Редагування Артем Розум

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
== Віддав козацькій службі 25 років ==
 
== Віддав козацькій службі 25 років ==
 +
На початку 20 століття, УНР, часів більшовицького перевороту та подальшого укріплення комуністичного режиму всі широкі, з родючим чорноземом степи Носівщини були густо заселені козацькими хуторами, це добре видно на мапі 20 років, на яких проживали трудолюбиві, великі козацькі родини, котрі своєю тяжкою хліборобською працею на землі добували свій хліб насущний, а крім того ще, як реєстрові козаки Ніжинського полку, несли різні військові повинності перед державою, брали участь у багатьох військових походах та війнах, зокрема, як мій прапрадід, козак Артем Розум, який віддав козацькій службі 25 років свого життя, брав участь у війнах з Османською імперією на Балканах, де царська Росія вела бойові дії проти Туреччини за свій вплив у Европі
  
: ''Джерело: {{Cite web | url = https://www.facebook.com/rozuma1952/posts/7740919869311848 | title = Загальними зусиллями відтворимо історію рідної вулиці в Носівці | publisher = | author = [[Розум Олександр Миколайович|Олександр Розум]] | date = 12 серпня 2022}}''
+
Багато з тих, хто повертався з війн у Носівку, мали можливість отримати, як прапрадід Артем, за службу у Реєстровому козацтві та участі у війнах, або ж придбати землі у Носівських степах та засновувати на них свої козацькі поселення. Цьому явищу ще позитивно сприяла новаторська політика і реформи царського уряду Росії на початку 20 століття, УНР, якоюсь мірою, НЕПу більшовицької доби, бо це давало козацтву можливість прикупляти собі орні землі у степах та розвивати там свої господарства
  
На початку 20 століття, УНР, часів більшовицького перевороту та подальшого укріплення комуністичного режиму всі широкі, з родючим чорноземом степи Носівщини були густо заселені козацькими хуторами, це добре видно на мапі 20 років, на яких проживали трудолюбиві, великі козацькі родини, котрі своєю тяжкою хліборобською працею на землі добували свій хліб насущний, а крім того ще, як реєстрові козаки Ніжинського полку, несли різні військові повинності перед державою, брали участь у багатьох військових походах та війнах, зокрема, як мій прапрадід, козак Артем Розум, який віддав козацькій службі 25 років свого життя, брав участь у війнах з Османською імперією на Балканах, де царська Росія вела бойові дії проти Туреччини за свій вплив у Європі.
+
Так, велика трудова сім'я мого прадіда Кузьми та діда Олександра Розумів в той час придбала добру ділянку чорнозему у степу, недалеко від Носівської Дослідної станції, та практично збудували на ній кріпкий, добротний будинок з гарної деревини зі свого лісу у Лісних Хуторах, який отримав у свій час прапрадід Артем Розум за участь у походах, та всі господарчі будівлі біля нього.
  
Багато з тих, хто повертався з війн у Носівку, мали можливість отримати, як прапрадід Артем, за службу у Реєстровому козацтві та участі у війнах, або ж придбати землі у Носівських степах та засновувати на них свої козацькі поселення. Цьому явищу ще позитивно сприяла новаторська політика і реформи царського уряду Росії на початку 20 століття, УНР, якоюсь мірою, НЕПу більшовицької доби, бо це давало козацтву можливість прикупляти собі орні землі у степах та розвивати там свої господарства.
 
 
Так, велика трудова сім'я мого прадіда Кузьми та діда Олександра Розумів в той час придбала добру ділянку чорнозему у степу, недалеко від Носівської Дослідної станції, та практично збудували на ній кріпкий, добротний будинок з гарної деревини зі свого лісу у Лісних Хуторах, який отримав у свій час прапрадід Артем Розум за участь у походах, та всі господарчі будівлі біля нього.
 
{{DEFAULTSORT:Розум Артем}}
 
[[Категорія:Козаки]]
 
 
[[Категорія:Люди Р]]
 
[[Категорія:Люди Р]]

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Енциклопедія Носівщини, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Енциклопедія Носівщини:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблон, використаний на цій сторінці: