Носівська початкова школа № 10

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Носівська початкова школа № 10

Джерело: «Носівська початкова школа № 10» — розділ книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

Після Другої світової війни на околиці Носівки, що на той час мав назву Політвідділ, а нині – Дебрево, була організована Ліснохутірська початкова школа, пізніше – Носівська початкова школа №10.

Після закінчення Другої світової війни і поступової відбудови господарства країни населення держави розпочало швидко збільшуватися і виникла необхідність у створенні нових шкіл для освіти підростаючого покоління.

У Політвідділі – цій околиці Носівки, на той час жило чимало дітей шкільного віку, для навчання яких і була організована початкова школа. Для неї не було спеціального приміщення і тому вона розташувалася в колишній хаті розкуркуленого селянина.

В школі налічувалося близько 40 учнів, які навчалися у двох класних приміщеннях. В одному навчалися учні першого та третього класів, а в іншій класній кімнаті – учні другого та четвертого класів.

У 1965 році голова місцевого колгоспу – Чернецький Олексій Лазаревич віддав під школу будинок нової колгоспної контори, покращивши умови навчання дітей.

Вчителями працювали Сугоняко Галина Федорівна та Пилипенко Олена Михайлівна. Директором школи спочатку була Погиба Софія Олексіївна, а потім Григораш Ольга Григорівна. В 1960 році школу очолила Гринь Любов Іванівна, котра була директором аж до її закриття. В 1970 році школу приєднали до Носівської середньої школи №3, куди перейшли на навчання учні та вчителі Політвідділу.