Редагування Воскресенська церква

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 1: Рядок 1:
'''Воскресенська церква в Носівці''' — колишній мурований православний храм у [[Носівка|Носівці]], збудована [[1891]] року, закрита більшовиками в 1931 році.  
+
'''Воскресенська церква в Носівці''' — колишня церква в [[Носівка|Носівці]], закрита більшовиками в 1930 році.  
  
В 1891 році в центрі міста була збудована невелика ошатна цегляна Воскресенська церква, навколо неї був посаджений сад, знаходився цвинтар. Будівля з червоної цегли була охайно побілена. Служби в церкві відправлялися українською мовою.
+
Священником церкви, який служив до її закриття був ієрей [[Сахаров Володимир Володимирович]], який також займався етнографічними дослідженнями побуту селян на Волині.
  
При церкві знаходилася церковно-приходська школа. Спочатку тут було всього два вчителя, на кожного з яких припадало по два десятки учнів. Існувала школа за рахунок парафії.
+
[[Категорія:Колишні церкви]]
 
+
[[Категорія:Носівка]]
Навчали дітей дяки та священики. Викладання навчальних дисциплін велося церковнослов'янською та російською мовами. Тут вивчали Закон Божий, Старий і Новий Заповіти, Євангеліє, Псалтир, різні молитви, тропарі, церковний спів, а також чотири дії арифметики та чистописання. Школярі з першого року навчання залучалися до співів у церковному хорі.
 
 
 
Після жовтневого перевороту церкву відділили від держави, у дворі Воскресенської церкви побудували велике приміщення, відкрили центральну семирічну школу (Носівську № 1).
 
 
 
Священником церкви, який служив у ній до її закриття був ієрей [[Сахаров Володимир Володимирович]] (1886—1937), який також займався етнографічними дослідженнями побуту селян на Волині.<ref>{{Cite web | url = https://localhistory.org.ua/rubrics/strii/sela-volini-ta-yikhni-meshkantsi-u-1910-kh-na-svitlinakh-volodimira-sakharova | title = Села Волині та їхні мешканці у 1910-х на світлинах Володимира Сахарова | publisher = Локальна історія | author = Оксана Косміна | date = 22 вересня 2022}}</ref>
 
 
 
В [[1931]] році церкву закрили, з дзвіниці поскидали дзвони, а будівлю почали використовувати за іншим призначенням. В лівій частині відкрили кінотеатр, а в правій – бібліотеку. Вхід до кінотеатру знаходився зі сторони пожежної частини, а вихід з нього був на центральну дорогу. В [[1938]] році пожежа знищила кінотеатр, а в роки Великої Вітчизняної війни носівчани розібрали церкву на будматеріали. Потім там відбудували клуб, але в [[1947]] році він також згорів.
 
 
 
На тому місці знаходяться приміщення [[Носівська початкова школа|Носівської початкової школи]] та [[Носівський ліцей № 1|Носівського ліцею № 1]].
 
 
 
== Примітки ==
 
{{Примітки}}
 
 
 
[[Категорія:Колишні храми в Носівці]]
 

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблони, використані на цій сторінці: