підтримки приватних благодійників і міжнародних донорів з метою гуманітарного реагування – у Житомирській, Київській і Чернігівській областях. Проєкт «Безпечне повернення до навчання в Україні» фінансується Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги, розроблений і реалізується партнерами освітнього Консорціуму: Finn Church Aid (FCA), People in Need, Save the Children і War Child у партнерстві з відповідними органами управління освітою переважно з трьох північно-східних областей: Київської, Чернігівської областей.

На Чернігівщині такі проєкти реалізовуються лише п'яти громадах. Наш цифровий центр став другим: у Коропі центр вже діє, найближчим часом вони запрацюють ще у Бахмачі, Ічні та Ніжині. Приміщення для цифрових центрів надаються місцевими громадами з урахуванням безпекової ситуації і доступності.

Безперечно, робота була проведена велика і результат надихає. Все продумане до дрібниць, зі смаком. Очільниця відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Наталія Тонконог, яка ініціювала співпрацю з FCA та всебічно підтримувала цей проєкт, щиро сподівається, що в центрі буде багато відвідувачів, адже це робилося для дітей і заради нових можливостей та розширення освітнього простору для них.

Подякували за підтримку дітей нашої громади представникам FCA присутні на відкритті заступник міського голови Вікторія Вершняк та директор ЦДЮТ Світлана Трейтяк.