Відмінності між версіями «Фестиваль повітряних зміїв у Носівці»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Редагування)
 
(Не показано 9 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
'''''Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці''' — Спершу вони проводилися як районні змагання на краще виготовлення та запуск повітряного «змія».'' 
+
'''Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці''' — проводилися щороку з 1974 по 2018, спочатку як районні змагання на краще виготовлення та запуск повітряного «змія». Організатор фестивалів — [[Носівська районна станція юних техніків]].
  
''Джерело: [[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]]: https://www.facebook.com/vasilvas.nosivkasyut/posts/3215842995295575''
+
== Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці ==
 +
:''Джерело: {{Cite web | url = https://www.facebook.com/vasilvas.nosivkasyut/posts/3215842995295575 | title = Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці| publisher = | author = [[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]] | date = 7 лютого 2022}}''
  
Організатор [[Носівська районна станція юних техніків]]
+
Спершу їх називали змаганнями на краще виготовлення та запуск повітряного «змія». Перші прихильники цього моделізму були зібрані на очний поєдинок новоствореною в Носівці СЮТ в 1974 році.
  
Проводилися щороку, починаючи з 1974 року. Останній фестиваль відбувся 1 липня 2018 року.
+
[[Файл:Борис Барановський із учнями, 1974.jpg]]
  
На початках це свято прихильників літаючих конструкцій називали змаганнями на краще виготовлення та запуск повітряного «змія».  
+
Збереглася тільки одна світлина з тої події – команда [[Червонопартизанська школа № 1|Червонопартизанської першої школи]] під керівництвом [[Барановський Борис Віталійович|Бориса Віталійовича Барановського]]. Його тодішні гуртківці [[Шерстюк Микола|Микола Шерстюк]], [[Карась Олександр Миколайович|Олександр Карась]] і [[Нирков Микола|Микола Нирков]] наразі вже «дядьки» пенсійного віку.  
  
Перші прихильники цього моделізму були зібрані на очний поєдинок новоствореною в Носівці СЮТ в 1974 році. Збереглася тільки одна світлина з тої події – команда Червонопартизанської першої школи під керівництвом Бориса Віталійовича Барановського. Його тодішні гуртківці Микола Шерстюк, Олександр Карась і Микола Нирков наразі вже «дядьки» пенсійного віку.  
+
Ці змагання юних конструкторів проводилися традиційно щороку 19 травня, на день піонерії, на березі Остра біля урочища «[[Круг]]» в Козарах. Бувало, що на них збиралися понад 20 команд! З 2014 року ці змагання переросли в фестивалі, які, з відомих причин, отримали назву «За мирне небо!» і стали проводитися на стадіоні [[ДЮСШ]].
  
Ці змагання юних конструкторів проводилися традиційно щороку 19 травня, на день піонерії, на березі Остра біля урочища «Круг» в Козарах. Бувало, що на них збиралися понад 20 команд! З 2014 року ці змагання переросли в фестивалі, які, з відомих причин, отримали назву «За мирне небо!» і стали проводитися на стадіоні ДЮСШ.
+
Часто до «змійовиків» приєднувалися юні авіамоделісти і тоді захід перетворювався на казкове свято всіх, хто закоханий в небо, кого переповнює бентега від спостерігання за літаючими в небі конструкціями. Суттєво сприяли цим видовищам представники авіамоделістів династії Ювенків: [[Ювенко Віктор Васильович|Віктор Васильович]], [[Ювенко Олександр Васильович|Олександр Васильович]], [[Ювенко Василь Вікторович|Василь]] і [[Ювенко Юрій Вікторович|Юрій]] Вікторовичі і [[Ювенко Роман Олександрович|Роман Олександрович]]. Підростала вже й [[Ювенко Каріна Василівна|Карина Ювенко]] – представниця третього покоління…
  
Часто до «змійовиків» приєднувалися юні авіамоделісти і тоді захід перетворювався на казкове свято всіх, хто закоханий в небо, кого переповнює бентега від спостерігання за літаючими в небі конструкціями. Суттєво сприяли цим видовищам представники авіамоделістів династії Ювенків: Віктор Васильович, Олександр Васильович, Василь і Юрій Вікторовичі і Роман Олександрович. Підростала вже й Карина Ювенко – представниця третього покоління…
+
Останній фестиваль відбувся [[1 липня]] [[2018]] року. Потім нам рекомендували цей багаторічний традиційний захід замінити виставками (фахівці ж бо прийшли і взялися реформувати). А потім СЮТ ліквідували і тепер навряд чи коли в майбутньому ці величні й видовищні фестивалі будуть відновленими.  
  
Останній фестиваль відбувся 1 липня 2018 року. Потім нам рекомендували цей багаторічний традиційний захід замінити виставками (фахівці ж бо прийшли і взялися реформувати). А потім  СЮТ ліквідували і тепер навряд чи коли в майбутньому ці величні й видовищні фестивалі будуть відновленими.  
+
Отже, світлина із згаданих на початку перших районних змагань і світлини із двох останніх фестивалів. А також інформації з відео про них за цими посиланнями:
 +
 
 +
* Фестиваль 2014 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/1_chervnja_den_zakhistu_ditej/2014-06-02-217
 +
* Фестиваль 2015 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/do_dnja_zakhistu_ditej/2015-06-03-253
 +
* Фестиваль 2016 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/za_mirne_nebo_2016/2016-06-02-292
 +
* Фестиваль 2017 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/den_zakhistu_ditej_nosivka_za_mirne_nebo/2017-06-03-318
 +
* Фестиваль 2018 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/festival_povitrjanikh_zmijiv_2018/2018-06-02-343
 +
 
 +
== 2014 рік ==
 +
«За мирне небо!» — фестиваль повітряних зміїв у Носівці, присвячений Дню захисту дітей. Проведений у Носівці на спорткомплексі [[ДЮСШ]] [[1 червня]] [[2014]]. Фестиваль організований [[Носівська СЮТ|Носівською СЮТ]].
  
Отже, світлина із згаданих на початку перших районних змагань і світлини із двох останніх фестивалів. А також інформації з відео про них за цими посиланнями:
+
:''Джерело: {{Cite web | url = https://nosivka-syut.at.ua/news/1_chervnja_den_zakhistu_ditej/2014-06-02-217 | title = Фестиваль «За мирне небо!» відбувся | publisher = Носівська станція юних техніків | author = [[Кияниця Василь Васильович|Василь Кияниця]] | date = 2 червня 2014 | access-date = | language = }}''
 +
 
 +
<youtube>9gbp95yDYEg</youtube>
 +
 
 +
Найкращий привід познайомитися зі світом рукотворних шугаючих у небі конструкцій – це відвідати фестиваль повітряних зміїв, де тісно переплетені майстерність і дитинство, політ і мрія, реальність і фантазія… Ні крихти не пошкодували носівчани і учасники дійства, які прибули сьогодні до міського стадіону на фестиваль повітряних зміїв, що був організований Носівською СЮТ і відбувся під гаслом «За мирне небо!».
 +
 
 +
І хоч зранку над Носівкою нависали важкі хмари і були побоювання, що можливий дощ завадить святу – навіть довелось домовлятися з нашими колегами з районної ДЮСШ, про оренду приміщень на всяк випадок – все відбулось чудово!  На загальну радість погода не підвела. Нормальна температура і спокійний вітерець – саме те, що було найбільш потрібним для трьох десятків юних конструкторів літальних апаратів.
  
Фестиваль 2014 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/1_chervnja_den_zakhistu_ditej/2014-06-02-217
+
А вони практично всі  виявилися літаючими, що приємно ускладнило роботу журі. Можливо би якомусь журі і дійсно було складно, проте не нашим колишнім СЮТівцям майстрам спорту з авіамоделізму [[Ювенко Віктор Васильович|Віктору Васильовичу Ювенку]] і [[Ігнатенко Михайло Григорович|Михайлу Григоровичу Ігнатенку]], які чудово справилися з обов'язками суддів і через півтори години польотів юних конструкторів мали всі необхідні результати.
  
Фестиваль 2015 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/do_dnja_zakhistu_ditej/2015-06-03-253
+
Отже, у найчисельнішому класі плоских повітряних зміїв переміг Юрій Ломашевський, учень сьомого класу Носівського НВК №3, який після нагородження зізнався, що майже три тижні тренувався поряд зі своєю школою і вся школа «боліла» за нього. Коробчасті змії були більш важкими – довго не вистачало сили вітру. Коли ж потрібний вітер з'явився і змії стартували – переможець став очевидним: Євген Волощук, восьмикласник з Лихачева!
  
Фестиваль 2016 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/za_mirne_nebo_2016/2016-06-02-292
+
В експериментальних моделях – сенсація: Перемогла другокласниця Софійка Бондарчук. І відразу свою перемогу присвятила своєму таткові [[Бондарчук Євген Григорович|Євгену Григоровичу Бондарчуку]], директорові Носівської ЗОШ №2.
  
Фестиваль 2017 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/den_zakhistu_ditej_nosivka_za_mirne_nebo/2017-06-03-318
+
Найсильнішою командою стала команда міської ЗОШ №2. Друге місце було за двома колективами: НВК №3 і Лихачівська ЗОШ. Третє – за школярами з Рівчак-Степанівки. Дипломами і призами нагороджені всі, хто зайняли призові місця у своїх підгрупах. Були й спеціальні призи від Михайла Григоровича Ігнатенка.
  
Фестиваль 2018 року - https://nosivka-syut.at.ua/news/festival_povitrjanikh_zmijiv_2018/2018-06-02-343
+
Організований і проведений нами захід сподобався усім його учасникам. Тож прийняли одностайне рішення – фестиваль повітряних зміїв зробити щорічним. Побажання прийнято. До зустрічі наступного року. Сподіваємося, що гасло фестивалю на той час стане іншим.
  
Ілюстрації і відео: https://www.facebook.com/vasilvas.nosivkasyut/posts/3215842995295575
+
[[Категорія:Фестивалі]]
 +
[[Категорія:Станція юних техніків]]

Поточна версія на 18:37, 17 лютого 2022

Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці — проводилися щороку з 1974 по 2018, спочатку як районні змагання на краще виготовлення та запуск повітряного «змія». Організатор фестивалів — Носівська районна станція юних техніків.

Фестивалі повітряних «зміїв» в Носівці[ред. | ред. код]

Джерело: Василь КияницяФестивалі повітряних «зміїв» в Носівці, 7 лютого 2022

Спершу їх називали змаганнями на краще виготовлення та запуск повітряного «змія». Перші прихильники цього моделізму були зібрані на очний поєдинок новоствореною в Носівці СЮТ в 1974 році.

Борис Барановський із учнями, 1974.jpg

Збереглася тільки одна світлина з тої події – команда Червонопартизанської першої школи під керівництвом Бориса Віталійовича Барановського. Його тодішні гуртківці Микола Шерстюк, Олександр Карась і Микола Нирков наразі вже «дядьки» пенсійного віку.

Ці змагання юних конструкторів проводилися традиційно щороку 19 травня, на день піонерії, на березі Остра біля урочища «Круг» в Козарах. Бувало, що на них збиралися понад 20 команд! З 2014 року ці змагання переросли в фестивалі, які, з відомих причин, отримали назву «За мирне небо!» і стали проводитися на стадіоні ДЮСШ.

Часто до «змійовиків» приєднувалися юні авіамоделісти і тоді захід перетворювався на казкове свято всіх, хто закоханий в небо, кого переповнює бентега від спостерігання за літаючими в небі конструкціями. Суттєво сприяли цим видовищам представники авіамоделістів династії Ювенків: Віктор Васильович, Олександр Васильович, Василь і Юрій Вікторовичі і Роман Олександрович. Підростала вже й Карина Ювенко – представниця третього покоління…

Останній фестиваль відбувся 1 липня 2018 року. Потім нам рекомендували цей багаторічний традиційний захід замінити виставками (фахівці ж бо прийшли і взялися реформувати). А потім СЮТ ліквідували і тепер навряд чи коли в майбутньому ці величні й видовищні фестивалі будуть відновленими.

Отже, світлина із згаданих на початку перших районних змагань і світлини із двох останніх фестивалів. А також інформації з відео про них за цими посиланнями:

2014 рік[ред. | ред. код]

«За мирне небо!» — фестиваль повітряних зміїв у Носівці, присвячений Дню захисту дітей. Проведений у Носівці на спорткомплексі ДЮСШ 1 червня 2014. Фестиваль організований Носівською СЮТ.

Джерело: Василь КияницяФестиваль «За мирне небо!» відбувся, Носівська станція юних техніків, 2 червня 2014

Найкращий привід познайомитися зі світом рукотворних шугаючих у небі конструкцій – це відвідати фестиваль повітряних зміїв, де тісно переплетені майстерність і дитинство, політ і мрія, реальність і фантазія… Ні крихти не пошкодували носівчани і учасники дійства, які прибули сьогодні до міського стадіону на фестиваль повітряних зміїв, що був організований Носівською СЮТ і відбувся під гаслом «За мирне небо!».

І хоч зранку над Носівкою нависали важкі хмари і були побоювання, що можливий дощ завадить святу – навіть довелось домовлятися з нашими колегами з районної ДЮСШ, про оренду приміщень на всяк випадок – все відбулось чудово! На загальну радість погода не підвела. Нормальна температура і спокійний вітерець – саме те, що було найбільш потрібним для трьох десятків юних конструкторів літальних апаратів.

А вони практично всі виявилися літаючими, що приємно ускладнило роботу журі. Можливо би якомусь журі і дійсно було складно, проте не нашим колишнім СЮТівцям майстрам спорту з авіамоделізму Віктору Васильовичу Ювенку і Михайлу Григоровичу Ігнатенку, які чудово справилися з обов'язками суддів і через півтори години польотів юних конструкторів мали всі необхідні результати.

Отже, у найчисельнішому класі плоских повітряних зміїв переміг Юрій Ломашевський, учень сьомого класу Носівського НВК №3, який після нагородження зізнався, що майже три тижні тренувався поряд зі своєю школою і вся школа «боліла» за нього. Коробчасті змії були більш важкими – довго не вистачало сили вітру. Коли ж потрібний вітер з'явився і змії стартували – переможець став очевидним: Євген Волощук, восьмикласник з Лихачева!

В експериментальних моделях – сенсація: Перемогла другокласниця Софійка Бондарчук. І відразу свою перемогу присвятила своєму таткові Євгену Григоровичу Бондарчуку, директорові Носівської ЗОШ №2.

Найсильнішою командою стала команда міської ЗОШ №2. Друге місце було за двома колективами: НВК №3 і Лихачівська ЗОШ. Третє – за школярами з Рівчак-Степанівки. Дипломами і призами нагороджені всі, хто зайняли призові місця у своїх підгрупах. Були й спеціальні призи від Михайла Григоровича Ігнатенка.

Організований і проведений нами захід сподобався усім його учасникам. Тож прийняли одностайне рішення – фестиваль повітряних зміїв зробити щорічним. Побажання прийнято. До зустрічі наступного року. Сподіваємося, що гасло фестивалю на той час стане іншим.