Ємець Віталій Олексійович
Віталій Олексійович Ємець (народився 28 липня 1959) — музикант, керував народним аматорським оркестром духових інструментів Носівського будинку культури, автор посібника «Грає оркестр! Друзі, це свято..».
Життєпис
Випускник Ніжинського культурно-освітнього училища 1985 року.[1]
Ємець Віталій кваліфікований спеціаліст, досконало знає свою справу, володіє технікою і методикою викладання духових інструментів, з 1978 року активний учасник художньої самодіяльності.
З 1982 р. став директором Носівського Цукрозаводського будинку культури та паралельно керівником аматорського духового оркестру.
З 1986 р. - працівник Носівського районного будинку культури.
Досвід роботи у сфері музичного жанру дає плідні результати в роботі з духовими колективами та сольній роботі, а саме професійна гра на саксофоні, трубі, флейті ударних, акордеоні та інших інструментах.
Віталій Ємець має досвід роботи не тільки з Носівським духовим оркестром, а й практичний досвід з народним аматорським духовим оркестром Бобровицького МБК, духовим оркестром курсантів Київського інституту КВС України, є керівником естрадного колективу «Носівський Брас», працює акомпаніатором народного аматорського фольклорного колективу «Молодички», має досвід роботи зі зведеними оркестрами.
З приходом Ємця Віталія на посаду керівника до Носівського МБК, духовий оркестр отримав звання «Народний аматорський духовий оркестр», став відомим далеко за межами Носівки.
«Грає оркестр! Друзі, це свято..»
До збірника увійшло сімнадцять п'єс патріотичної, естрадної та дитячої тематики власне написані або в інструментовці автора, розрахованого для аматорських духових оркестрів.[2]
Віталій Ємець – широкого профілю музикант, непересічний від Бога талант
Віталій Олексійович створив колектив духового оркестру у 2004 році. Деякі його учасники (їх було 22) грають і сьогодні. Передусім, 67-річний Володимир Маленко і 64-річний Сергій Шевченко. Грали в оркестрі і діти Віталія Олексійовича: син Микола, донька Наталія і дружина Ольга.
Оптимізація у культурі (скорочення творчих колективів), якій можна було б запобігти і зберегти повний склад духового оркестру, якби він став муніципальним. Віталій Ємець і директор МБК Вячеслав Ворошилов добивалися цього. Але, на жаль, не сталось. Місцева влада відмову мотивувала браком коштів.
Віталій Олексійович, людина принципова і вимоглива, запропонував достойну кандидатуру на художнього керівника, перспективну свою ученицю Яну Іщук. Співпрацює з нею, а також з колегами-диригентами з Житомира, Полтави, Львова, Черкаської, Кіровоградської, Сумської і Рівненської областей, надаючи їм твори у власній музичній обробці. Загалом він написав 80 п’єс для духового оркестру і вже 10 – для народного ансамблю «Троїсті музики» (баян, скрипка, сопілка, гітара, бандура, ударні), який створив у Бобровицькій школі мистецтв, де читає предмет по класу «ударні інструменти».
Віталій Ємець – художній керівник, диригент та акомпаніатор декількох творчих колективів. Сьогодні плідно працює з народним аматорським духовим оркестром Бобровицького МБК, народним фольклорним колективом «Молодички» Мринського сільського будинку культури, що на Носівщині. А також – з ансамблями пісні Рудьківського, Бригинцівського і Пісківського сільських будинків культури, що на Бобровиччині (бувало, що з вісьмома).
Захоплення музикою у нього почалося у дитинстві, коли самостійно опанував народний інструмент – гармошку. У шкільні роки грав у духовому оркестрі будинку культури Носівського цукрозаводу (був 30 років його успішним директором), беручи активну участь у всіх культурно-масових заходах. Був художнім керівником духового оркестру Носівської ЗОШ №3 з поглибленим вивченням музики.
Служачи в армії, теж грав у духових оркестрах. Продуктивну роботу на ниві культури поєднав з відмінним навчанням у Ніжинському культосвітньому училищі по класу «труба» і отримав кваліфікацію «організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, художній керівник аматорського духового оркестру». За роки блискучої професійної діяльності створив багато дитячих і дорослих творчих колективів. Близько 200 його учнів досконало навчилися грати на духових інструментах і не тільки. Бо сам Віталій Олексійович блискуче грає: на трубі, саксофоні, акордеоні, блок-флейті, ударних, контрабасі, гітарі і сопілці. Першим нотам навчив його вчитель і учасник колективу духового оркестру Микола Калюжний.
Це збагатило його високофаховий досвід в обробці класичних і сучасних музичних творів. Надало їм кращого звучання та сприяло вихованню музичних смаків у виконавців аматорських духових оркестрів. Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА видав збірку «Грає оркестр! Друзі, це свято…», репрезентував багатий досвід обробки класичних і сучасних творів відомого на Чернігівщині духовика Віталія Ємця. Розрахована на широке коло фахівців, які працюють у закладах культури і мистецтв області. Видання збірки інструментовок Віталія Олексійовича є важливим напрямом роботи обласного методичного об’єднання працівників культури.
«Вона збагачує репертуар аматорських духових оркестрів, невід’ємна складова у широкому розмаїтті самодіяльної творчості в ім’я розвитку Українського духового мистецтва», – сказано у передмові збірки п’єс для аматорського духового оркестру, у якій понад 20 інструментовок та творчих доробок Віталія Ємця. А ще понад 20 композицій увійдуть в другу збірку.
Відзнаки
- Почесна грамота Носівської районної ради (2018, з нагоди Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва).
- Орден "Патріот Чернігівщини",
- Почесна грамота Чернігівської обласної ради "За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання Чернігівщини, сумлінну працю, високий професіоналізм та незламний патріотизм", книга пошани "Чернігівщина. Імена та здобутки" (2021).[3]
Примітки
- ↑ Н. І. Шаган,: Презентація збірки п'єс «Грає оркестр! Друзі, це свято…» В. Ємця », Ніжинський коледж культури і мистецтв, переглянуто 25 лютого 2020
- ↑ «Грає оркестр! Друзі, це свято..», Носівська міська рада, 28 вересня 2018, переглянуто 25 лютого 2020
- ↑ Дарина Кратко: 20 серпня 2021 року в місті Київ в Будинку офіційних прийомів відбулася урочиста церемонія відзначення почесними нагородами кращих представників Чернігівщини, Носівський міський будинок культури, 26 серпня 2021