Служба у справах дітей Носівської міської ради

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Служба у справах дітей Носівської міської ради

Код ЄДРПОУ 41670394, Дата реєстрації 18 жовтня 2017

Люди[ред. | ред. код]

Адреса і розклад роботи[ред. | ред. код]

17100 м.Носівка, вул.Центральна, 20

Телефон: 046 42 274 75, Електронна пошта: nos_mr_ssdm@ukr.net

Розклад роботи: понеділок-четвер 8.00-17.00; п’ятниця 8.00-16.00; перерва 13.00-13.45

Кожна дитина має право на власну родину[ред. | ред. код]

Джерело: Ірина ПустовгарКожна дитина має право на власну родину, Газета "Носівські вісті", 5 квітня 2021

Яке це щастя виховуватися в родині, де є батьки! І яке це страшне випробування для дитини, позбавленої родини! Про те як надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя дитину, яка залишилася без родини, в інтерв'ю з начальником служби у справах дітей Носівської міської ради Іриною Пустовгар.

— Ірино Іванівно, щастя дитини — що це означає особисто для Вас?

— Більшості дітей в Україні пощастило народитися в повній сім’ї, де є мама і тато. Когось виховували лише мама чи тато, хтось із дітей, на жаль, взагалі був позбавлений сім’ї. А є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трохи підріс, набув свого життєвого досвіду, набив своїх "гуль", натерпівся образ або навіть зневірився у тому, що на світі є добрі і люблячі дорослі. Ми розуміємо, що дитина щасливою буде лише в сім'ї, тому намагаємося зробити все можливе аби знайти їй родину. Щастя дитини — жити в родині.

— Які форми сімейного виховання у громаді є прийнятними для дітей, які залишилися без родини?

— Є різні способи того, як стати батьками. Один із них — це усиновлення дитини, яке є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на правах доньки або сина. Наразі у нашій громаді виховується 9 усиновлених дітей. Усиновлення — це сім’я назавжди. Кандидати в усиновлювачі готують пакет документів, оформлений відповідно до норм чинного законодавства. Усиновлення дитини відбувається у судовому порядку, після чого ця дитина набуває прав і обов’язків (у тому числі майнових), як рідна. Кількість усиновлених дітей — необмежена. Усиновлення дітей можливе у віці від 2 місяців до 18 років, за бажанням усиновлювачів змінюється прізвище, ім’я, по батькові, число місяць, рік, місце народження та втрачаються усі права і зобов’язання щодо попередньої сім’ї, статус та право на пільги.

Однією із поширених форм сімейного виховання є прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу. На жаль, на Носівщині за багато років так і не було створено жодного дитячого будинку сімейного типу. Зате є 6 прийомних сімей, і в них наразі виховується 8 дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Але найпоширеніша форма сімейного виховання на території Носівської громади — це опіка (піклування). 27 дітей влаштовані саме до такої форми. Повірте, ми часто буваємо в них, спілкуємося і з дітьми, і з вихователями — вони й справді почуваються щасливими. Не слід забувати й про те, що ці сім'ї фактично допомагають державі виховувати дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування не в інтернатних закладах, а в кращих, сімейних умовах. Відповідно, держава призначає таким сім'ям допомогу на утримання дітей, грошове забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям, а також надає соціальний супровід (постійну консультативну допомогу від соціального працівника). За дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування зберігаються всі пільги, призначені державою такій категорії дітей. Також за ними зберігається право на аліменти, пенсію та інші соціальні виплати, відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника, які вони мали до влаштування в прийомну сім’ю чи до дитячого будинку сімейного типу.

Прийомні діти та діти-вихованці проживають і виховуються у прийомній сім'ї або дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі навчання у професійнотехнічних, вищих навчальних закладах IIV рівнів акредитації — до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Є діти, які виховуються у патронатних родинах. Це така інноваційна комплексна соціальна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин. При функціонуванні патронатної сім’ї, дитина відразу після обстеження направляється в будинок патронатного вихователя і перебуває там до трьох місяців, а в окремих випадках до шести місяців. За цей час орган опіки та піклування вирішує питання подальшого влаштування дитини або повернення її в рідну сім’ю. До недавнього часу у одній з таких патронатних сімей перебували двоє дітей з Носівки. Знаєте, після усього того, що їм довелося зазнати у власній родині, де батьки практично усунулися від їхнього виховання, повірте, вони виглядають абсолютно щасливими і я спокійна за їхнє майбутнє, тому що на сьогодні дітки знайшли свою родину і нові опікуни готують документи на усиновлення.

— І останнє запитання. Куди потрібно звернутися, щоб отримати детальну консультацію, якщо є бажання взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя?

— Ми завжди раді людям, які виявили бажання стати кандидатами на створення будь-якої сімейної форми виховання. Допомагаємо їм у підготовці документів, надаємо консультації, підбираємо дітей. Якщо Ви мешканець Носівської територіальної громади і хочете прийняти дитину у свою родину, створивши прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, оформити опіку чи піклування, усиновити дитину, Вам необхідно звернутися до cлужби у справах дітей Носівської міської ради за адресою: вул.Центральна, 20, м.Носівка. Телефон служби: 2-74-75, ел.адреса: nos_mr_ssdm@ukr.net.

Головне — це бажання допомогти дітям, які зазнали труднощів ще на самому початку життя, не стояти осторонь чужої біди, знайти в своєму серці місце та зігріти бодай одну дитячу душу. Адже, діти – гарант самозбереження нації та її розвитку.

— Дякую за розмову.

Записала Катерина Гавриш.

Див. також[ред. | ред. код]