Демократична Носівщина

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

«Демократична Носівщина» — газета, видання районної органiзацiї Народного Руху України.

Видання започаткував і редагував Микола Єфіменко.

Історія[ред. | ред. код]

Видання почалося із листівки НРУ. Повноцінна газета Народного Руху України «Демократична Носівщина» існувала з квітня 1996 року по кінець 2004 року – понад 8 років. Серед населення «ДН» була дуже популярною, бо висвітлювала без прикрас життя носівчан (доступного наразі Фейсбуку тоді ще не було). Вийшли всі її 30 номерів.

Була в нас така газета![ред. | ред. код]

Джерело: Василь КияницяБула в нас така газета, Носівка Nosivka Nosowka, 11 лютого 2023

Можемо втратити значну частину з історії Носівки й Носівщини. На зламі тисячоліть в нас була така газета.

Поки що в ЕН про неї є тільки згадка. Цього явно мало. Видання було різноплановим, висвітлювало злободенні теми. Саме в роки переходу Носівщини від «соціалізму» до «капіталізму». Відбувалося дуже багато значущих подій і вони детально висвітлювалися на сторінках «ДН».

Знаю, що ще коли газета видавалася, то завданням когось із райкому, чи виконкому кожний номер газети ретельно підшивав працівник виконкому Анатолій Михайлович Шевченко. Сам ту підшивку в нього у кабінеті бачив і перегортував. А наступні зміни в суспільстві, зникнення посад інші пертурбації… Тому надії на офіційні бібліотеки і різні методкабінети – майже нема.

Відходять учасники і організатори, головні герої і «герої» Носівщини тих літ. І так років через 50 носівські краєзнавці по зернинках будуть намагатися встановити те, що зараз ще зробити набагато легше. З чого пропоную почати? Хоч би зібрати всі номери газети від першої листівки до №30. Може в кого збереглися? Мені всі розшукати не вдалося.

Тому активісти групи просять через приватні повідомлення, телефоном чи іншими способами дати знати комусь із модераторів, що Ви маєте ті, чи інші номери газети. Самі газети нікуди нести не треба – головне, дати знати, що є. Ми складемо списки, а потім, за необхідності, зв’яжемося і домовимося про копіювання, яке відбудеться у Вашій присутності. Особисті контакти, як зазвичай, через Фурсу Валерія Михайловича.

Василь Кияниця 2023 р.

Архів газети[ред. | ред. код]

1996[ред. | ред. код]

"Клацніть для збільшення"