Носівський відділ медицини катастроф
Носівський відділ медицини катастроф центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф — підрозділом Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Інша назва — Носівська підстанція екстреної (швидкої) медичної допомоги
На травень 2021 у Носівці працює дві бригади медиків екстреної допомоги. За добу обидві бригади здійснюють виїзди на 15-20 викликів.[1]
Люди[ред. | ред. код]
Рибачко Ліна Михайлівна — старший фельдшер Носівської підстанції екстреної медичної допомоги, депутат Носівської міської ради VIII скликання від ПП «Наш Край».
Фельдшер виїзної бригади Ольга Ювенко, старший водій Олег Ступак, водій Ігор Баклан
З 1 січня 2025 року колектив підстанції, включно з водіями та фельдшерами будуть формувати мобільні бригади парамедиків. Водії стають екстреними медичними техніками, фельдшери – парамедиками.
В 2024 працівники підстанції проходять тестування, а впродовж наступного року – спеціалізоване навчання.
Транспорт[ред. | ред. код]
Восени 2024 транспортний парк Носівської підстанції Чернігівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф поповнився повноцінним реанімобілем Citroen класу С. Це вже третій спеціалізований автомобіль. Міська рада оплатила збір страхування автомобіля в сумі 155 тисяч гривень.
13 жовтня 2021 Носівський відділ медицини катастроф отримав новий сучасний автомобіль оснащений найновішим медичним устаткуванням.[2]
В травні 2021 медики Носівської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги отримали новий автомобіль VOLKSWAGEN Crafter 2021 року випуску. Автомобіль оснащений сучасним медичним обладнанням — дефібрилятором, балонами з киснем, аварійною сумкою, кардіографом, глюкометром, фіксатором, небулайзером, обладнанням для крапельниць та перевезення пацієнтів лише у сидячому положенні, носилками, фіксаторами.[1]
Попередній автомобіль служба одержувала в 2014.[1]
Історія[ред. | ред. код]
- Фрагмент нарису «Люди в білих халатах» у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.
В 1983 році було збудоване приміщення швидкої допомоги і організоване відділення швидкої лікарської допомоги на чолі з Варшавським Савелієм Яковичем. Фельдшерами швидкої допомоги кілька десятиліть працювали Колесникова Ліда Олександрівна та Нечитайло Ада Василівна. Пізніше, служба швидкої допомоги чисельно зросла. На зміну прийшли – Рибачко Ліна Михайлівна, Шаповал Надія Іванівна, Овод Євгеній Іванович, Веременко Алла Іванівна, Кащенко Галина Миколаївна, Кулик Тамара Миколаївна, Гунько Світлана Миколаївна, Кобрисьова Валентина Миколаївна, котрі також майже всі пропрацювали по 20-30 років. В цей період було організоване цілодобове чергування терапевтів та хірургів. Щомісяця до лікарні приїжджали республіканські спеціалісти для організації медичної допомоги сільському населенню та консультацій.
Про самовідданість лікарів свідчить такий випадок, що трапився одного разу в Мрині. Під час риття котловану для газової компресорної станції, глибиною в декілька метрів, стався раптовий обвал земляної стінки і п’ятеро робітників опинилося під завалом. Для їхнього порятунку з лікарні терміново вирушила машина швидкої допомоги. Життя людей залежало від того, наскільки швидко прибудуть лікарі. Носівські медики виявилися на висоті – своєчасна і кваліфікована допомога врятувала життя потерпілим.
Див. також[ред. | ред. код]
- Носівська міська лікарня
- Носівське лабораторне відділення
- Носівська міська лікарська амбулаторія
- Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ 1,0 1,1 1,2 Новенький автомобіль для медиків екстреної допомоги, Пресслужба Носівської міської ради, 25 травня 2021
- ↑ Новий автомобіль - для відділу медицини катастроф, Носівська міська рада, 13 жовтня 2021