Покиньборода Сергій Павлович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Сергій Павлович Покиньборода — учасник громадянської війни і радянський партизан в Німецько-радянській війні.

Похований в Пантеоні Слави партизанської Носівщини.

Із книги «Історія міста Носівка»[ред. | ред. код]

Фрагмент 1

Жорстокість громадянської війни полягала ще й у тому, що її жертвами ставали ні в чому не винні, нейтральні люди. Ось на Великодні свята [1918?] син Булкіна (начальника пошти, який організовував маніфестацію з нагоди повалення царського уряду) зустрічає в Носівці Покиньбороду і вітається з ним по-святковому: «Христос воскрес!», червоний партизан виймає наган, стріляє в нього і запитує: «Ану, чи воскреснеш?».

Фрагмент 2

В листопаді 1941 року партизанський загін поніс ще одну втрату — від рук гітлерівців загинув зв'язковий, учасник громадянської війни С. П. Покиньборода. Ми розповідали, як цей партизан «христосався» револьвером на Великодні свята під час громадянської війни.
В листопаді 1941 року Сергій Павлович пішов з лісу в Носівку. В місті його схопили гітлерівці і почали вимагати видати дислокацію загону. Сергій Павлович повів карателів у ліс, але не показав місце розташування партизанів. Гітлерівці жорстоко розправились з Покиньбородою.
Після закінчення Великої Вітчизняної війни радянські журналісти та письменники назвали С. П. Покиньбороду носівським Сусаніним.
Хоча ніхто чітко не пояснив, чому Сергій Павлович повів гітлерівців у ліс.