Труш Любов Миколаївна

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Любов Труш

Любов Миколаївна Труш (народилася 18 листопада 1937 року у Носівці) — вчителька, відмінник народної освіти.

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1954 році закінчила Носівську середню школу № 1. Працювала в районній бібліотеці для дорослих.

У 1959 році закінчила Ніжинське культпросвітнє училище, отримала спеціальність бібліотекаря. Була направлена на роботу в село Хотинівка Носівського району, завідувала сільською бібліотекою.

З 1961 по 1963 рік працювала секретарем у Носівській середній школі № 1, а потім вчителем початкових класів.

У 1966 році закінчила філологічний факультет Ніжинського педагогічного інституту ім. М. Гоголя, отримала спеціальність вчителя української мови та літератури.

З 1971 року і до виходу на пенсію у 1993 році — працювала вчителем української мови та літератури цієї ж школи.

Родина[ред. | ред. код]

Чоловік — Труш Михайло Гаврилович (1935—1993), правоохоронець.

Син — Труш Станіслав Михайлович (нар. 1967).

Донька — Наказна Ірина Михайлівна.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Відмінник народної освіти.

Достойний і цікавий життєвий шлях[ред. | ред. код]

Джерело: Нарис доньки, 18 листопада 2022

У нашої дорогої мами, Любові Миколаївни - ЮВІЛЕЙ!

85 років насиченого, барвистого, не легкого, але достойного й цікавого життєвого шляху!

У 4 своїх рочки вона залишилася сиротою. Виховували Любу бабуся Єлизавета та рідна тітонька Уляна. Повоєнні голодні роки, велика скрута, тяжка праця для виживання. Бабуся навчила збирати гриби та лісові ягоди. Власна городина рятувала від голоду. «Я їла цибулинки, як яблучка…» - згадувала мама своє дитинство.

Коли Любі було років 11, бабусю паралізувало, і вона довгих 13 років була повністю прикута до ліжка. Тітоньці Уляні довелося доглядати тяжку хвору матір, працювати за трудодні у колгоспі, поратися по господарству і на городі. Але вона зі всіх сил підтримувала племінницю, дбала про її освіту.

Після закінчення середньої школи Люба вступила до Ніжинського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників (нині Ніжинський коледж культури і мистецтв) на спеціальність «бібліотечна справа», після закінчення якого була направлена завідувачкою сільської бібліотеки у Хотинівці.

Але Любу не покидала давня мрія стати вчителькою, і вона здобуває вищу освіту у Ніжинському державному педагогічному інституті імені М.В. Гоголя (нині Ніжинський державний університет) на філологічному факультеті.

Вчителювала у Носівській середній школі № 1, яку й сама закінчила, майже три десятки років до виходу на пенсію. Викладала наймилозвучнішу і найріднішу українську мову та літературу, плекала її всією душею. Була дуже сумлінною, відповідальною, працьовитою, старанною і відданою своїм учням.

Одружившись з палко коханим нею красенем Михайлом, якого зустріла у селі, де працювала у бібліотеці, мамуся народила двох діток – доньку та синочка. А тепер має трьох внучат та п’ятьох правнуків, яких безмежно любить, леліє та підтримує.

Наша дорога мамуся Любочка – чуйна, великодушна, безкорислива, доброзичлива, милосердна, гостинна, щира та турботлива. Про її делікатність, тактовність та феноменальну скромність родина складає легенди…

Мрійлива, лірична, романтична і чуттєва натура допомагає мамі творити поезію, описувати життя в глибинних сенсах радості буття. Йшла по життю з любов’ю до пісень, читання книг. Має хист до бездоганно красивої каліграфії. Проявляла неабияку творчість в організації дозвілля родини, друзів, створюючи фантастичні й незвичайні сценарії свят, які дивували нас захоплюючими сюжетами і несподіваними пригодами. Ми пишаємось великим серцем нашої мами, яке випромінює світлу і чисту любов до рідних, друзів, близьких. До природи, всього живого, рідної землі, України.

Сердечно вітаємо нашу маму, бабусю і прабабусю Любочку з ЮВІЛЕЄМ! Нехай кожен твій день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями! Гарного настрою, натхнення, наснаги, оптимізму і миру! Нехай збуваються бажання! Нехай кожен твій день буде значущим, яскравим й щасливим! У рідному домі хай панує затишок і злагода, у душі – спокій і благодать! Здоров’я тобі міцного і рекордів довголіття!

Рясних Божих благословінь!