Водопостачання та водовідведення

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Водопостачання в Носівці

Джерело: Василь Кияниця: Ця водяна проблема існує довгі роки, Носівка Nosivka Носовка, 19 червня 2021

Коли я був головою депутатської комісії з питань ЖКГ, декілька разів довелося з'ясовувати подібні причини в перебоях із водопостачанням. Як правило, виходить із ладу один із насосів, які піднімають воду з глибини. Ці насоси дійсно працюють в граничних режимах. Пам'ятаю, що у ті часи за добу літньої пори піднімалося десь до тисячі кубометрів води. Це багато. Це 16 залізничних цистерн. І це технологічно складна робота.

Свердловин у Носівці було п'ять: власне, там де водоканал, біля колишньої контори колгоспу Кірова, біля нової 5-ї школи, біля 3-ї школи і на виїзді з Носівки за колишнім цукрозаводом. Деякі експлуатувалися, а деякі – ні. Воду вони всі піднімають із одного горизонту. Всі працюють у загальній мережі трубопроводів.

Ціна кубометра в Носівці традиційно була не вище середньообласної. Дохід мав створюватися за рахунок великої кількості абонентів. Завжди бідою була велика кількість боржників. Отримані за воду кошти йдуть на рахунок водоканалу, який є комунальною власністю міської ради. Існує ще немалий процент так званих лінійних втрат. Це теж кошти. Окрема тема. На сьогодні мені той процент не відомий.

Тарифи[ред. | ред. код]

Тарифи на 2023 і 2024 див. Плата за воду в Носівці

10 грудня 2020 на першому позачерговому засіданні виконавчого комітету Носівської міської ради прийняте рішення щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення, бюджетних установ та інших споживачів громади.

Зокрема, з 1 січня 2021 року вартість води для населення збільшиться на 18% і становитиме 17,65 грн, а водовідведення -30,53 грн.

З цієї суми 21.85 грн. платитимуть споживачі, а 8,68 грн. за кожен метр кубічний буде відшкодовувати міський бюджет.

Див. також[ред. | ред. код]