Сенюк Олексій Олександрович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олексій Сенюк

Олексій Олександрович Сенюк (народився 24 грудня 1974 в селі Теліжинці на Київщині — помер 27 лютого 2022) — головний сержант, Герой України (посмертно). 12 квітня 2022 похований у Носівці.

Сьогодні наша носівська земля прийняла у своє лоно захисника України[ред. | ред. код]

Джерело: Сьогодні наша носівська земля прийняла у своє лоно захисника України, Життя громади - інформаційний бюлетень Носівської міської ради, 12 квітня 2022

Сьогодні наша носівська земля прийняла у своє лоно захисника України, який, обороняючи Чернігів, загинув. Це – головний сержант Олексій Олександрович Сенюк - 24.12.1974- 27.02.22. Олексій народився в с. Теліжинці, на Київщині, закінчив школу та працював будівельником, а коли в 2014 році ворог увірвався в Україну, пішов добровольцем, а потім став контрактником у танкових військах Збройних Сил України. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України Олексій був серед оборонців міста-героя Чернігова. На жаль, вже 27 лютого він загинув.

Указом Президента від 2 березня 2022 року №94/2022 Про присвоєння звання Герой України - за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі надане звання Герой України з вшануванням орденом “Золота Зірка” СЕНЮКУ Олексію Олександровичу – головному сержанту (посмертно).

Через військові дії у Чернігові та області, тіло загиблого Героя не було можливості захоронити.

Оскільки у Носівці тимчасово проживає його дружина Ірина та дві донечки — десятирічна Ангеліна та шестирічна Даніела, вирішили похоронити загиблого воїна саме у нашому місті.

Тіло Героя України на перетині Козелецької та Носівської громад, біля каплички зустрічали міський голова Володимир Ігнатченко, заступник міського голови Вікторія Вершняк, керівник 4 відділення Ніжинського РТЦК та СП Микола Гумен, військові, представники громадського формування «Захисник», небайдужі.

Дорогою до Носівки, воїна проводжали жителі с. Козари, які в знак пошани та вдячності не стримували сліз.

Олексія Сенюка поховали на кладовищі по вул. Центральна. Заупокійну літію по загиблому воїну відправив Благочинний Чернігівської єпархії, настоятель Храму Всіх Святих у Ніжині, Народний Герой України, капелан отець Сергій Чечин.

Світла пам’ять і вічна вдячність Герою!

Посилання[ред. | ред. код]