Гаврилей Оксана Юхимівна

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Оксана Юхимівна Гаврилей (?-?) — вчитель географії Носівської школи № 1.

Джерело: Спогади Шовкун Марії Кирилівни, вміщені як фрагмент розділу «Вчителі Носівщини» у книзі Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки. — Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М. , 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

В 1936 році вчителька географії Оксана Юхимівна Гаврилей приїхала в Носівку. Вона прекрасно знала свій предмет, вміла зацікавити учнів розповіддю, ніколи не підвищувала голос, тактовно і вміло розв'язуючи усі виникаючі питання та проблеми. Оксана Юхимівна носила окуляри і з серйозним виглядом говорила учням, що коли вона пише щось на дошці, чи показує географічні об'єкти на карті, то наче в дзеркалі бачить, хто як себе поводить на уроці. Діти вірили цим словам і, звичайно поводилися на її уроках дисципліновано.

Чоловік Оксани Юхимівни був головним лікарем району, але рано помер, залишивши її з трьома дітьми. Дуже скрутно жилося сім'ї, особливо під час війни і голодного 1947 року, але вчителька ніколи не нарікала на долю. Вона виростила і виховала дітей, дала їм вищу освіту.

А ще вона була дуже доброю і чуйною людиною. Її сусідами була молода родина, яка втратила двох малих дітей. Батько в сім'ї був інвалідом війни, який потім захворів на туберкульоз. Коли в родині народилася третя дитина, то лікарі порадили мамі з дитиною пожити три місяці ізольовано від хворого батька. Оксана Юхимівна забрала їх жити у свою родину, не дивлячись на власне нелегке становище. Нині тій дівчинці Ірі, яка пережила важкий період в Оксани Юхимівни, вже виповнилося 58 років.

Ось такою людиною була вчителька Носівської СШ №1 Гаврилей О.Ю.