Вакцинація проти COVID-19

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Вакцинація проти COVID-19

Центр вакцинації в Носівці[ред. | ред. код]

Носівський міський будинок культури.jpg

Центр вакцинації проти COVID-19 працює в носівській громаді з 22 липня 2021 у міському будинку культури.

Історія[ред. | ред. код]

Носівська лікарня.jpg

24 березня 2021 Носівський центр первинної медико-санітарної допомоги розпочав вакцинацію проти COVID-19 вакциною AstraZeneca CoviShield. Коментуючи початок цього важливого моменту для нашої громади, генеральний директор ПМСД Олег Гордін наголосив, що став одним з перших, хто вакцинувався, адже переконаний, що лише так можна вберегтися від небезпечної хвороби.

Днями запрацював пункт вакцинації в міській амбулаторії. Найближчим часом запрацюють і в інших чотирьох на території колишнього Носівського району: у Володьковій Дівиці, Мринській, Рівчак-Степанівській та Макіївській амбулаторіях. Створені бригади з лікарів та медсестер, які пройшли навчання для організації та проведення щеплень. Крім того, ці послуги лікарі надають безкоштовно, тобто доплат за роботу у боротьбі з COVID-19 наші медпрацівники не отримують, тому дуже сподіваємось на розуміння нашими пацієнтами рівня навантаження та надання медичних послуг лікарями.

Надійшло перші сто доз, які передбачено ввести медичним працівникам та людям старшим за 80 років. На сьогодні на Носівщині провакциновано 40 осіб по першій дозі. Повторно вводиться вакцина через 30-90 днів.

Одними з перших щеплення отримали керівник ПМСД Олег Гордін, його заступник Олександр Жадько, сімейні лікарі, педіатри, медичні працівники середньої ланки, заступник міського голови Вікторія Вершняк.

Сьогодні щеплення отримували медпрацівники з Носівської та Мринської ТГ. Головна медична сестра ПМСД Людмила Баклан разом із сімейним лікарем Надією Ткаченко, які також отримали щеплення, займаються документальним оформленням кожного провакцинованого: перевіряють загальний стан, збирають згоди на отримання щеплення. А медсестра Ірина Тимченко готує першу дозу: одна ампула вакцини з 5 мл розрахована на десять чоловік. Відкрита ампула має бути використана протягом 6 годин. Першим готується до вакцинації головний лікар Макіївської лікарської амбулаторії, сімейний лікар Олег Богайчук, наступний отримує щеплення його колега з Мрина Савелій Варшавський та його дружина Ірина, сімейний лікар, вакцинуються й інші колеги з Носівки. Процес проходить оперативно, всі почуваються задовільно, впевнені, що це дійсно усвідомлений і правильний крок на шляху у боротьбі з страшною недугою.

Цікавимось, чи мають шанс жителі громади отримати щеплення, якщо є таке бажання, а вік не 80+?

Безперечно,у кожного є свій сімейний лікар, до якого можна звернутися та повідомити про бажання отримати щеплення. Таким чином формуються списки і за наявності вакцини, а вона буде підвозитися, можна буде провакцинуватися на пунктах вакцинації в амбулаторіях сімейної медицини. До речі, якщо хтось ще не підписав декларацію з сімейним лікарем, повідомляю, у нас працює ще один сімейний лікар Оксана Богдан, з якою можна укласти декларацію, тому звертайтеся.

Наразі медпрацівники інформують своїх пацієнтів поважного віку про наявність вакцини, як тільки набирається потрібна кількість, узгоджується дата і час щеплення.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]