Броварець Володимир Сергійович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Володимир Броварець

Володимир Сергійович Броварець (народився 4 січня 1956 в с. Мрин) — науковець, доктор хімічних наук (1999), професор, заступник директора Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В. П. Кухаря.

Життєпис[ред. | ред. код]

Закінчив десятирічку в Мрині (з золотрою медаллю), потім Чернівецький університет (1978).

В 1978-1980 працював у Шосткинському училищі викладачем хімії.

В 1980 став аспірантом інституту органічної хімії Академії Наук України.

З 1983 року працює в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАНУ (м. Київ). Завідувач наукового відділу.

У 1986 захистив кандидатську дисертацію, в 1999 – докторську.

Броварець Володимир Сергійович[ред. | ред. код]

Нарис у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

Броварець Володимир Сергійович народився 4 січня 1956 року в Мрині, в сім’ї колгоспників Марії Григорівни та Сергія Гнатовича і був третьою дитиною, після братів Олександра та Миколи.

Володя зростав працьовитим хлопцем. Він допомагав батькам вести домашнє господарство, доглядав за молодшою сестричкою Людмилою, любив саджати і вирощувати квіти.

У рідній Мринській школі він навчався на відмінно з першого і до випускного класу, відзначаючись старанністю і наполегливістю, брав участь у різноманітних олімпіадах: шкільних, районних, обласних, і тому закінчив десятирічку із золотою медаллю. Багато читав книг в бібліотеці, брав активну участь у всіх шкільних заходах.

Ще в старших класах йому дуже подобалася хімія, яку викладала вчителька Слива Ніна Дмитрівна. Тому, після закінчення школи у 1973 р., Володимир став студентом хімічного факультету Чернівецького університету. Після успішного завершення навчання у 1978 році, Володимир Сергійович два роки працював у Шосткинському училищі викладачем хімії, а в 1980 році став аспірантом інституту органічної хімії Академії Наук України.

У 1986 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1999 році – докторську.

Сьогодні Володимир Сергійович має звання професора, працює в інституті біоорганічної та нафтохімії Національної Академії наук України, очолює науковий відділ. Він також являється членом вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій в інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, а також в Національному університеті імені Т.Г. Шевченка.

Його науковий доробок становить понад 300 наукових праць, надрукованих не лише в Україні, а й за кордоном: в США, Великій Британії, Росії, тощо.

В.С. Броварець входить до складу редколегій журналів: «Журнал органічної та фармацевтичної хімії»; «Вісник Чернівецького університету»; «Вісник Тернопільського університету»; «Ukrainica bioorganica Acta».

І через багато років після закінчення школи Володимир Сергійович залишився таким же щирим, товариським і простим у спілкуванні. Він дуже любить свою малу батьківщину і коли приїздить до рідних у село то неодмінно відвідує свою вчительку хімії Ніну Дмитрівну.