Тонконог Іван Власович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Іван Тонконог

Іван Власович Тонконог (народився 13 серпня 1913 в селі Селище — помер 18 липня 1944 в Алітусі) — червоноармієць Робітничо-селянської Червоної Армії, учасник Німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу (1945). Гвардії старший сержант.

До життєпису[ред. | ред. код]

Служив старшим сержантом кінного взводу 33-го гвардійського стрілецького полку 11-ї гвардійської стрілецької дивізії. Нагороджений посмертно за форсування р. Німан.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в родині селянина, українець. Закінчив шість класів середньої школи. Після цього поїхав до Сибіру і оселився на станції Слюдянка Іркутської області, де працював залізничним майстром. З 1934 по 1936 рік проходив службу в лавах Червоної армії. Демобілізувавшись, повернувся в Слюдянку. У 1943 був призваний в діючу армію і відправлений на 3-й Білоруський фронт.

14 липня 1944 року Івана Власович з загоном бійців в числі перших форсував річку Німан в районі міста Алітус, після цього захопив плацдарм і відбивав численні атаки фашистів. 18 липня гвардії старший сержант Іван Тонконог загинув смертю хоробрих. Був похований в тому ж місті Алітус.

Пам'ять[ред. | ред. код]

Іменем Тонконога були названі вулиці в його рідному селі Селище і в місті Слюдянці Іркутської області. Також у Слюдянці в честь героя було встановлено меморіальну дошку, його ім'я вибито на пам'ятнику слюдянцам, що не повернулися з війни. У місті Алітус його ім'я було увічнено на пам'ятнику визволителям міста.

Посилання[ред. | ред. код]