Про Енциклопедію Носівщини

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Логотип Енциклопедії Носівщини. Автори логотипа — Андрій Дідиченко, Юрій Пероганич

«Енциклопедія Носівщини» — онлайн-енциклопедія Носівської міської, Макіївської і Мринської сільських громад Ніжинського району Чернігівської області, які історично входили до нині ліквідованого Носівського району.

Енциклопедію Носівщини може редагувати кожен.

Станом на вівторок, 3 серпень, енциклопедія має вже 2277 статей, 4990 сторінок, 9886 редагувань, 635 файлів.

Мета[ред. | ред. код]

Метою «Енциклопедії Носівщини» є донести теперішнім мешканцям світу, а також прийдешнім поколінням якнайповнішу енциклопедичну інформацію про минувщину і сьогодення Носівщини, освітити туристичний потенціал Носівської, Макіївської й Мринської територіальних громад.

Історія[ред. | ред. код]

Спогади Юрія Пероганича, січень 2020:

В лютому 2019 до мене, як активного редактора Вікіпедії, звернувся директор Носівської середньої школи № 2 Євген Бондарчук з проханням допомогти розмістити у Вікіпедії статтю про покійного директора цієї ж школи Івана Кошового, який багато послужився Носівському району. Однак Кошовий, будучи людиною скромною, не зажився державними нагородами і почесними званнями, тому перспектив збереження у Вікіпедії такої статті не було і я вирішив створити окремий сайт, на таких самих принципах як Вікіпедія, але лише про Носівщину. 12 лютого зареєстрував сайт на безплатному ресурсі Фандом за адресою https://nosivka.fandom.com/uk[1] і створив заготовки статей про Євгена Бондарчука і Носівську школу № 2. Цей день можна вважати датою народження Енциклопедії Носівщини. З 15 лютого 2019 на пропозицію випускника Носівської середньої школи № 2, фахівця з інформаційних технологій Андрія Дідиченка сайт був розміщений за адресою https://wiki.nosivka.info

17 січня 2020 посилання на Енциклопедію Носівщини включене окремим пунктом в меню на сайті Носівської райдержадміністрації.[2]

9 квітня 2020 Енциклопедія Носівщини досягла 1000 статей. 26 квітня того ж року в ній було здійснено 10 тис. редагувань.

16 квітня 2020 стаття «Енциклопедія Носівщини» з'явилася в українській Вікіпедії.[3]

5 травня 2020 новину про Енциклопедію Носівщини опублікувала Пресслужба Носівської міської ради на сайті міськради.[4], 18 травня посилання на енциклопедію розміщене в головному меню офіційного сайту міськради.

Із 8 листопада 2020 сайт розташовано за його теперішньою адресою http://wikinosivka.info

На кінець 2020 року було 1971 стаття, статті згруповані в 1081 категорію, було 511 файлів із зображеннями, ще 261 зображення використано з вікісховища Вікіпедії. Число учасників фейсбук-групи Енциклопедія Носівщини становило 1300.

9 січня 2021 число статей Енциклопедії Носівщини досягло 2000.

За два роки (на 12 лютого 2021) в енциклопедії створено 2065 статей, загальне число сторінок, включаючи сторінки обговорень, перенаправлення, категорії тощо склало 4558. Завантажено 534 файли. Число учасників фейсбук-групи Енциклопедія Носівщини становило 1,7 тис.

Сестринські проєкти[ред. | ред. код]

Енциклопедія Носівщини, яка була заснована в 12 лютого 2019 і має понад 2200 статей, отримала вже другу молодшу сестру — 16 травня 2021 народилася Енциклопедія Білгород-Дністровщини https://wikibilhorod.info

Як зазначає її творець Микита Нікіфоров, https://www.facebook.com/nikiforovpizza, натхненням і прототипом Енциклопедії Білгород-Дністровщини стала наша Енциклопедія Носівщини.

Енциклопедія Білгород-Дністровщини на четвертий день з дня народження вже має 41 статтю і вже випередила свою середню сестру Енциклопедію Бобровиччини, https://wiki.bobrovytsya.info/ засновану в лютому 2020.

Нехай зростає числом і якістю родина місцевих українських енциклопедій!

Вміст[ред. | ред. код]

Енциклопедія Носівщини суміщає за вмістом як власне енциклопедію, так і свого роду Жовті сторінки, адже тут можна створювати сторінки про державні і комунальні організації і установи, підприємців і підприємства, ринки, магазини, аптеки і перукарні

Контакти[ред. | ред. код]

З усіх питань «Енциклопедії Носівщини» без вагань звертайтеся до Юрія Пероганича:

Відгуки[ред. | ред. код]

Див. Енциклопедія Носівщини:Відгуки

Публікації про нас[ред. | ред. код]

Див. Енциклопедія Носівщини:Публікації про Енциклопедію Носівщини

Іконки-логотипи[ред. | ред. код]

EN165.png

Ширина — 165 пікселів.

Логотип Енциклопедії Носівщини.png

Ширина — 264 пікселів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вікі Носівщина, Fandom
  2. Портрет району —> Вікі-енциклопедія Носівщини, Носівська РДА, 17 січня 2020, переглянуто 13 вересня 2020
  3. Енциклопедія Носівщини, Вікіпедія, переглянуто 15 травня 2020
  4. Пресслужба Носівської міської ради: Електронна енциклопедія Носівщини — від Юрія Пероганича, Носівська міська рада, 5 травня 2020

Посилання[ред. | ред. код]