Російське вторгнення в Україну на Носівщині

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Російське вторгнення в Україну на Носівшині

Хроніка[ред. | ред. код]

  • 24 лютого 2022 Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну

Організація охорони Носівки[ред. | ред. код]

Бійці Збройних сил України
Джерело: Валерій Фурса: Сьогодні невеличкий пост про наших воїнів ЗСУ …, Носівка Nosivka Носовка, 16 квітня 2022

З початком нападу на Україну московських загарбників і просуванням ворожих колон через Чернігівщину в напрямку на Бровари та Київ, розпочалася організація оборони Носівки. Детально про це можна буде написати лише після нашої перемоги, а зараз публікую лише невеличку частинку того, що можна вже опублікувати.

Наші солдати організували блокпости, налагодили постійне патрулювання, контрольно-пропускний режим, організували оборонні споруди, перекрили головні шляхи і, як повідомлялося, замінували дороги та влаштували завали на найбільш небезпечних напрямках можливого наступу ворога.

Також були взяті під охорону важливі об'єкти.

Наше місто було дещо в стороні від головних шляхів руху ворожих танкових і моторизованих колон тому і уникло нападу та обстрілів.

Проте, якби не оці проведені оборонні заходи та готовність воїнів ЗСУ і наших жителів боронити наше місто, то я не маю жодного сумніву, що російські мародерські загони безумовно б навідалися до нас для пограбування міста, як вони це робили повсюдно. Тим більше, що ворожа техніка була від нас на відстані лише кількох десятків кілометрів - менше однієї години руху для бронетехніки та автомобілів.

Проте ворожа розвідка та командування (а ворога не можна аж ніяк недооцінювати) вочевидь розуміли, що ніякої легкої прогулянки за трофеями не вийде, а встрявати у тривалі та важкі бойові дії зі значними втратами та невідомим фіналом до їхніх планів не входило. Тим більш, що вони вже біля Ніжина на власній шкірі відчули як воюють наші Збройні Сили.

Ось така готовність наших воїнів стала на заваді загарбникам і Носівка не потрапила під окупацію.