Пероганич Юрій Йосипович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Версія від 11:25, 17 березня 2024, створена Perohanych (обговорення | внесок) (→‎Стосунок до Носівщини)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Юрій Пероганич, 2018

Юрій Йосипович Пероганич (народився 11 липня 1961 на Львівщині) — громадський діяч, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України. Створив і розвиває «Енциклопедію Носівщини».

Контакти[ред. | ред. код]

З усіх питань «Енциклопедії Носівщини» без вагань звертайтеся:

Стосунок до Носівщини[ред. | ред. код]

Мати — Пероганич Галина Олександрівна, дівоче прізвище Прищепа, народилася 1937 року в Лісних Хуторах, закінчила 10 класів Ліснохутірської школи (нині Носівська гімназія № 3) і після закінчення Майнівського зооветеринарного технікуму (Бобровицький район) була направлена на Львівщину де вийшла заміж.

В 1975 родина переїхала в село Козари, в 1975/1976 навчався там у восьмому класі, батьки Пероганич Йосип Юрійович (1937—2022) і Пероганич Галина Олександрівна (нар. 1937) вчителювали в місцевій школі.

В 1977 сім'я переїхала в Носівку. Батьки спочатку працювали на заводі «Побідит», потім у школі № 3.

В 2014-2016 очолював Носівське відділення Чернігівського земляцтва в Києві.

Живе і працює в Києві. Батько похований в Лісних Хуторах. В Носівці живе мати-пенсіонерка, а також сестра Руденко Наталія Йосипівна, вчителька початкових класів Носівської школи № 3.

Більше див. тут і тут.

Пероганич Юрій Йосипович[ред. | ред. код]

Юрій Пероганич, 2010
Довідка у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Пероганич Юрій Йосипович, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій в Україні та на громадських засадах директор українського відділення Фонду Вікімедія народився в с. Сможе Сколівського р-ну на Львівщині 11.07.1961 року в сім'ї сільських вчителів. Після закінчення школи продовжив навчання в Київському технікумі залізничного транспорту за спеціальністю „Програмування для швидкодіючих математичних машин”. Закінчив Київський інститут народного господарства та Інститут Міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Магістр міжнародного права. Магістерська робота "Міжнародні організації в галузі залізничного транспорту і правове регулювання міжнародних залізничних перевезень", 1997-2000 рр.

Працював в Асоціації підприємств інформаційних технологій України, генеральним директором, з 07.2007 р. У Міністерстві транспорту та зв'язку України, Державному департаменті з питань зв'язку та інформатизації, Управлінні інформатизації, начальником відділу інфраструктури інформатизації, 10.2005-11.2006. У Міністерстві транспорту та зв'язку України – директором Департаменту зовнішньоекономічних зв'язків, 11.2003-09.2005.

У Виконавчій адміністрації Асоціації міжнародних експедиторів України – помічником президента з питань міжнародних зв'язків, 08.2001-11.2003.

В апараті Верховної Ради України, головним консультантом Комітету з питань будівництва, транспорту і зв’язку, 04.-10.2000 р.

В Державній адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниця), заступником начальника управління зовнішніх зв'язків - начальником відділу, 1993-2000 рр. В Обчислювальному центрі залізниці, на інженерних посадах, пов'язаних з програмуванням, 1979-1991 рр.

Пероганич Ю.Й. є автором однієї та співавтором чотирьох книг, автором 10 наукових і практичних статей з питань міжнародних залізничних та морських перевезень, міжнародних транспортних організацій, права залізничних перевезень, спрощення перетину кордонів поїздами, електронної комерції на транспорті.

Брав участь в делегаціях України на всесвітньому Форумі з питань управління Інтернетом, на засіданні Комітету внутрішнього транспорту Європейської економічної комісії ООН, на двосторонніх переговорах з підготовки проектів угод в області транспорту.

Визнаний Людиною року - 2008 серед громадських діячів в українській галузі інформаційно-комунікаційних технологій

За активну діяльність у складі Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України і значний внесок в поліпшення бізнес-середовища для ІТ-компаній нагороджений цінним подарунком Голови Верховної Ради України.

Член Міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства при Кабінеті Міністрів України (з 01.2009), член президії Ради національних асоціацій товаровиробників при Кабінеті Міністрів України (з 02.2007), член президії Громадської ради при Державній митній службі України (з 03.2007), член Громадської ради при Державному комітеті інформатизації України (з 09.2008), Член Громадської ради при Державному комітеті України з питань технічного регулювання та споживчої політики (з 05.2007), член Громадської колегії Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України - з (05.2007), керівник Робочої групи з ІТ-бізнесу в країнах СНД при Комісії з інформатизації Регіональної співдружності в області зв'язку - з 04.2007.

Думки[ред. | ред. код]

Ми, українці, себе недооцінюємо, недоповажаємо, від того багато наших проблем. Витрачаю купу часу на Енциклопедію Носівщини, для того, щоб люди побачили, що вони "не серед поля народилися", що поруч жили й живуть люди, які до чогось прагнули, лишили слід в історії. Що кожен теж може цього досягнути. В нас має з'явитися гідність, гонор. Без цього державу нам не збудувати.

Посилання[ред. | ред. код]