Найдьон Олександр Михайлович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Олександр Найдьон

Олександр Михайлович Найдьон (15 квітня 1980, село Підгайне — 9 квітня 2022, поблизу населеного пункту Сулигівка, Харківської області) — сержант, доброволець ЗСУ. Загинув на Російсько-українській війні у бою.

Носівщина в жалобі[ред. | ред. код]

Джерело Володимир Ігнатченко: Носівщина в жалобі, Життя громади - інформаційний бюлетень Носівської міської ради, 21 квітня 2023

Надійшло сповіщення про загибель носівчанина Олександра Михайловича Найдьона. На новини про земляка чекали більше року. Боляче, що прийшли вони такі…

Сержант Олександр Найдьон (15.04.1980 -9.04.2022) народився в с.Підгайне. Дитинство і юність Олександра пройшли в Носівці. Він проживав з бабусею. Свій професійний шлях обрав близький до його філософії життя: бути там, де потрібна допомога. Він працював рятувальником в столиці. Одружився. Разом з дружиною Анею виховували донечку та синочка. Обживали власне обійстя, будували плани – прожити довге і щасливе життя… Не судилося, бо російські окупанти віроломно вдерлися у наш дім – Україну. З початком повномасштабного вторгнення його не полишала думка стати до лав Збройних Сил і боронити рідну землю. І вже в березні він прийшов добровольцем. Службу проходив на посаді гранатометника у славнозвісній 95-й десантно-штурмовій бригаді, воїни якої завжди там, де гаряче, де завжди по лезу, хоча на війні не буває легко. Вся громада разом з родиною воїна щиро вірила більше року в те, що він живий. Адже поговоривши з дружиною 3 квітня 2022 року сказав, що там в них дуже гаряче, попередив, що може не бути зв’язку. І зв’язок обірвався. Кожен день здавався нескінченним, надія губилася у сльозах та розпачу і невідомості. Аж раптом на початку травня в мережі з’явився його телефон і знову надія. Але, на жаль, його відразу вимкнули, - то окупанти мародери не погребували забрати «трофей» з уже загиблого.

Довгі місяці пошуків завершилися. Командир військової частини, де служив наш земляк, відзначив вірність військовій присязі народу України у бою за нашу Батьківщину, виявивши стійкість і мужність під час виконання військового завдання 9 квітня 2022 року загинув у бою поблизу населеного пункту Сулигівка , Харківської області. Проведено пошуки, експертизи, опізнання, які нарешті підтвердили, що загиблий воїн – Олександр Найдьон.

Носівська міська рада, виконавчий комітет, депутатський корпус щиро розділяє біль непоправної втрати з дружиною загиблого Героя, донечкою Євочкою, синочком Сашею, всіма рідними та близькими загиблого. Вічна та світла пам’ять нашому захиснику!