Шевела Микола Григорович

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Микола Шевела

Микола Григорович Шевела (народився 18 квітня 1949 в селі Киселівка Носівського району — помер 25 жовтня 2020) — педагог і краєзнавець.

На світлу пам'ять Миколи Григоровича Шевели[ред. | ред. код]

Джерело: Валерій ФурсаНа світлу пам'ять Миколи Григоровича Шевели, Носівка Nosivka Носовка, 14 грудня 2020

Цей рік завдав нам багатьох болючих втрат.

Наприкінці жовтня раптово відійшов у Вічність наш земляк, великий патріот та натхненний знавець історії нашого краю Микола Григорович Шевела.

Народився він 18.04.1949 року в с. Киселівка Носівського району в простій, селянській родині (мама працювала в колгоспі, батько був учителем праці в Держанівській школі).

Микола закінчив 4 класи в Киселівці, а з 5-го по 7-й навчався в Держанівській середній школі.

Після закінчення 7-го класу він навчався в Прилуцькому педучилищі, закінчивши його з червоним дипломом. Після училища Микола вступає до Ніжинського педінституту на історичний факультет.

В 1965 році, 16- річним він залишився без батька. Після закінчення інституту Микола Григорович працював деякий час в Держанівській середній школі учителем історії, а згодом обрав військову кар'єру.

Йому довелося переїхати (уже з родиною) з рідної Киселівки в Козелець, потім до м. Прилуки і м. Чернігів.

Багато років Микола Григорович, коли випадала вільна година, працював в архівах, збираючи матеріали з історії колишніх Козелецького та Ніжинського повітів, до яких свого часу входили Мрин, Держанівка, Киселівка, Комарівка, Плоске інші населені пункти.

Його знання та дослідження про козацькі та пізніші часи нашого краю, історію сіл, історичних постатей були дуже всеосяжними і грунтовними.

Як одного з найкращих, найавторитетніших краєзнавців Чернігівщини його запрошували до студій обласного радіо, друкували його статті чернігівські часописи.

у 2008 році побачила світ монографія "Чернігівський базовий медичний коледж 1868-2008 рр." (М.Шевела та інші. Ніжин. 2008).

Йому належить розділ про Киселівську школу в книзі "З історії освіти Носівщини. Освітні заклади Носівського району".

Він був сповнений енергії та творчих задумів, готував до видання зібрані ним багаті унікальні історичні матеріали. Та не судилося.

25 жовтня 2020 року завершився його земний шлях.

Він залишив світлий та глибокий слід в душах усіх людей, хто його знав і ми згадуємо Миколу Григоровича з сумом і вдячністю за його велике подвижництво, людяність, порядність, духовність.