Відмінності між версіями «Носівська підстанція Ніжинської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги»

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Створена сторінка: '''Носівський відділ медицини катастроф центру екстреної медичної допомоги та медицини...)
 
 
(Не показано 18 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Носівський відділ медицини катастроф центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф''' (швидка допомога)
+
'''Носівська підстанція Ніжинської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги''' — входить у структуру Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  
Є підрозділом Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
+
На травень 2021 у Носівці працює дві бригади медиків екстреної допомоги. За добу обидві бригади  здійснюють виїзди на 15-20 викликів.<ref
 +
name="rr">{{cite web | url = https://www.facebook.com/nosivkaotg/posts/975542629858663 | title = Новенький автомобіль для медиків екстреної допомоги| publisher = Пресслужба Носівської міської ради | author = | date = 25 травня 2021 | accessdate = | language = }}</ref>
  
Ймовірно, його інша назва Носівська підстанція екстреної (швидкої) медичної допомоги  
+
== Люди ==
 +
 
 +
Фельдшери:
 +
 
 +
* [[Рибачко Ліна Михайлівна]] старший фельдшер Носівської підстанції екстреної медичної допомоги, депутат [[Носівська міська рада VIII скликання|Носівської міської ради VIII скликання]] від ПП «Наш Край».
 +
 
 +
* [[Ємець Аліна Володимирівна]] — фельдшер з медицини невідкладних станів виїзної бригади
 +
 
 +
* Ольга Ювенко — Фельдшер виїзної бригади,
 +
 
 +
Водії:
 +
* Олег Ступак —  старший водій
  
Носівська підстанція екстреної (швидкої) медичної допомоги
+
* Ігор Баклан — водій
  
На травень 2021 у Носівці працює дві бригади медиків екстреної допомоги. За добу обидві бригади  здійснюють виїзди на 15-20 викликів.  
+
З 1 січня 2025 року колектив підстанції, включно з водіями та фельдшерами будуть формувати мобільні бригади парамедиків. Водії стають екстреними медичними техніками, фельдшери – парамедиками.
  
== Люди ==
+
В 2024 працівники підстанції проходять тестування, а впродовж наступного року – спеціалізоване навчання.
[[Рибачко Ліна Михайлівна]] — старший фельдшер Носівської підстанції екстреної  медичної допомоги, депутат Носівської міської ради від ПП «Наш Край».
 
  
 
== Транспорт ==
 
== Транспорт ==
 +
Восени 2024 транспортний парк Носівської підстанції Чернігівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф поповнився повноцінним реанімобілем Citroen класу С. Це вже третій спеціалізований автомобіль. Міська рада оплатила збір страхування автомобіля в сумі 155 тисяч гривень.
 +
 
[[Файл:Швидка допомога, 2021.jpg|міні|]]
 
[[Файл:Швидка допомога, 2021.jpg|міні|]]
  
В травні 2021 медики Носівської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги отримали новий автомобіль VOLKSWAGEN Crafter 2021 року випуску. Автомобіль оснащений сучасним медичним обладнанням — дефібрилятором, балонами з киснем, аварійною сумкою, кардіографом, глюкометром, фіксатором, небулайзером, обладнанням для крапельниць та перевезення пацієнтів лише у сидячому положенні, носилками, фіксаторами.<ref>{{cite web | url = https://www.facebook.com/nosivkaotg/posts/975542629858663 | title = Новенький автомобіль для медиків екстреної допомоги| publisher = Пресслужба Носівської міської ради | author = | date = 25 травня 2021 | accessdate = | language = }}</ref>
+
[[13 жовтня]] [[2021]] Носівський відділ медицини катастроф отримав новий сучасний автомобіль оснащений найновішим медичним устаткуванням.<ref>{{cite web | url = https://nosgromada.cg.gov.ua/index.php?id=440967&tp=page | title = Новий автомобіль - для відділу медицини катастроф | publisher = Носівська міська рада | author = | date = 13 жовтня 2021}}</ref>
 +
 
 +
В травні 2021 медики Носівської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги отримали новий автомобіль VOLKSWAGEN Crafter 2021 року випуску. Автомобіль оснащений сучасним медичним обладнанням — дефібрилятором, балонами з киснем, аварійною сумкою, кардіографом, глюкометром, фіксатором, небулайзером, обладнанням для крапельниць та перевезення пацієнтів лише у сидячому положенні, носилками, фіксаторами.<ref name="rr" />
 +
 
 +
Попередній автомобіль служба одержувала в 2014.<ref name="rr" />
 +
 
 +
== Історія ==
 +
:''Фрагмент нарису «Люди в білих халатах» у книзі: {{СІН}}''
 +
 
 +
В 1983 році було збудоване приміщення швидкої допомоги і організоване відділення швидкої лікарської допомоги на чолі з [[Варшавський Савелій Якович|Варшавським Савелієм Яковичем]]. Фельдшерами швидкої допомоги кілька десятиліть працювали [[Колесникова Ліда Олександрівна]] та [[Нечитайло Ада Василівна]]. Пізніше, служба швидкої допомоги чисельно зросла. На зміну прийшли – [[Рибачко Ліна Михайлівна]], [[Шаповал Надія Іванівна]], [[Овод Євгеній Іванович]], [[Веременко Алла Іванівна]], [[Кащенко Галина Миколаївна]], [[Кулик Тамара Миколаївна]], [[Гунько Світлана Миколаївна]], [[Кобрисьова Валентина Миколаївна]], котрі також майже всі пропрацювали по 20-30 років. В цей період було організоване цілодобове чергування терапевтів та хірургів. Щомісяця до лікарні приїжджали республіканські спеціалісти для організації медичної допомоги сільському населенню та консультацій.
 +
 
 +
Про самовідданість лікарів свідчить такий випадок, що трапився одного разу в Мрині. Під час риття котловану для газової компресорної станції, глибиною в декілька метрів, стався раптовий обвал земляної стінки і п’ятеро робітників опинилося під завалом. Для їхнього порятунку з лікарні терміново вирушила машина швидкої допомоги. Життя людей залежало від того, наскільки швидко прибудуть лікарі. Носівські медики виявилися на висоті – своєчасна і кваліфікована допомога врятувала життя потерпілим.
 +
 
 +
== Єдина диспетчерська ==
 +
:''Джерело: {{Cite web | url = https://www.uoz.cn.ua/news1514.php | title = Урочисто відкрито Єдину оперативну диспетчерську| publisher = Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації| author = | date = }}''
 +
18 липня ???? року у Чернігові урочисто відкрито Єдину оперативну диспетчерську КЗ «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
 +
 
 +
Єдина диспетчерська екстреної медичної допомоги – структурний підрозділ центру, який забезпечує прийом викликів від населення, обробку інформації та передачу даних до бригад, що виїжджають на виклики у цілодобовому режимі. Крім того, вона координує роботу всіх бригад екстреної (швидкої) допомоги, розташованих у різних районах Чернігівщини. На сьогодні до диспетчерської підключено 6 районів та 2 міста області.
 +
 
 +
Завдяки роботі даного підрозділу є можливість здійснювати маршрутизацію дзвінків, які направляються на єдину багатоканальну лінію «103». Диспетчер, який приймає виклик, обробляє його і заносить дані в електронну базу та за допомогою GPS визначає автомобіль, який знаходиться у найменшій відстані від місця виклику, після чого направляє туди бригаду екстреної допомоги. По завершенні виклику бригада інформує диспетчера щодо результатів проведеної роботи.
  
Попередній автомобіль служба одержувала в 2014.
+
Загалом на облаштування приміщення диспетчерської виділено близько 12 млн. грн. з бюджетів різних рівнів. За ці кошти проведено ремонт приміщень, встановлено системи пожежогасіння, вентиляції, резервного електропостачання, комп’ютерні системи, волоконно-оптичні кабелі, змонтовано АТС,а також облаштовано 10 автоматизованих робочих місць для диспетчерів (всі мають середню медичну освіту та пройшли відповідне спеціалізоване навчання).
 +
 
 +
Участь у відкритті Єдиної диспетчерської взяли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, міський голова Владислав Атрошенко, які, зокрема, зазначили, що відтепер надання екстреної та невідкладної медичної допомоги жителям області відбуватиметься на сучасному рівні із дотриманням необхідних термінів доїзду до пацієнта.
 +
 
 +
«Над цією диспетчерською ми працювали майже 3 роки. З початку виділили приміщення та завели туди Інтернет. Потім розпочались роботи з монтажу всього обладнання. На даний час вже проведені всі навчання, набраний персонал, підключено два міста – Чернігів і Прилуки та шість районів Чернігівської області. Кожного тижня буде приєднуватися ще один район і вже у вересні ми плануємо повністю завершити підключення всієї Чернігівської області, – наголосив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш. – Таким чином людина в будь-якій точці області, набираючи телефон «103», матиме змогу отримати необхідну медичну допомогу. Ця система в онлайн-режимі бачить, де знаходиться кожний автомобіль, який працює або чекає виклику. Всі машини оснащені трекерами для координації дій диспетчера та бригади. У пріоритеті буде саме екстрена медична допомога, тобто, стан, який загрожує життю людини».
 +
 
 +
== Див. також ==
 +
* [[Носівська міська лікарня]]
 +
* [[Носівське лабораторне відділення]]
 +
* [[Носівська міська лікарська амбулаторія]]
 +
* [[Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги]]
  
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
 
{{Примітки}}
 
{{Примітки}}
 +
 +
[[Категорія:Охорона здоров'я]]

Поточна версія на 21:23, 6 грудня 2024

Носівська підстанція Ніжинської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги — входить у структуру Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

На травень 2021 у Носівці працює дві бригади медиків екстреної допомоги. За добу обидві бригади здійснюють виїзди на 15-20 викликів.[1]

Люди[ред. | ред. код]

Фельдшери:

  • Ольга Ювенко — Фельдшер виїзної бригади,

Водії:

  • Олег Ступак — старший водій
  • Ігор Баклан — водій

З 1 січня 2025 року колектив підстанції, включно з водіями та фельдшерами будуть формувати мобільні бригади парамедиків. Водії стають екстреними медичними техніками, фельдшери – парамедиками.

В 2024 працівники підстанції проходять тестування, а впродовж наступного року – спеціалізоване навчання.

Транспорт[ред. | ред. код]

Восени 2024 транспортний парк Носівської підстанції Чернігівського обласного центру екстреної допомоги та медицини катастроф поповнився повноцінним реанімобілем Citroen класу С. Це вже третій спеціалізований автомобіль. Міська рада оплатила збір страхування автомобіля в сумі 155 тисяч гривень.

Швидка допомога, 2021.jpg

13 жовтня 2021 Носівський відділ медицини катастроф отримав новий сучасний автомобіль оснащений найновішим медичним устаткуванням.[2]

В травні 2021 медики Носівської підстанції екстреної (швидкої) медичної допомоги отримали новий автомобіль VOLKSWAGEN Crafter 2021 року випуску. Автомобіль оснащений сучасним медичним обладнанням — дефібрилятором, балонами з киснем, аварійною сумкою, кардіографом, глюкометром, фіксатором, небулайзером, обладнанням для крапельниць та перевезення пацієнтів лише у сидячому положенні, носилками, фіксаторами.[1]

Попередній автомобіль служба одержувала в 2014.[1]

Історія[ред. | ред. код]

Фрагмент нарису «Люди в білих халатах» у книзі: Фурса В. М. Славні імена Носівщини. — 2-ге видання, доповнене, перероблене. — Ніжин : ТОВ «Аспект-Поліграф», 2012. — 384 сторінки : ілюстрації. ISBN 978-966-340-493-6.

В 1983 році було збудоване приміщення швидкої допомоги і організоване відділення швидкої лікарської допомоги на чолі з Варшавським Савелієм Яковичем. Фельдшерами швидкої допомоги кілька десятиліть працювали Колесникова Ліда Олександрівна та Нечитайло Ада Василівна. Пізніше, служба швидкої допомоги чисельно зросла. На зміну прийшли – Рибачко Ліна Михайлівна, Шаповал Надія Іванівна, Овод Євгеній Іванович, Веременко Алла Іванівна, Кащенко Галина Миколаївна, Кулик Тамара Миколаївна, Гунько Світлана Миколаївна, Кобрисьова Валентина Миколаївна, котрі також майже всі пропрацювали по 20-30 років. В цей період було організоване цілодобове чергування терапевтів та хірургів. Щомісяця до лікарні приїжджали республіканські спеціалісти для організації медичної допомоги сільському населенню та консультацій.

Про самовідданість лікарів свідчить такий випадок, що трапився одного разу в Мрині. Під час риття котловану для газової компресорної станції, глибиною в декілька метрів, стався раптовий обвал земляної стінки і п’ятеро робітників опинилося під завалом. Для їхнього порятунку з лікарні терміново вирушила машина швидкої допомоги. Життя людей залежало від того, наскільки швидко прибудуть лікарі. Носівські медики виявилися на висоті – своєчасна і кваліфікована допомога врятувала життя потерпілим.

Єдина диспетчерська[ред. | ред. код]

Джерело: Урочисто відкрито Єдину оперативну диспетчерську, Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

18 липня ???? року у Чернігові урочисто відкрито Єдину оперативну диспетчерську КЗ «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Єдина диспетчерська екстреної медичної допомоги – структурний підрозділ центру, який забезпечує прийом викликів від населення, обробку інформації та передачу даних до бригад, що виїжджають на виклики у цілодобовому режимі. Крім того, вона координує роботу всіх бригад екстреної (швидкої) допомоги, розташованих у різних районах Чернігівщини. На сьогодні до диспетчерської підключено 6 районів та 2 міста області.

Завдяки роботі даного підрозділу є можливість здійснювати маршрутизацію дзвінків, які направляються на єдину багатоканальну лінію «103». Диспетчер, який приймає виклик, обробляє його і заносить дані в електронну базу та за допомогою GPS визначає автомобіль, який знаходиться у найменшій відстані від місця виклику, після чого направляє туди бригаду екстреної допомоги. По завершенні виклику бригада інформує диспетчера щодо результатів проведеної роботи.

Загалом на облаштування приміщення диспетчерської виділено близько 12 млн. грн. з бюджетів різних рівнів. За ці кошти проведено ремонт приміщень, встановлено системи пожежогасіння, вентиляції, резервного електропостачання, комп’ютерні системи, волоконно-оптичні кабелі, змонтовано АТС,а також облаштовано 10 автоматизованих робочих місць для диспетчерів (всі мають середню медичну освіту та пройшли відповідне спеціалізоване навчання).

Участь у відкритті Єдиної диспетчерської взяли голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, міський голова Владислав Атрошенко, які, зокрема, зазначили, що відтепер надання екстреної та невідкладної медичної допомоги жителям області відбуватиметься на сучасному рівні із дотриманням необхідних термінів доїзду до пацієнта.

«Над цією диспетчерською ми працювали майже 3 роки. З початку виділили приміщення та завели туди Інтернет. Потім розпочались роботи з монтажу всього обладнання. На даний час вже проведені всі навчання, набраний персонал, підключено два міста – Чернігів і Прилуки та шість районів Чернігівської області. Кожного тижня буде приєднуватися ще один район і вже у вересні ми плануємо повністю завершити підключення всієї Чернігівської області, – наголосив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш. – Таким чином людина в будь-якій точці області, набираючи телефон «103», матиме змогу отримати необхідну медичну допомогу. Ця система в онлайн-режимі бачить, де знаходиться кожний автомобіль, який працює або чекає виклику. Всі машини оснащені трекерами для координації дій диспетчера та бригади. У пріоритеті буде саме екстрена медична допомога, тобто, стан, який загрожує життю людини».

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1,0 1,1 1,2 Новенький автомобіль для медиків екстреної допомоги, Пресслужба Носівської міської ради, 25 травня 2021
  2. Новий автомобіль - для відділу медицини катастроф, Носівська міська рада, 13 жовтня 2021