Відмінності між версіями «Шаблон:Головна сторінка/Ліва колонка»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Рядок 47: Рядок 47:
 
<div style="text-align: left; border:1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 10px; padding: 5px; margin: 0px 10px 20px 10px; background: #ffffff;">
 
<div style="text-align: left; border:1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 10px; padding: 5px; margin: 0px 10px 20px 10px; background: #ffffff;">
 
[[Файл:QR Енциклопедії Носівщини.jpg|ліворуч|132 пкс]]<— Приєднайтеся до [https://www.facebook.com/groups/wikinosivka групи Енциклопедії Носівщини у Фейсбуці]{{Clear}}</div>
 
[[Файл:QR Енциклопедії Носівщини.jpg|ліворуч|132 пкс]]<— Приєднайтеся до [https://www.facebook.com/groups/wikinosivka групи Енциклопедії Носівщини у Фейсбуці]{{Clear}}</div>
 +
 +
<div style="text-align: left; border:1px solid #cccccc; -moz-border-radius: 10px; padding: 5px; margin: 0px 10px 20px 10px; background: #ffffff;"><big>Нові статті</big> '''
 +
{{Special:Newestpages/-/10}}</div>

Версія за 16:41, 19 жовтня 2024

Сьогодні: субота, 17 травня

Всесвітній день інформаційного суспільства.

Події:

  • 1861 — Під час перевезення тіла Тараса Шевченка на Україну похоронна процесія зупинялася біля Богоявленської церкви Володькової Дівиці де відбулася панахида, прощання та проводи в останню путь Кобзаря. Уродженець села Федір Сулій зробив вагомий внесок у перепоховання, та в те, щоб процесія пролягала через Дівицю.
Пам'ятний знак у Володьковій Дівиці.jpg
  • 1991 — у Володьковій Дівиці до 130-х роковин від дня перезахоронення на Чернечій горі в Каневі, біля лікарні, було встановлено пам’ятні скрижалі: «Цим шляхом у травні 1861 році жителі нашого села в глибокій скорботі проводили до місця останнього спочинку славетного сина України, великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка».

Народилися:

Микола Антонович Ляшенко.jpg
  • 1946 — в Носівці народився Ляшенко Микола Антонович (1946—2012), фотохудожник і фотожурналіст, видавець і громадський діяч. Видавець «Бібліотеки українця».
Володимир Мальцев.jpg
Яна Кіщенко.jpg
Микола Сидоренко.jpg

Померли:

  • 1917 — в селі Володькова Дівиця помер Сулій Федір Леонтієвич, дійсний таємний радник, попечитель Володьководівицької народного училища.
Степан Кобко.jpg

Загиблі на Російсько-українській війні:

Євгеній Сергійчик.jpg
Сергій Кияниця.jpg
Див. також: Загиблі на Російсько-українській війні, Категорія:Загиблі на Російсько-українській війні

Поточні події:

  • 3 травня — парафія Успіння Пресвятої Богородиці села Мрин перейшл у ПЦУ. Цікавим був виступ на зборах настоятеля Троїцької церкви ПЦУ з Носівки отця Володимира Будника, який раніше сам належав до УПЦ МП. Він розповів, що коли російські окупанти зайшли в херсонські села і міста, то зразу пішли до священників московського патріархату і ті приймали їх, як рідних. Це й стало причиною переходу о. Володимира до ПЦУ. На зборах зареєструвалися 186 учасників, переважна більшість яких проголосувала за вихід з підпорядкування Ніжинській єпархії УПЦ Московського патріархату і перехід до української Церкви. Дев'ятнадцять були проти (в основному - дачники), один утримався, а місцевий священник УПЦ МП о. Василій був запрошений, але на збори не прийшов.
  • 3 травня — релігійна громада села Плоске проголосувала за перехід з московської до української Церкви. На зборах, як повідомив настоятель ніжинського Покровського храму о. Михаїл Якубів, було біля 80 людей - "за" проголосували всі, крім трьох, які утрималися. Місцевий священник УПЦ МП, передбачаючи результат голосування, на збори не з'явився. Але служити кому в селі Плоске вже є - офіційно про це повідомить єпархіальне управління ПЦУ.
Володимир Пономаренко.jpg
  • 2 квітняПарафія Святої Трійці в Данині перейшла з УПЦ (МП) в ПЦУ. За таке рішення одноголосно проголосували всі 98 зареєстрованих учасників Загальних зборів Релігійної громади (організації) Парафії Святої Тройці с. Данина.

Зображення місяця:

1945рік. Святкування Перемоги з сумом в очах та біллю в серці.jpg

Застілля в носівській родині Заволових в честь закінчення війни, повернення фронтовика, 1945. По центру, на руках у фронтовика, п'ятирічна Інна Данилівна Пономаренко (Писарук) разом з великою сім'єю свого дідуся — Заволового Омеляна Гнатовича. Фото з домашнього архіву Юлії Філь.