Звіт міського голови Носівки за 2020
Звіт міського голови Носівки Володимира Ігнатченка за 2020 рік
Підтримка закладів охорони здоров'я – вимога часу[ред. | ред. код]
Найбільшим досягненням нашої команди у розвитку медицини вважаю будівництво, оснащення та відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Володькова Дівиця. З жовтня 2020 року цей сучасний новий заклад надає якісні послуги жителям найбільшого старостату нашої громади. Вартість цього проекту складає понад 8,5 млн., в тому числі 1,9 млн.- з місцевого бюджету.
До реформи адміністративно-територіального поділу мережа закладів охорони здоров'я була у підпорядкуванні Носівської районної ради. Після її реорганізації депутати міської ради у грудні 2020 ухвалили рішення на сесії про прийняття в комунальну власність первинної ланки.
Усвідомлюючи важливість повноцінного функціонування закладів охорони здоров'я для жителів громади, а також прийняли рішення та порушили клопотання перед Ніжинською районною радою щодо передачі і вторинної ланки.
На галузь з охорони здоров'я в 2020 році використано 9,4 млн..грн. З них:
- на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет спрямовано 1,4 млн.грн.;
- на поточні видатки комунальних некомерційних підприємств Носівська ЦРЛ ім.Ф.Я.Примака та Носівськийцентр первинної медико-санітарної допомоги виділено 4,2 млн.грн.;
- на виконання протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID -19 виділено 565 тис.грн. (придбання засобів індивідуального захисту для медичного персоналу, дезінфекції, медичних приладів, медичних товарів, екстрес-тестів);
- для забезпечення оснащення амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с.Володькова Дівиця використано 583,9 тис.грн.;
- на капітальні видатки спрямовано 752 тис. грн. на придбання медичного обладнання, аналізатора крові (ІФА), підйомника для осіб з інвалідністю та на капітальний ремонт приміщень КНП «Носівська ЦРЛ ім. Ф. Я. Примака.
Бюджет громади: надходження зменшилися, витрати зросли[ред. | ред. код]
Загалом, говорячи про рік, що минув, нам вдалося немало у кожній галузі господарювання, що забезпечують життєдіяльність громади. Незважаючи на те, що бюджет суттєво недоотримав надходжень, за звітний період до загального та спеціального фондів міського бюджету надійшло 169,4 млн. грн., з них отримано дотацій та субвенцій в загальній сумі 81,361 млн. грн..
До загального фонду власних і закріплених доходів за 2020 рік надійшло у загальній сумі 85, 4 млн. грн.
За результатами аналізу, втрати міського бюджету від «податкових канікул» по податку на доходи фізичних осіб, платі за землю і податку на нерухомість, єдиному податку в цілому склали 3,8 млн. гривень, або на рівні 4 % доходів загального фонду.
Основним джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який становить 49,4% всіх доходів. Всього до бюджету міської ради за звітний період надійшло 42,8 млн. грн.
Видатки загального фонду бюджету громади за 2020 рік склали 143,434 млн.грн. та спеціального фонду 29,365 млн.грн., в тому числі за рахунок переданих коштів загального фонду до спеціального ( бюджету розвитку ) 20,4 млн. грн.
В структурі видатків загального фонду, асигнування на
- освіту склали 62%,
- охорону здоров'я – 1,5%.,
- на культуру – 4,2 %,
- фізичну культуру та спорт – 2,0%,
- на житлово-комунальне господарство – 5,1%,
- на соціальний захист – 5,3 % та
- близько 5,7 % - передача коштів до інших бюджетів на утримання закладів бюджетної сфери на умовах співфінансування, на заходи у сфері соціального захисту, охорони здоров'я відповідно до потреби жителів громади, на співфінансування інвестиційних програм та проектів.
Розвиток освіти – інвестиція в майбутнє[ред. | ред. код]
Асигнування на розвиток освітньої галузі склали 62 %. І це найбільша стаття видатків. Адже освіта – це майбутнє наших дітей. В 2020 році на заклади освіти використано бюджетних коштів із загального та спеціального фондів на суму понад 104 млн. грн.
Нашим спільним досягненням 2020 року вважаю відкриття міської школи №5. Ця подія стала знаковою не лише для нашої громади, а й для Чернігівщини. Це заслуга великої кількості людей Першого вересня відбулося урочисте відкриття нового закладу, тут розпочався навчальний процес, втім роботи по впорядкуванню території, господарських приміщень, наповнення предметних класів, актової та спортивного залів, бібліотеки, коридорів та рекреаційних зон згідно з усіма сучасними вимогами освіти, продовжилися.
Суттєву підтримку у реалізації наших задумів стала участь відділу освіти у державній програмі «Спроможна школа для кращих результатів», яка на основі співфінансування з місцевим бюджетом дала можливість забезпечити сучасним обладнанням та дидактичним матеріалом новий заклад на суму 7, 5 млн.грн.
Для повноцінного функціонування Носівського ЗСО І-ІІІ ст. №5 з міського бюджету виділено 5,2 млн. грн. на виконання наступних робіт:
- реконструкції існуючої будівлі гаража в господарську будівлю, пришкільної території та системи газопостачання;
- модернізація вентиляційної системи;
- підключення до мережі Інтернет;
- підключення до електромережі класних кабінетів та майстерні,
- гідроізоляцію фундаменту та відмостку трансформаторної підстанції,
- встановлення системи відеонагляду з трансляцією на ютуб канал;
- встановленні дитячий та спортивний майданчики.
Майже 6 млн. грн.. використано на будівництво освітніх установ та закладів:
- капітальний ремонт їдальні з підсобними приміщеннями Володьководівицької ЗОШ,
- капітальний ремонт пандусів Носівської міської гімназії,
- виготовлення ПКД на капітальний на капітальний ремонт їдальні ЗОШ №2,
- реконструкцію приміщень Володьководівицької ЗОШ під дошкільний навчальний заклад;
Для закладів використано 190,4 тис.грн., на придбання обладнання для корекційних занять та підйомника для дітей з особливими освітніми потребами;
Для загальноосвітніх навчальних закладів направлено 2,9 млн. грн., які використано на придбання комп'ютерного обладнання, засобів для навчання;
Обладнання для дитячих та спортивних майданчиків; обладнання для ресурсної кімнати ЗСО №5, предметів довгострокового користування та обладнання для харчоблоків шкіл громади;
Обладнання для корекційних занять для ЗОШ №1 та ЗОШ №2.
Відділом освіти, сім'ї, молоді та спорту придбано два шкільні автобуси: для міської школи №5 та Володьководівицької ЗОШ.
Шкільними автобусами організовано підвіз для 740 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності. Для підвозу задіяно 7 шкільних автобусів. У порівнянні з минулими роками значно збільшилась кількість дітей, які підвозяться до місць навчання.
Відповідно до Постанови на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” були використані кошти у сумі 1,25млн.грн. Кошти були спрямовані на:
- закупівлю сучасних меблів та засобів навчання,
- комп'ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів нової української школи;
- на засоби захисту для учасників освітнього процесу.
Особлива увага у нашій громаді приділяється інклюзивному навчанню. Інклюзивним навчанням у закладах освіти охоплено 18 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології, які навчаються у 13 класах, у трьох навчальних закладах. Організовано роботу педагогічних колективів та команд психолого-педагогічного супроводу. Працює інклюзивно-ресурсний центр. Для зменшення психоемоційної напруги і для легшої адаптації у двох навчальних закладах створені ресурсні кімнати.
У закладі дошкільної освіти «Барвінок» функціонує 4 групи з інклюзивним навчанням, у яких виховується 7 дітей з особливими освітніми потребами.
На сьогоднішній день у Носівській ТГ функціонує 2 заклади позашкільної освіти – Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацька спортивна школа, в яких працюють 68 гуртків, які відвідує 889 дітей.
Освітлюємо вулиці, розвиваємо комунальну сферу[ред. | ред. код]
Незважаючи на виклики минулого року, нам все ж вдалося рекордно за всі попередні роки збільшити мережу вуличного освітлення у громаді. За рік додали більше 30 км і зараз на обслуговуванні у комунальної служби перебуває більш, як 129 км мережі.
Проведено реконструкцію в рамках відновлення системи вуличного освітлення по м.Носівка та населених пунктах громади (селах Володькова Дівиця, Яблунівка, Козари та Андріївка) - на загальну суму 1,7 млн. грн. Протяжність побудованих нових мереж майже 9 км, відновлених - 21,5 км.
На благоустрій громади виділено понад 7 млн. грн.
За рік комунальною службою міської ради були виконані певні види робіт. Зокрема, з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, обкошування газонів та узбіч доріг, ремонтно-відновлювальні роботи елементів благоустрою міста, здійснення контролю та обліку на укладення договорів на вивіз ТПВ та вивіз сміття, догляд за клумбами, закупівля та висадження квітів в центрі міста.
Міська рада постійно підтримує підприємство, поповнюючи транспортний парк сучасною технікою. У 2020 році на покращення матеріально-технічної бази було використано 634,1 тис.грн. Придбали спецтехніку (автовишку), на якій працює бригада, що обслуговує мережу вуличного освітлення, комплектувальні вироби (захоплювач піддонів) бензопили, автобусну зупинку.
Ще один надзвичайно важливий проект вдалося реалізувати у 2020 році по реконструкції руслового ставка на річці Носівочка в адміністративних межах м. Носівка з метою покращення його санітарно-екологічного та технічного стану використано 4,7 млн.грн. Це були кошти обласного бюджету на здійснення природоохоронних заходів та кошти бюджету громади на основі співфінансування. Згідно з проектом виконали роботи по очищенню частини річки, протяжністю 740 м. Після цього міська рада ініціювала продовження робіт з розчищення ставка ще на 423 м.
Втім, робота велася ще задовго до нинішнього результату. І найактивнішу участь в організації реалізації цього проекту брав наш земляк, великий патріот свого краю, своєї малої батьківщини, народний депутат України Валерій Давиденко. До всіх важливих проектів, які реалізовувалися у нашій громаді: це і добудова школи №5 в Носівці, будівництво лікарської амбулаторії у с. Володькова Дівиця, інших він долучався зі своєю підтримкою та допомогою. Світла йому пам'ять!
Ремонтуємо дороги громади[ред. | ред. код]
Дороги, їх стан і потреба у ремонті - це проблема, яка є невід'ємною для місцевої влади з року в рік. У нашій громади протяжність доріг складає понад 265 км. Практично всі вони потребують ремонту. За кілька років роботи нашої команди цьому питанню приділяється особлива увага. У нашій громаді є три автошляхи державного значення, а отже ремонтувати та обслуговувати їх може лише Служба автомобільних доріг України. Є шляхи, які підпорядковані обласному управлінню капітального будівництва.
Неодноразово міська рада зверталася до цих організацій. Дуже непросто переконати ці служби, адже дороги у жахливому стані по всій державі. Втім, у 2020 році, нас почули. Звичайно, хотілося б більше, та навіть те, що зроблено, вже добре. Службою автомобільних доріг проведено ремонт доріг в м. Носівка по вул. Мринський шлях, Козарський шлях та вул. Центральна в с. Володькова Дівиця, загальною протяжністю 4,8 км на суму 12 млн. грн.
Обласне управління капітального будівництва також відшукало можливість провести ремонтні роботи на дорогах Носівщини, в тому числі на території нашої громади. У 2020 році зроблений середній ремонт автомобільної дороги місцевого значення Носівка - Лосинівка - Велика Дорога, протяжністю 5 км. На ці роботи використали понад 22 млн.грн.
Відремонтована і частина дороги комунальної власності по вулиці Польова в м. Носівка. Носівська міська рада профінансувала виготовлення проекту робіт, а безпосередньо ремонтні роботи виконали дорожники Ніжинської ПШМК. Обсяг фінансування - 1,5 млн.грн.
Виконані також ремонтні роботи з експлуатації утримання автомобільних доріг місцевого значення: Носівка - Яблунівка - Ясна Зірка протяжністю 1,2 км на суму майже 3 млн.грн.
Культурне життя громади[ред. | ред. код]
Минулий рік став нетиповим для працівників відділу культури. Адже карантинні обмеження фактично позбавили можливості творців гарного настрою запрошувати на свої концерти, творчі вечори, мюзикли, театралізовані дійства. Втім, вони знайшли вихід і в цій ситуації, організовуючи концерти он-лайн, дистанційно беручи участь у різноманітних професійних конкурсах та фестивалях. Крім того, здійснювали ремонти, зміцнювали матеріально-технічну базу. На ці потреби витрачено 260 тис. грн.
На закупівлю комп'ютерного та іншого обладнання, поповнення бібліотечного фонду для закладів культури міської ради використано в загальній сумі 129,5 тис.грн.
Відчувала підтримку міської ради і КПНЗ «Носівська школа мистецтв» За фінансової підтримки міської ради було виконано ремонтні роботи у закладі: здійснено ремонт віконних скосів, ремонт у двох класах, встановлено нові вхідні двері тощо. На ці потреби витрачено близько 145 тис.грн.
Соціальна підтримка жителів громади Носівської ТГ[ред. | ред. код]
На соціальний захист та соціальне забезпечення спрямовано коштів в загальні сумі 7,6 млн. грн., в тому числі на надання різних видів допомог особам, які опинились у складних життєвих обставинах – 1,1 млн. грн.
Для встановлення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян міською радою було прийнято ряд програм, профінансовано та проведено оплату з місцевого бюджету на загальну суму 2,4 млн. грн.
Відділеннями Територіального центру надано послуг 1766 особам, з них жителі міста - 1165 особи, жителі сільської місцевості - 601 осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують соціальної підтримки.
Надаються соціальні транспортні послуги: у нас успішно працює служба «Соціальне таксі» ( за рік за рахунок міського бюджету скористалось 61 особа, загальна кількість поїздок – 237).
Придбано житло для двох дітей – сиріт, на ці цілі спрямовано 804,5 тис.грн.
Реалізовуємо проекти громадського бюджету[ред. | ред. код]
Ще у 2019 році міська рада доєдналася до проекту партисипативного (громадського бюджету). Ідея цікава. Адже кожен активний житель громади, заручившись підтримкою земляків, має можливість реалізувати власний проект, втілення в життя якого буде корисною для всіх. У 2019 році було подано 15 проектів, відбір пройшло три і вони мали б реалізуватися у 2020 році.
Втім, вдалося це частково. Проект щодо придбання ковзанів та роликів для ДЮСШ, вартістю 105,4 тис. грн. На ці кошти придбано 29 пар ковзанів і 31 пару роликів, а також сушку сушіння цього взуття для ДЮСШ, виготовлено проектно-кошторисну документацію по двох інших: благоустрою подвір'я школи №1 та облаштування зони відпочинку в с. Дослідне. У міському бюджеті на 2021 рік ми передбачили кошти на реалізацію проектів бюджету участі.
Джерело[ред. | ред. код]
Газета «Життя громади», лютий 2021, сторінки 2—3.