Сердюков Віктор Іванович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Віктор Іванович Сердюков (народився 27 жовтня 1950 в Носівці) – військовик, генерал-майор, був заступником командуючого Камчатським прикордонним округом.

До життєпису[ред. | ред. код]

Закінчив 10 класів Носівської середньої школи №3.

Служив 20 років на Далекому Сході, потім в Молдавії, в Україні, на Кавказі. Учасник бойових дій в Афганістані.

Сердюков Віктор Іванович[ред. | ред. код]

Нарис у книзі:Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Народився 27 серпня І950 року в м. Носівці. Закінчив 10 класів Носівської середньої школи №3.

Строкову службу проходив на Далекому Сході, (Хабаровський край, м. Біробіджан), в прикордонних військах.

В 1975 році закінчив Вище військове командне училище в Москві. Після 20-річної служби на Далекому Сході був переведений в Молдавію, потім – в Україну, в Одеський військовий округ.

В 1980 році закінчив військову Академію в Москві. В 90-х роках продовжував проходити військову службу на Кавказі. Учасник бойових дій в Афганістані. В даний час служить в званні генерал-майора, заступником командуючого Камчатського військового прикордонного округу.

Р.S. «А він з нашого роду, з Волошинського», - говорила Прокоп'єва Г. Ф.

Дійсно, з цього хліборобського роду вийшли славні захисники Батьківщини високого рангу. На її захист стала колись 18-літня вчителька Ганна Федорівна Сацюк-Прокоп'єва. Військовим був її чоловік Прокоп'єв В. П. Доблесно воював і дійшов до Берліна танкіст Волошин Олександр Костянтинович – двоюрідний брат Ганни Федорівни. Учасник бойових дій – рідний брат Сацюк Іван Федорович. Чотири рази орденоносець чоловік сестри Грош Гнат Максимович, учасник штурму Берліна. Всі вже вони живуть в вічній пам'яті людей, відійшовши в небуття. І молодший брат Сацюк Володимир Федорович – спеціаліст мирного часу, мирної професії – цивільної авіації, що дослужився до звання генерала – теж у вічній пам'яті людей. Наймолодший представник роду Волошиних – Сердюков В. І. – генерал-майор прикордонних військ гідно продовжує традиції роду.