Гурбич Микола Павлович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Микола Гурбич

Микола Павлович Гурбич (народився 1922, помер ?) — вчитель фізики і математики в Носівській середній школі № 1.

У школі — з 1946 року.

В 1949-1953 працював інспектором шкіл району, завідувачем методкабінетом райвно.

Дружина: Шовкун Марія Кирилівна.

Вчитель фізики[ред. | ред. код]

Джерело: Спогади Шовкун Марії Кирилівни, вміщені як фрагмент розділу «Вчителі Носівщини» у книзі Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки. — Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М. , 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

Вчитель фізики – Микола Павлович Гурбич, приїхав на роботу в Носівську середню школу №1 в 1946 році. На той час школа містилася в трьох приміщеннях; четвертим була майстерня, хоча майстернею його назвати можна було лише умов но. Навчатися доводилося в дві зміни, працювала також вечірня школа, після занять, при світлі гасових ламп, діяли гуртки.

Микола Павлович викладав фізику і сам навчався в Ніжинському педінституті ім. Гоголя на заочному відділенні.

Багато його учнів одержали міцні знання з фізики і стали фахівцями своєї справи: Кульбіда Григорій став кандидатом технічних наук, Фаль Михайло став Заслуженим лікарем. Чимало учнів, займаючись у гуртках, які вів Микола Павлович, стали призерами районних і обласних змагань з шахів і шашок.

Багато фронтовиків повернулися з війни з важкими ранами. Микола Павлович також часто потрапляв до лікарні та до шпиталю. Зі зраненого тіла виходили осколки. У віці 30 років переніс 11 складних операцій і був змушений залишити школу за станом здоров'я. Та здолавши випробування повернувся до роботи, але не вчителем, а інспектором РайВНО, пізніше – завідуючим методкабінетом. Він був винятково пунктуальним, ніколи нікуди не запізнювався і від інших також вимагав відповідального ставлення до виконання своїх обов'язків. Головними його рисами були чесність і скромність.

Микола Павлович неодноразово нагороджувався грамотами та іншими відзнаками за свою працю, а районний методкабінет визнавався найкращим в області.