Носівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України
Носівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України — професійно-технічний навчальний заклад.
Є правонаступником Носівського РК ДТСААФ УРСР, який був створений 19 березня 1951 наказом голови Чернігівської обласної організації ДТСААФ.
Люди
- Хоменко Руслан Юрійович — керівник з 30.березня 2016
Контакти
17100, Чернігівська обл., Носівський р-н, місто Носівка, вулиця Мринський шлях, будинок 1-А
Телефон: 2-15-32, 2-15-42
За активну роботу
- Джерело: Василь Кияниця: За активну роботу, Носівка Nosivka Носовка, 19 березня 2021
«Енциклопедія Носівщини» нагадала, що сьогодні 70-літній ювілей святкувало би товариство сприяння армії, авіації і флоту. Робота колишнього ДТСААФ (рос. ДОСААФ) в Носівці завжди була на передових позиціях в області. Особливо високі показники досягалися в підготовці водіїв транспортних засобів усіх категорій та в розвитку військово-технічних видів спорту. На найвищий рівень робота Носівського оборонного товариства була піднята в 70-х роках за керівництва Петра Петровича Сидори (на фото), вмілого й талановитого організатора. Дійсно, треба було мати талант, щоб на роки закріпити Носівський ДТСААФ в обласних призерах. Враховуючи стан матеріальної бази, яка тулилася тоді вся у старенькому «фінському будиночку», що орієнтовно розташовувався неподалік нинішнього багатоквартирного «Будинку Куровського» (в бік «білого дому»).
Після П. П. Сидори головою районної організації був Володимир Семенович Садовник, у якого справи на довго років прийняв Микола Миколайович Романець і за якого відбувся перехід організації на Мринський поворот.
За П. П. Сидори й В. С. Садовника довелося й мені за сумісництвом там попрацювати викладачем правил дорожнього руху. За вісім років успішно підготував десь понад 800 водіїв. Ще понад 300 водіїв Носівщини за моєї викладацької роботи підвищили професійну класність.
Моє життя у різні періоди було пов'язане із цим оборонним добровільним товариством. Адже радіоспорт є військово-технічним видом спорту. Так склалося, що впродовж від 1972 року і до розпаду СРСР наш вид спорту курувався цим товариством. Отже успіхи носівських радіоаматорів ставали автоматично успіхами Носівської районної організації ДТСААФ.
За конкретні досягнення ДТСААФ нагороджувало нагрудним значком «За активную работу». На той час це була найвища ДТСААФівська нагорода. Як яке суттєве досягнення - так і подають на цю нагороду. А так як мені особисто вдавалося краще, ніж в інших районах, та й на Чернігівщині взагалі, то за 15 років я отримав аж п'ять таких знаків з посвідченнями. Двічі подавав до нагороди районний комітет ДТСААФ, двічі — обласний і один раз ЦК ДТСААФ України. А на довершення, ще й сама Носівська СЮТ була нагороджена таким же знаком «За активную работу» для кріплення на знамено (аби таке було). Цей знак був великим – 100 мм у висоту.
В положенні про тодішню найвищу ДТСААФівську нагороду було написано:
- «Нагрудный знак ДОСААФ СССР «За активную работу» учрежден 17 июня 1952 года. награждаются граждане отличившиеся в пропаганде и распространении военно-технических знаний и в оборонной работе среди населения СССР».