Редагування Носівський будинок культури

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:Носівський міський будинок культури.jpg|міні|Носівський міський будинок культури]]
 
[[Файл:Носівський міський будинок культури.jpg|міні|Носівський міський будинок культури]]
  
'''Носівський міський будинок культури Носівської міської ради''' ''(Носівський МБК)'' — розташований в м. Носівка по [[Вулиця Центральна (Носівка)|вулиці Центральній]], 8
+
'''Носівський міський будинок культури''' ''(Носівський МБК)'' — розташований в м. Носівка по [[Вулиця Центральна (Носівка)|вулиці Центральній]], 8
  
 
== Історія ==
 
== Історія ==
Рядок 10: Рядок 10:
 
Теперішній директор – [[Ворошилов Вячеслав Миколайович]].  
 
Теперішній директор – [[Ворошилов Вячеслав Миколайович]].  
  
[[21 жовтня]] [[2012]] року відбулося урочисте відкриття, на той час, районного будинку культури після реконструкції. На відкритті були присутні почесні гості: голова обласної  державної адміністрації В. М. Хоменко, народний депутат України І. І. Куровський, голова Носівської райдержадміністрації [[Красносільський Анатолій Григорович|А. Г. Красносільський]], голова районної ради М. В .Васюк, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації С. І. Мойсієнко.
+
[[21 жовтня]] [[2012]] року відбулося урочисте відкриття, на той час, районного будинку культури після реконструкції. На відкритті були присутні почесні гості: голова обласної  державної адміністрації В. М. Хоменко, народний депутат України І. І. Куровський, голова Носівської райдержадміністрації А. Г .Красносільський, голова районної ради М. В .Васюк, начальник головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації С. І. Мойсієнко.
  
 
Керівники-метри, які працювали в будинку культури:
 
Керівники-метри, які працювали в будинку культури:
 
* [[Антонович Людмила Іванівна]]
 
* [[Антонович Людмила Іванівна]]
 
* [[Кирилюк Валерій Михайлович]]
 
* [[Кирилюк Валерій Михайлович]]
* [[Костюк Микола Васильович]]
+
* [[Костюк Микола Василійович]]
 
* [[Куклюк Віктор Олександрович]] (1948—2020)
 
* [[Куклюк Віктор Олександрович]] (1948—2020)
 
* [[Куклюк Тамара Стефанівна]]
 
* [[Куклюк Тамара Стефанівна]]
* [[Подольський Юрій Іванович]] (?—2017)
+
* [[Подольский Юрій Іванович]]
 
* [[Проніна Тетяна Миколаївна]]
 
* [[Проніна Тетяна Миколаївна]]
 
* [[Сеник Світлана Олександрівна]]
 
* [[Сеник Світлана Олександрівна]]
 
* [[Синиця Ольга Миколаївна]]
 
* [[Синиця Ольга Миколаївна]]
 
З [[22 липня]] 2021 у будинку культури працює [[Центр вакцинації в Носівці|Центр вакцинації проти COVID-19]].
 
  
 
== Творчі колективи ==
 
== Творчі колективи ==
Рядок 31: Рядок 29:
  
 
=== Ансамбль пісні «Полісяни» ===
 
=== Ансамбль пісні «Полісяни» ===
:''Детальніше [[Ансамбль пісні «Полісяни»]]''
+
В унісон б’ються серця учасників [[Ансамбль пісні «Полісяни»|ансамблю пісні «Полісяни»]], закоханих в українську пісню. Творча праця для них – це життєва потреба, ансамбль в цілому - це своєрідне сузір’я енергії й таланту, це однодумці, які доповнюють один одного.
 +
 
 +
Ансамбль розпочав свою творчу діяльність у листопаді 1992 року. Ініціатором його створення став палкий пропагандист пісенної творчості - [[Микола Карабець]]. Очолив колектив кваліфікований фахівець, майстер своєї справи - [[Микола Костюк]].
 +
 
 +
В репертуарі ансамблю багато пісень  місцевих композиторів: Миколи Костюка, [[Іван Козаченко|Івана Козаченка]], [[Юрій Подольський|Юрія Подольського]], а також композиторів Чернігівщини: Миколи Збарацького, Петра Зуба, Анатолія Сухоноса, Анатолія Пашкевича.
 +
 
 +
Станом на травень 2019 колектив нараховує 9 учасників, переважна більшість яких має відповідну музичну освіту. 1993 року ансамблю було присвоєно почесне звання «народний аматорський».
 +
 
 +
З 2019 року керівником колективу  є випускник Ніжинського коледжу культури та мистецтв ім. М.Заньковецької [[Віталій Харченко]], художній керівник Носівського міського будинку культури.
  
 
=== Ансамбль танцю «Носівчанка» ===
 
=== Ансамбль танцю «Носівчанка» ===
Рядок 46: Рядок 52:
  
 
=== Оркестр духових інструментів ===
 
=== Оркестр духових інструментів ===
 +
[[Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури]] (керівник - [[Віталій Ємець]]) був створений у 2004 році. Це творчий колектив, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. За високу виконавську майстерність та художній рівень у 2014 р. духовому оркестру присвоєно почесне звання «народний аматорський».
  
[[Файл:Носівський духовий оркестр, 2019.jpg|міні|Носівський духовий оркестр, 2019]]
+
Станом на травень 2019 колектив об'єднує 22 духовно близькі людини, музикантів, для яких участь в оркестрі є проявом їхнього таланту і творчих потреб.
 
 
:''Детальніше: [[Народний аматорський оркестр духових інструментів Носівського міського будинку культури]]''
 
 
 
Оркестр був створений у 2004 році. Керівник — [[Іщук Яна|Яна Іщук]]. У 2014 оркестру надане почесне звання «народний аматорський».
 
 
 
Станом на травень 2019 колектив об'єднував 22 музикантів.
 
  
 
=== Кіностудія «Колос» ===
 
=== Кіностудія «Колос» ===
Рядок 65: Рядок 66:
 
Також при будинку культури працюють (станом на червень 2019):  
 
Також при будинку культури працюють (станом на червень 2019):  
 
* [[ансамбль української пісні «Горлиця»]] (керівник – [[Баклан Лариса Степанівна|Лариса Баклан]]),  
 
* [[ансамбль української пісні «Горлиця»]] (керівник – [[Баклан Лариса Степанівна|Лариса Баклан]]),  
* [[Хор ветеранів при Носівському міському будинку культури|хор ветеранів]] (керівник – [[Анатолій Поташов]]),
+
* [[Хор ветеранів праці при Носівському міському будинку культури|хор ветеранів праці]] (керівник – [[Анатолій Поташов]]),
* жіноче вокальне тріо «[[Надія]]» (керівник – [[Костюк Микола Васильович|Микола Костюк]]),
+
* жіноче вокальне [[тріо «Надія»]] (керівник – [[Костюк Микола Васильович|Микола Костюк]]),
 
* інструментальний колектив «[[Носівський брас]]» (керівник – [[Віталій Ємець]]).
 
* інструментальний колектив «[[Носівський брас]]» (керівник – [[Віталій Ємець]]).
 
== Галерея відео ==
 
<youtube>dQzaZ4cAb7M</youtube>
 
 
Вітання Носівського міського будинку культури з Різдвом Христовим, січень 2021.
 
 
Колядки виконують (зліва-направо): [[Лазаренко Микола Вікторович|Микола Лазаренко]], [[Чухліб Ярина Олексіївна|Ярина Чухліб]], [[Приходько Надія|Надія Приходько]], [[Боженко Алла|Алла Боженко]], [[Ворошилов В'ячеслав Миколайович|В'ячеслав Ворошилов]].
 
 
== Архітектурна перлина Носівки ==
 
:''Матеріал надав [[Ворошилов Вячеслав Миколайович|Вячеслав Ворошилов]], травень 2023''
 
Носівський Будинок Культури — це одна із перлин архітектури нашого міста. Був побудований у 1960 роках минулого століття у стилі Ампір.
 
 
Стиль ампір є завершальним етапом класицизму, що виник у першій третині XIX століття. У Франції епохи Наполеона Бонапарта відбулося переродження класицизму в насаджений зверху, офіційний імперський стиль, сутність якого знайшла свій відбиток у його назві (від фр. empire — «імперія»).
 
 
Відродження ампіру в перероджених формах відбулося за радянських часів, у період від середини 1930-х до середини 1950-х років.
 
 
[[Файл:Чаша в стилі ампір.jpg|міні|Чаша в стилі ампір]]
 
 
Ампір відноситься до так званих «королівських стилів», які можна характеризувати театральністю в оформленні архітектурних будівель та інтер'єрів. Особливість архітектурного ампіру полягає в обов'язковому наявності колон, пілястрів, ліпних карнизів та інших класичних елементів, а також мотивів, що репродукують практично без змін античні зразки скульптури, подібні до грифонів, сфінксів, левових лап, великих чаш і тому подібних скульптурних конструкцій.
 
 
Цікаво те, що Носівський Будинок культури — єдина споруда в області, де був майже цілком збережений архітектурний парадний ансамбль із великих чаш на постаментах з фальш колонами, які віншують вхід до алеї, що веде до фасаду будівлі. {{Clear}}
 
 
[[Файл:Пам'ятна дошка «Алея миру і єднання».jpg|міні|Пам'ятна дошка «Алея миру і єднання»]]
 
 
Алея проходить через дендрологічні насадження з лип, кінського каштана, грабів, берез та дубів. Раніше вздовж алеї була висаджена горобина, яка згодом дуже розрослася і дерева були викорчувані.
 
 
З 2015 по 2019 рік Носівський Районний, а далі Міський будинок культури посів провідне місце серед будинків культури області, саме тому до Носівського МБК у 2019 році приїздила делегація директорів Центрів народної творчості з усієї України для перейняття досвіду. І тоді була заснована перша в Україні «Алея миру та єднання», яку висадили очільники культурних центрів всіх областей України.{{Clear}}
 
 
[[Файл:Батьки ГО «Сила матері» з дітьми.jpg|міні|Батьки ГО «Сила матері» з дітьми]]
 
 
І в той саме рік, долучившись до спільної творчої діяльності, батьки ГО «[[Сила матері]]» виявили бажання доповнити «Алею єднання та миру» та висадили 30 кущів троянд.
 
 
Таким чином, Носівський будинок культури впровадив одне із завдань культури: збереження архітектурного надбання та поширення культурної спадщини.
 
 
Архітектурний ансамбль із чашами Носівського МБК — це невіддільна перлина архітектури нашого міста, і дякуємо всім, хто допоміг зберегти цю візитівку нашого міста до сьогоднішнього дня та для майбутніх поколінь. 
 
 
Схожими архітектурними ансамблями є Воронцовський палац у Криму, палаци у Качанівці і Сокиринцях Чернігівської області.
 
  
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблон, використаний на цій сторінці: